Switched at Birth
96/100 - 45×

Switched at Birth

Bohatým Kennishovým i kadeřnici Regině Vasquez se dcerky narodily v jeden den ve stejné nemocnici. Vyrostly z nich mladé slečny, které mají společný snad jen věk, a najednou zjistí, proč se svým rodičům vůbec nepodobají – v nemocnici byly omylem vyměněny. Po tolika letech se žádný rodič nechce vzdát ani jedné ze svých dcer. Volba společného bydlení ovlivní životy všech. Seriál je výjimečný i tím, že Daphne Vasquez je neslyšící, část dialogů se proto odehrává i ve znakovém jazyce.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | ABC, Freeform | 43 minut
žánr
Drama, Rodinný
hrají
Gilles Marini (Angelo Sorrento), Vanessa Marano (Bay Kennish), Katie Leclerc (Daphne Vasquez), Sean Berdy (Emmett Bledsoe), Donald Warren Moffett (John Kennish), Lea Thompson (Kathryn Kennish), Marlee Matlin (Melody Bledsoe), Constance Marie (Regina Vasquez), Lucas Grabeel (Toby Kennish), Ryan Lane (Travis Barnes)


Zavzpomínejte na speciální epizody seriálu

Zavzpomínejte na speciální epizody seriálu

Máme za sebou pět let vysílání unikátního seriálu ze světa neslyšících, tak to chce projevit trošku nostalgie. Pojďte si s námi zavzpomínat na osm nejzajímavějších epizod Switched at birth.

4 0
11.4.2017

S01E01 This Is Not a Pipe

Hned první díl a už v něčem speciální? Ano. Představuje se nám totiž seriál ze života dvou rodin, které odhalí, že byly jejich dcery vyměněny v porodnici. A to nestačí. Jedna z holek prodělala ve třech letech meningitidu a přišla o sluch. Populární seriál s dialogy ve znakovém jazyce spatřil světlo světa 6. června 2011.
Že vám ten námět něco připomíná? Esmeralda byla taky vyměněná a navíc slepá… ale Switched at birth je jiná liga a získalo si srdce diváků.

(První setkání dvou rodin. FOTO: ABC Family)


S01E20 Game On

V první sérii mě osobně oslovila ještě jedna pěkná scéna, kdy Daphne přestoupí znovu do basketballového týmu Carltonu a odehraje zápas s Bucknerem. Daphne si při zápasu vypne naslouchátko a díky ní tým z Carltonu zápas vyhraje.

(Daphne při zápasu. FOTO: ABC Family)

S02E09 Uprising

Jde o první (a asi jedinou vůbec) epizodu vysílanou v národní televizi, která byla celá v americkém znakovém jazyce s titulky pro slyšící diváky. Slyšet můžeme pouze úvodník „V minulých dílech jste viděli“, první a poslední scénu. V epizodě bojují studenti Carltonu proti zavření jejich školy.

(Stávkující studenti na Carltonu. FOTO: ABC Family)

S02E15 Ecce Mono

Co by se stalo, kdyby Regina kontaktovala úřady ihned poté, co se o výměně holek dozvěděla? Tento příběh vypráví zmíněná speciální epizoda, ve které vedle sebe holky vyrůstají společně jako sestry, protože Bay byla Kennishovým „svěřená do péče“.

(Taková normální rodinka. FOTO: ABC Family)

S03E21 And Life Begins Right Away

Holky odmaturovaly, odpromovaly a Daphne čeká trest za její vandalismus. Nedostane se na vysokou, nebude z ní lékařka, bude mít záznam… anebo ne? Pokud ne silná epizoda, pak alespoň hodně emocioální zakončení. Jestli jste kdy pochybovaly o vřelém vztahu těchto dvou „sester“, pak tato epizoda vám dokáže opak.

(Bay a Daphne promují společně na Carltonu. FOTO: ABC Family)

S03E22 Yuletide Fortune Tellers

A co kdyby se ta výměna vůbec nestala? Jak by vypadal život Vasquezů a život Kennishů? Speciální vánoční epizoda je naštěstí spíše komická a přinesla milé osvěžení tohoto rodinného drama. Tuto oddechovku vřele doporučujeme pro zopakování.

(FOTO: ABC Family)

S04E10 There is My Heart

Epizoda, ve které se rozešel osudový pár – Bay a Emmett. Bay jela celá natěšená navštívit Emmetta do LA, kde naneštěstí zjistila, že její životní příběh přenesl do školního projektu.

(Bay a Emmett na pokraji rozchodu. FOTO: ABC Family)

S05E07 Memory (The Heart)

Stá epizoda seriálu.
Angelo, biologický otec Bay, zemřel při autonehodě v průběhu třetí série a tvůrkyně seriálu nám ho chtěla ještě jednou připomenout. Do života holek seslala Ally, dívku, která dostala jeho srdce, když umírala.

(Daphne vzpomíná na Angela. FOTO: Freeform)

Na kterou epizodu nejraději vzpomínáte vy? Pouštíte si z nostalgie staré díly znovu? Nezmínili jsme nějakou vaši srdcovku, jakou?

Diskuze /3

AndyThomas

nemůžu uvěřit, že je už vážně konec

13.4.2017 | 22:26:06
Strawbie

…nevypne se Daphne v s01e20 spíše naslouchátko, než sluchátko?

#3 HermiJ
19.4.2017 | 22:11:13
HermiJ

#2 Strawbie: opraveno, díky

čestný člen redakce
22.4.2017 | 21:11:24
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama