Terminator (Terminátor) Terminator 2 Director´s Cut

Terminator 2 Director´s Cut

Terminator 2 Director´s Cut

Dva roky po svém uvedení byla přímo Jamesem Cameronem sestavena nová verze filmu, která je delší o 17 minut. Navíc na DVD se objevila ještě další verze, s dalšimi třemi minutami navíc a alternativním závěrem k tomu. A to stále ještě zůstalo ve scénáři několik scén.


0 0
1.12.2001

James Cameron má už od svého třetího filmu potíže s délkou filmu, obvykle mu jen tak tak stačí dvě hodiny. Z Vetřelců musel odstranit téměř dvacet minut, aby se vešel už do tak dlouhé stopáže přesahující dvě a čtvrt hodiny, stejně tomu bylo i v případě Propasti, kde si musel dokonce odpustit pozměněný závěr, který v režisérském sestřihu, dostupném na DVD, dostává úplně jiný rozměr.

Stejně tomu bylo i u Terminátora 2, kde byl limitován stopáží 135 minut. Po prvním sestřihu tak muselo pryč téměř dvacet minut filmu. Po obrovském úspěchu se Cameron rozhodl vystřižené scény do filmu vrátit. V roce 1993 tak uvádí do kin rozšířenou verzi, delší o cca 17 minut. Stopáž Terminátora 2 se tak natahuje ze 136 na 153 minut. Rozšířená verze se objevila na videokazetách a laser discích (samozřejmě pouze US) a také na DVD, ale až na druhém vydání z roku 2001.


Rozšířená verze je dostupná na všech Ultimate Edition DVD. Na americkém vydání si můžete vybrat jestli chcete původní verzi či rozšířenou. Francouzské vydání umožňuje stejnou volbu, ale musíte vyměnit disk (US verze je jen na jednom disku). Ostatní vydání (Velká Británie, Německo, Austrálie…) mají na Ultimate Edition DVD pouze tuto rozšířenou verzi. Extreme Edition DVD mají primárně nastavenou pouze rozšířenou, ale skrz easter-egg lze zpět přistoupit ke kinoverzi.

Většina scén byla vystřižena kvůli zrychlení děje, následné návaznosti a také kvůli jistému směrování charakterů. V rozšířené verzi obohacené o tyto většinou neakční a dialogové sekvence, jsme tak svědky ještě většího prohloubení psychologie postav, které dobře slouží k lepšímu pochopení jejich jednání.

Mlácení Sarah


Ihned poté, co dr.Silberman v Pescaderu ukazuje Sarah svým kolegům a upozorňuje zřízence, aby dohlédl na úklid jejího pokoje, je Sarah brutálně zmlácena a je jí vnucen utišující prostředek. Tím se vysvětluje, proč je Sarah při svém útěku z kobky tak nekompromisní vůči zřizenci.

Sen o Kyleovi a katastrofě


Když Sarah po utišujícím prostředku usne, zjeví se jí Kyle (hraje ho opět Michael Biehn) a varuje jí, že Johnovi hrozí velké nebezpečí. Posléze se Sarah zdá její první (z celkově tři) snů o jaderném výbuchu, když sama sebe vidí na dětském hřišti s malým Johnem.

T-1000 krade auto


Krátce po výbuchu kamiónu v odpadním kanálu, kdy T-1000 ukáže poprvý svojí nezničitelnost, následuje kratička scéna, kdy si T-1000 (bezproblémově) opatřuje další policejní vůz.

Podvedený T-1000


Po fintě s falešným jménem psa, kterým T-800 odhaluje smrt Johnových pěstounů, se T-1000 vydává na dvůr, kde psa zabíjí. Podle jména na obojku zjišťuje, že byl podveden.

Přepnutí na učení


Čip T-800 je od Skynetu nastaven pouze na čtení, ale umožňuje manuální přepnutí na učení. S pomocí Sarah a Johna se T-800 nechává přepnout, aby se mohl stát „více lidským“. Málem se mu to stává osudným, protože Sarah téměř jeho čip zničí. T-800 se „učí“ i v původní verzi filmu, tam však jeho přepnutí není nijak technicky vysvětleno.

T-800 se učí smát


Bezesporu nejlepší přidaná scéna. T-800 se snaží mluvit nejen jako člověk, ale i se tvářit přívětivěji. Pokus se naučit smát však nedopadá příliš dobře. Tedy pro něho, pro diváky je to neskonale zábavnější. Terminátorovi se podaří skutečně se usmát, až když se chystá v budově Cyberdyne na policii a s medovým hlasem říká „Věř mi“

Dysonova rodina


Že se Miles Dyson věnuje víc práci než rodině, je dobře patrné už z kinoverze. Zde ho však vidíme pracovat usilovně i v neděli dopoledne, po naléhání manželky však práci odkládá a jde si hrát s dětmi. Ano, Dyson má skutečně dvě děti, v kinoverzi vidíme jen jeho kluka.

V poušti


Salceda, mexický přítel Sarah, není takový kámen, jak se mohlo zdát. Se Sarah ho pojí dávné přátelství, a tak není divu, že si může dovolit i odvázanější konverzaci. Naproti tomu, T-800 se ukazuje jako velký tvrďák, který se smrti ani náhodou nebojí. Obě dvě scény nejsou zcela nové, pouze o něco rozšířují již dobře známé situace.

Váhání


Když T-800 a John jedou zabránit Sarah v zabití Dysona, T-800 varuje před svým sokem, se kterým by se mohli na místě střetnout. Opět dochází k hádce o zabíjení lidí. Vidíme také delší prodlevu Sarah při míření na Dysona, následuje její dobře známý psychický kolaps.

Dyson ničitel


Informace o tom, že de facto zodpovídá za smrti tří milard lidí, zanechaly na Dysonovi hluboké následky. Sám se proto v budově Cyberdyne ujímá sekyry, aby zničil model čipu, na kterém léta pracoval.

Poruchový T-1000


Po rozpadnutí a následném složení v ocelárně už není T-1000 v takové formě jak býval. Jeho tělo spontánně kopíruje materiály, kterých se dotýka. Johnovi se tak v závěrečné rozstřelce podaří rozeznat lépe pravou Sarah od falešné.

SPECIÁLNÍ ROZŠÍŘENÁ VERZE

Na DVD se jako skrytý bonus objevily dva další nové záběry, čímž se stopáž prodlužuje ještě o další tři minutky. V americké Ultimate Edition DVD si pomocí easter egg aktivujete verzi filmu, která vám tyto dva záběry pomocí technologie seamless branching dosadí na správná místa ve filmu a film tak trvá celkem 156 minut. Ostatní vydání mají tyto dvě scény pouze jako samostatný easter egg, který se aktivuje stejně.

T-1000 prohledává pokoj


Když T-1000 zjistí po zabití psa, že byl podveden, vydá se do Johnova pokoje, aby o něm více zjistil. Pečlivě prohledává každý kousek, aby za plakátem našel ukryté dopisy od Sarah. Pomocí zpáteční adresy zjišťuje, že Sarah je umíštěna v psychiatrické léčebně.

Wasington, 2029


Závěr, kdy vidíme zářnou budoucnost z roku 2029, byl odstraněn samotným Cameronem, který chtěl nechat okolo Terminátora stálý oblak nejistoty ohledně budoucnosti a dalších soubojů a nekazit temný nádech příběhu. Zajímavostí je, že závěrečná scéna s osmdesátiletou Sarah se má odehrávat přesně na samém místě, na jakém na začátku vidíme zničené město s lebkovým polem.

NEZFILMOVANÉ SCÉNY

Ačkoli již i ve své nejdelší verzi má Terminátor 2 přes dvě a půl hodiny, ve scénáři bylo ještě několik scén, které nakonec nebyly z filmovány. Jsou ale dostupné ve scénáři, existují pro některé z nich storyboardy a také jsou obsaženy v knize podle scénáře, která vyšla i u nás.

Budoucnost

Terminátor 2 měl původně začínat mnohem rozsáhlejší scénou boje v budoucnosti. Měli jsme být svědky vítězství lidského odporu a prolomení ochrany u centrálního počítače Skynetu. Tam lidstvo objevuje stroj času a záznam o přenesení jedné bytosti do roku 1984. Vůdce odporu okamžitě vysílá do tohoto roku jednoho ze svých lidí (Kyle Reese). Jen co je odeslán, je objeven další záznam o dalším přesunu do minulosti. Po objevení místnosti s nezapojenými T-800 model 101 se Connor rozhodne vyslat do tohoto roku na svoji ochranu dalšího Terminátora.

Mučení Sarah

Větší prostor měla také dostat Sarah při svém pobytu v psychiatrické léčebně Pescadero. Během terapie je několikrát za sebou napojena na elektrické šoky, které jsou do ní pod tlakem pumpovány.

Gantův ranč

Travis Gant měl být ten „bláznivej chlap od zelených baretů co s nim máma chvíli žila“ jak ho popisuje John Connor. Původně Salceda měl být jedním z jeho mužů a Sarah se s ním měla setkat. Sarah, aby dokázala že Terminátoři opravdu existují, měla vypálit dvě rány na T-800 a ten měl s ledovým klidem odpovědět „No problemo“.

Radioaktivní sny

Když Sarah usne na ranči u Salcedy, zdá se jí sen o dětech, kteří si hrají na hřišti. Náhle přijde jaderný výbuch. Tato scéna ve filmu je, původně však měla být prodloužena o záběry na rakety, které jsou vysouvány ze země a odpalovány.

Smrt Salcedy

Poté, co Sarah a následně také John a Terminátor odjedou ze skrýše mexického přítele Sarah, Salcedy, navštíví opuštěný kout také T-1000. Snaží se zjistit, kam míří John Connor. Salceda vzdoruje a podaří se mu odpálit granát. Sám při tom zahyne a T-1000 se po chvilce „slije“ dohromady. Z pozvdálí to sleduje Salcedova manželka Yolanda s malým Pacem. T-1000 vyhrožuje, že zabije malého a tak Yolanda řekne T-1000, že John, Terminátor a Sarah odjedili za Dysonem.

Dysonova vize

Těsně předtím než Dyson zemře v Cyberdyne po útoku zásahové jednotky, má sen o své rodině a také o jaderném výbuchu, který je smete. V okamžiku, kdy vidí svoji rodinu umírat, spustí spínač a budova vybuchne.

 • 763.jpg
 • 764.jpg
 • 765.jpg
 • 766.jpg
 • 767.jpg
 • 768.jpg
 • 769.jpg
 • 770.jpg
 • 771.jpg
 • 772.jpg
 • 773.jpg
 • 774.jpg
 • 775.jpg
 • 776.jpg
 • 777.jpg
 • 778.jpg
 • 779.jpg
 • 780.jpg
 • 781.jpg
 • 782.jpg
 • 783.jpg
 • 784.jpg
 • 785.jpg
 • 786.jpg
 • 787.jpg
 • 788.jpg

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomoz nám na trůn

První bitvu jsme vyhráli, teď je před námi závěrečný souboj.


Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Terminátor 5

Terminátor Genisys

Reklama

Nejlepší postavy

Terminátor online