Survivor (Kdo přežije) Vince Moua

Vince Moua

Vince Moua

Soutěžící třicáté deváté série, který pracuje jako přijímací poradce. V soutěži je členem původního kmene Lairo.

Sezóny 1
2019 - 2019

39. SÉRIE – ISLAND OF THE IDOLS

Celé jméno: Vince Moua

Datum narození: 11. května 1992


Věk: 27

Bydliště: Palo Alto, Kalifornie

Zaměstnání: přijímací poradce na univerzitě

Zájmy: Zpěv, fotografování, nakupování oblečení a chození do různých jedinečných kaváren.

Tři slova, která tě vystihují? Nestydatý, pohotový a nebojím se dělat změny.

Na co jsi ve svém životě nejvíce hrdý? Může se to zdát nepodstatné, ale jsem velmi hrdý na to, že jsem koupil své mámě novou a moderní ledničku na Den matek v roce 2017. Ona a můj otec si nemohli dovolit koupi nových spotřebičů a používali tu stejnou ledničku už 12 let, takže pro mě hodně znamenalo, když jsem jí koupil něco, co opravdu chtěla a potřebovala.

Co tě vytáčí? Když jsou lidé potrhlí a nedodržují své sliby. Když lidé nechápou, že člověk na prostředním sedadle má právo použít obě opěradla pro ruce. Když mi lidé říkají „Páni! Tvá angličtina je opravdu dobrá.“ a vzápětí řeknou „Kde ses anglicky naučil?“. Když lidé neberou v úvahu anebo vyvracejí mé životní zkušenosti jako člověka jiné pleti.

Co nebo kdo tě v životě inspiruje? Jako mnoho dětí uprchlíků, i já jsem tady díky oběti svých rodičů. Především cesta mého otce byla trýznivá. On, Txooj Zeb Muas, je mým hrdinou a skutečně pravým přeživším. S mizivou nadějí riskoval vše, aby měl šanci na nějaký život. V šestnácti letech společně se dvěma bratranci uprchl z hor Laosu přes džungle s nášlapnými minami a létajícími střelami komunistických stoupenců až do uprchlického tábora v Thajsku. To vše, aby utekl etnické genocidě hmong-mienských lidí, kteří byli ponecháni na pospas poté, co byli naverbováni do partyzánské války. Když se zázrakem dostal přes řeku Mekong do tábora, byl přemístěn do americké Montany jen s tím, co měl na sobě. Ačkoliv musel zprvu čelit úplně neznámému prostředí bez jakéhokoliv člena své rodiny, nikdy se nevzdal šance prožít život naplno. Já měl tu výhodu, že jsem nemusel vyrůstat se strachem z vystavení tzv. Agent Orange (pozn.: chemická směs používaná Američany během 2. vietnamské války s cílem zničit rostlinstvo), etnického pronásledování a vytlačování, a to díky jeho odolnosti, vytrvalosti, vzdoru a jeho traumatickým zážitkům.

Co o tobě není na první pohled zřejmé? V roce 2015 mi po letech nevyzpytatelných a jakoby mimotělních panických záchvatů babiččin šaman řekl, že jsem příštím šamanem, který povstane v naší rodině.

Kterému hráči Survivoru se podobáš? Vince je prostě Vince. V Survivoru zatím ještě nebyl nikdo jako já, haha. Ale pokud bych musel někoho vybrat, řekl bych, že jsem kombinace Shii Ann Huang, protože nikomu nedovolila, aby si s ní zahrával; Cirie Fields, protože je skrovná, svou strategii si promýšlí a je inspirativní a Natalie Anderson, protože byla věrná, inovativní a skutečný vůdce.

Co je tvou hlavní motivací do hry? Upřímně, jsem zde, abych ukázal mladým lidem z menšin a lidem z celého světa, že na nich záleží a že i jejich příběhy a jsou důležité a že by nikdy neměli pochybovat o své existenci bez ohledu na to, co jim říkají jiní. Survivor byl už dlouho nedílnou součástí mého života. Ukázal mi, že i kluk z kalifornského Mercedu může snít o cestování, začít riskovat a být víc než jen další statistikou. Doufám, že vyhrání titulu Poslední přeživší inspiruje další mladé k tomu, aby se vzepřeli utiskovatelskému systému a institucím, které je chtějí držet na uzdě!

Proč si myslíš, že zvládneš Survivora? Nahromadil jsem své odhodlání z výzev, kterým jsem už musel ve svém životě čelit a vždy jsem byl schopný získat si důvěru jiných. Věřím, že dokážu využít svého skromného vzezření a dialektu k oklamání ostatních, že nepředstavuji žádnou hrozbu. Jsem však velmi prohnaný a dokážu využít svou chytrost k uspořádání plánů a vyloučit kohokoliv, kdo pro mou hru bude představovat hrozbu (pokud nejsi se mnou, jsi pro mě mrtvý). Také vím, jak si poradit s velkými egy a různými výstřednostmi a můžu využít svých sociálních dovedností k vybudování důvěry mezi všemi. A nakonec dokážu dobře komunikovat a dostanu na finální kmenové radě porotu svým proslovem, který mi zajistí výhru.

Hra:

  • Kmeny: Lairo (oranžový)
  • Umístění: ?/20 (? dní)

Videa

Zdroj: CBS, Foto: CBS

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
S.T.A.L.K.E.R.

V příjmení mu chybí jedno písmeno, protože to byl opravdu MOULA. Nic moc nepředvedl a prostě letěl.

9.8.2020 | 23:53:05

Stav překladu

Epizoda S40E00: Survivor at 40: Greatest Moments and Players

cz100%
DOKONČENO

Titulky připravuje tým z Reality-Show.eu

Po zhlédnutí nezapomeňte epizodu ohodnotit.

Oblíbení soutěžící S40

Reklama

Galerie

Galerie

Reklama

Největší oblíbenci