Terminator (Terminátor) Kdo si mohl místo Lindy zahrát Sarah?

Kdo si mohl místo Lindy zahrát Sarah?

Kdo si mohl místo Lindy zahrát Sarah?

Sága Terminator je tu s námi už od roku 1984 a jejími symboly jsou bezpochyby Arnold Schwarzenegger a Linda Hamilton coby T-800 a Sarah Connor. Kdo si mohl zahrát druhou jmenovanou postavu, si probereme v následujícím článku.

2 3
22.11.2020

Než roku 1984 dostala úlohu Sarah Connor tehdy ne moc známá herečka Linda Hamilton, představoval si James Cameron do role hrdinné servírky a následně bojovnice proti strojům několik dalších hereček. S některými z nich se dokonce sešel a i když jeho nabídku odmítly, obsadil je do dalších projektů.

Debra Winger

V roce 1984 patřila Debra mezi nejúspěšnější hollywoodské herečky vůbec a za výkony ve filmech An Officer and a Gentleman a Terms of Endearment byla dokonce nominována na Oscara. Nabídku ztvárnit Sarah dostala jako jedna z prvních, údajně ale nevěřila Cameronovu projektu, proto s díky odmítla. I když si nakonec hrdinku a matku vůdce lidského odboje nezahrála, její kariéře to příliš neublížilo. Za výkon ve filmu Shadowlands byla v roce 1994 znovu nominována na Oscara a po delší herecké pauze jsme ji v nedávné době viděli v jedné z hlavních rolí sitcomu The Ranch.


Debru jsme nedávno viděli v sitcomu The Ranch. Foto: Netflix

Sigourney Weaver

Pět let po ztvárnění hrdinné Ellen Ripley v další slavné sci-fi sáze Alien dostala Sigourney nabídku zahrát si další silnou ženskou postavu. Kvůli kolizi natáčení jedničky Terminatora a snímku Ghostbusters si Sarah sice nezahrála, ale s Cameronem nakonec natočila kultovní Aliens. Z režiséra a herečky se stali dobří přátelé a Sigourney patří mezi hlavní hvězdy i v Cameronově aktuální sérii Avatar.

Sigourney s Cameronem spolupracovala na filmu Aliens. Foto: 20th Century Fox

Meg Ryan

Než Cameron objevil Lindu Hamilton, uvažoval i o spíše komediální herečce Meg Ryan, kterou ale nakonec ani neoslovil. Meg se stala hvězdou díky filmům Top Gun, When Harry Met Sally a Sleepless in Seattle, v posledních letech ovšem její kariéra spíše pokulhává.

Meg účinkovala v mnoha povedených romantických komediích. Foto: TriStar Pictures

Jennifer Jason Leigh

Cameron si při psaní scénáře krátce představoval do úlohy Sarah i herečku Jennifer Jason Leigh, která jej zaujala hlavní rolí ve filmu Fast Times at Ridgemont High. Režisér nakonec usoudil, že je Jennifer příliš mladá (bylo jí pouhých 20 let) a rozhodl se ji obsadit do role Ginger. Bohužel, budoucí hvězda filmů Mrs. Parker and the Vicious Circle nebo The Hateful Eight si nakonec tento part nezahrála jinému natáčení.

Jennifer excelovala ve filmu The Hateful Eight. Foto: Weinstein Company

Jamie Lee Curtis

Coby dcera Tonyho Curtise a Janet Leigh má Jamie herectví v krvi, a proto není divu, že Cameron zvažoval pro roli Sarah Connor i ji. Zaujal ho hlavně její výkon v prvních dvou dílech nesmrtelné série Halloween, kde Jamie coby „final girl“ Laurie Strode předvedla pozoruhodný výkon. Jamie nakonec Sarah neztvárnila, ale spolupráce s Cameronem ji lákala natolik, že kývla na hlavní roli ve filmu True Lies, kde předvedla své tělo v celé své kráse při ikonickém tanci pro Arnolda Schwarzeneggera.

Jamie nakonec s Cameronem spolupracovala na filmu True Lies. Foto: 20th Century Fox

Julia Louis-Dreyfus

Vedle Debry Winger dostala přímou nabídku na ztvárnění Sarah i Julia Louis-Dreyfus. Ta zcela nepochopitelně odmítla kvůli účinkování v Saturday Night Live a možná i díky tomu nakonec ve světě filmu nedosáhla žádných zářnějších úspěchů. I tak se ale objevila v seriálech Seinfeld nebo Veep.

Julia se proslavila hlavně díky komediálním seriálům. Foto: HBO

Carrie Fisher

Rok po skončení originální trilogie Star Wars, kde si zahrála alderaanskou princeznu Leiu Organu, byla Carrie Fisher zvažována i do úlohy Sarah Connor. Cameron ale nakonec od této možnosti upustil, neboť se právem obával, že by si diváci Sarah spojovali s Leiou.

Carrie roli nedostala kvůli Leie. Foto: Lucasfilm, 20th Century Fox

Další zvažované varianty pro první film

Cameron se letmo rozmýšlel i nad herečkami jako Glenn Close (Guardians of the Galaxy), Mia Farrow (Hannah and her Sisters), Jodie Foster (Silence of the Lambs), Madonna (Evita), Michelle Pfeiffer (Scarface) a Sharon Stone (Basic Instinct).

Brie Larson

Představitelka Captain Marvel ze stejnojmenného filmu se o roli Sarah Connor zajímala v době natáčení snímku Terminator Genisys, což prozradila na svém youtubovém účtu. Brie ale nakonec musela ustoupit Emilii Clarke, přičemž se slavnou stala díky filmům jako Scott Pilgrim vs. the World, 21 Jump Street, Room nebo Avengers: Endgame.

Brie nakonec dostala velkou roli v MCU. Foto: Marvel Studios, Walt Disney Pictures

Kterou z výše uvedených hereček byste si dokázali představit coby Sarah Connor?

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Aktuální film

Terminator: Dark Fate


Režie: Tim Miller
Scénář: David S. Goyer, Billy Ray, Justin Rhodes
Hudba: Junkie XL
Hrají:
Arnold Schwarzenegger (T-800), Linda Hamilton (Sarah Connor), Edward Furlong (John Connor), Mackenzie Davis (Grace), Gabriel Luna (Terminátor), Natalia Reyes (Dani Ramos)

Reklama

Nejlepší postavy

Reklama