Superstore Tvůrce Justin Spitzer o závěrečném díle a příští sérii

Tvůrce Justin Spitzer o závěrečném díle a příští sérii

Tvůrce Justin Spitzer o závěrečném díle a příští sérii

V rozhovoru pro Deadline vysvětluje tvůrce Superstore, Justin Spitzer, proč zničilo obchod tornádo, jak by mohla vypadat třetí série a jak se dál bude vyvíjet vztah Jonaha a Amy.


6 0
27.5.2017

Deadline: Zvažoval jste, že finálovou epizodu prodloužíte?
Justin Spitzer: Hodně jsme mluvili o tom, jestli ji nerozdělit na dva díly. Když jsme závěrečný díl dávali dohromady, říkal jsem si, že těch zápletek tam máme nějak moc. Ale nevím, přišlo mi, že z toho vytěžíme nejvíc v čase, který máme přidělený.

A kolik toho máte teď rozpracovaného z třetí série?
Musím bohužel říct že nic. Obyčejně bych na tom dělal během pauzy, ale před měsícem se nám narodilo miminko, takže to je teď můj největší projekt. Ke konci druhé série jsme trochu rozebírali, jakými směry bychom se chtěli ubírat, ale zatím jenom velmi, velmi neurčitě.


Vzhledem k tomu, že byl Cloud 9 zničen, myslíte, že v třetí řadě dojde k časovému skoku a obchod bude přestavěn, nebo začnete rovnou tam, kde jste skončili?
Začátek druhé řady začal doslova tím okamžikem, kterým první skončila. Myslím, že u třetí řady to nebude tak přesné, ale asi nepůjde ani o žádný velký časový skok. Původně jsme zvažovali, že ano, a že bychom se vrátili do obchodu, který by vypadal jinak, nebo že by zaměstnanci pracovali v jiných prodejnách Cloud 9 nebo dělali něco jiného, mezitím co by se obchod předělával.

Ale chceme, aby byl seriál co nejrealističtější, a náš obchod zdemolovalo tornádo, což se nestává často, ale stát se to může. A než bychom po pár měsících rovnou skočili do přestavěného obchodu, reálnější bude ukázat, jak se zaměstnanci s následky takové situace vyrovnávají a co s nimi bude. Myslím, že nějakou dobu uvidíme, jak se kolem nich obchod přestavuje, zatímco pracují, což je normální. Slyšíte o obchodech, které zasáhla pohroma, ale musí dál fungovat.

Částečně jsme zvolili takový závěr i proto, že jsme museli vyměnit natáčecí prostory. Vždycky jsme měli v pozadí mysli nápad, že by obchod zničilo tornádo. A pak jsme zkraje roku zjistili, že chce studio zbořit naše pódia, aby uvolnila místo pro zábavní park, a nás přemístit na jinou lokalitu, kde by se kulisy obchodu vybudovaly znova. Ale ty by nepochybně vypadaly jinak, a tak jsme přemýšleli, jak bychom to eventuálně objasnili a nejlepší řešení bylo, že obchod se zrekonstruuje, protože byl zničen.

Ano, a tornádo je také metaforou pro životy zaměstnanců, obzvlášť Amy a Jonaha. Jak vypadá jejich budoucnost?
Jejich životy jsou jako tornádo… Máte nějaké plány a vyrovnáváte se s každodenním životem a pak najednou přijde tornádo, které vše změní. Polibek Amy a Jonaha vzešel z panického okamžiku, kdy je slušná šance, že zemřou. A Jonah pomáhal Amy, aby se nezranila a nezemřela pod tíhou těžkých polic, ale pak ve světle dne asi udělali krok zpátky a viděli vše trochu jasněji.

A krok zpátky možná ani není ten správný výraz, protože nikdy neudělali krok k sobě. Náhodou na sebe narazili. A pak jste viděli, jak na konci epizody běžela obejmout Emmu a Adama. Tornádo způsobilo, že zvážila, co je v jejím životě důležité, a to je rodina. A stojí nějaká aférka s chlápkem z práce, kterého má občas ráda, ale někdy by ho zabila, opravdu za to? Takže v budoucnu se mezi nimi asi rychle nic nevyvine, protože je mezi nimi pořád spousta věcí, kterými se můžeme zabývat.

A tak proč čekat na ten polibek až na konec série?
Dost jsme zvažovali, jestli tam tu pusu teď vůbec dát. Myslím, že to byla za ty dvě řady nejdiskutovanější záležitost a věc, na kterou jsem nejvíc měnil názor. A nápad, o který jsem nejvíc usiloval, byl, že se skoro políbí – takový ten okamžik, kdy se na sebe podívají a my si myslíme, že bude pusa, ale nakonec na ni nedojde – a to jsem chtěl z části proto, že jsem si nebyl jistý, jestli si tu pusu už zasloužíme. Mezi Jonahem a Amy to párkrát zajiskřilo, byly tam i žárlivé okamžiky, sexuální napětí, ale nevěděl jsem, jestli potřebujeme, aby se už políbili.

Chtěl jsem to oddálit a nechat tam to napětí, ale nakonec jsme tam ten polibek z několika důvodů nechali. Převážně proto, že pokud by se políbili téměř, tak by ta scéna, ve které Amy běží do náruče své rodiny, neměla takový význam. A také si myslím, že když se na vás řítí tornádo, takovou věc jako je pusa lépe obhájíte.

Foto: NBC

Když už mluvíme o vztazích, máme Dinu a Garretta, Matea a Jeffa, Sandru a Jerryho… Myslíte, že se všichni dočkají happyendu?
Jako v životě jsou tam vzestupy a pády a neexistuje okamžik absolutního štěstí nebo smutku. Jsou období, kdy jste šťastnější a pak chvíle, kdy méně, a tak to bude i u našich postav. Ve skutečném životě pokračujete dál. Takže někteří podle mě budou pokračovat ve vztahu, který bude fungovat nebo ne, jiní si najdou někoho jiného. Nechci se ocitnout v situaci, jako u některých seriálů, kdy se dají dvě postavy dohromady, jsou spolu šťastní, ale pak pro ně zase musíte najít další postavu a vytvořit románek. Lidé se scházejí a rozcházejí.

V této řadě jste se zabývali vážnými tématy, jako jsou stávka, držení zbraní, volby, atd. Nějaká další témata, která byste chtěli nakousnout ve třetí sérii?
Většina epizod, které řešily nějaké téma, nevzešly z toho, že bychom si řekli „teď bychom mohli prozkoumat toto téma.“ Vzešlo to z toho, že jsme se bavili o postavách a čím si zrovna procházejí, a když se naskytlo nějaké téma, nebáli jsme se ho použít. A takto k tomu budeme přistupovat i nadále. Někdy se bavíme o tom, z jakých aktuálních témat bychom si mohli udělat srandu nebo je použít v kontextu práce v supermarketu. Ale nejsme jako seriály, které se pro náměty inspirují u novinových titulků. Kdybychom se pro nějaké téma rozhodli, za půl roku už by nemuselo mít význam. Bavili jsme se o rozdílech v platech mužů a žen, ale zrovna teď nemáme určité téma, kterým bychom se chtěli zabývat.

Měli jste pro závěrečný díl nějakou další zápletku?
Jedna scéna, kterou jsme natočili, ale museli z časových důvodů vystřihnout, se týkala Matea a jeho hovoru Jeffovi, kdy mu po tom, že ho miluje, ještě řekl „a rozešel jsem se s tebou ne proto, že bych tě nemiloval, ale protože jsem v USA nelegálně a nemohl jsem ti to říct.“ A pak bychom řešili, jaké to sdělení bude mít následky, nebo by Mateo mohl přemýšlet, jestli ho Jeff vůbec slyšel. Ale tím se budeme zabývat v příští řadě.

Máte představu, jaké hostující hvězdy by se mohly objevit v třetí řadě? Uvidíme zase Amyiny rodiče?
Amyini rodiče byli skvělí, rád bych jim dal víc prostoru. Tony Plana byl vtipný. Takže kdyby se naskytla příležitost, s radostí bych je znova uvedl. Rodiče, sourozence a děti našich postav představujeme schválně poskrovnu a postupně, což nám dává příležitost pro víc příběhů.

Co se hvězdných hostů týče, nikdy jsme si neřekli, že tenhle skvělý herec chce být v našem seriálu, tak mu vymyslíme příběh. Ale určitě jsou herci, kterým bychom rádi napsali roli na tělo a od kolegů občas zaslechnu, že se někdo zmínil, že by se v seriálu jednou rád objevil. Tuhle jsem mluvil s Pattonem Oswaltem, kterého mám rád. A nebo třeba Fred Armisen.

Zdroj: Deadline

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Stav překladu

Epizoda S03E03: Part-time Hires

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO


Titulky překládá: @Zuzi.K
Verze: S03E03.HDTV.x264-SVA

Příště uvidíte

Workplace Bullying

Premiéra: 20.10.2017
Po loupežném přepadení vzrůstá mezi zaměstnanci napětí, obzvlášť u Diny a Jonaha. Glenn s těžkým srdcem propouští sekuriťáka a Amy zjišťuje, že se zaměstnanci scházejí ve volném čase bez ní.

Reklama

Upoutávka k třetí řadě

Thumbnail Play icon

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Fotografie z natáčení

Fotografie z natáčení

Nejlepší postavy

Nepřehlédněte

Halloweenská epizoda bude tajemná

Halloweenská epizoda bude tajemná

V minulé sérii se sváteční epizoda točila kolem krádeže zeleniny a Dina všem zkomplikovala plány, když zakázala zaměstnancům odejít, dokud se zloděj nenajde. Tvůrce seriálu prozradil, že letošní oslava Halloweenu bude v Cloud 9 mnohem temnější.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás