Terminator (Terminátor) Terminator 2 Ultimate Edition DVD

Terminator 2 Ultimate Edition DVD

Terminator 2 Ultimate Edition DVD

Královská edice vyšla v roce 2001 ve všech hlavních regionech. Nejlépe je na tom americká edice, na které se díky technologii seamless branching podařilo narvat na jeden disk všechny tři stávající verze filmu, ale ta už se po uvedení Extreme Edition oficiálně neprodává a dá se sehnat jen jako použitá.

0 0
1.12.2003

V ostatních regionech je na DVD k dispozici pouze speciální verze (153´), zbylé dvě nové scény jsou přístupné pouze jako skrytý bonus (aktivuje se zadáním 82297, viz návod), ovšem nejsou součástí filmu! Zajímavé jsou obě francouzské vydání, první třídisková verze obsahuje i původní kinoverzi (136´), druhé čtyřdiskové vydání je bohatší ještě o jeden bonusový disk věnovaný profilu režiséra Jamese Camerona. U nás potom po dlouhých průtazích vyšla konečně tato edice na podzim roku 2004 se stejnými parametry jako má britské vydání.

Film: 136 minut (kinoverze), 153 minut (rozšířená verze), 156 minut (speciální rozšířená verze – jen US verze)

Obraz: 1:2,35 anamorfní


Zvuk: DTS 5.1 ES – anglicky, Dolby Digital 5.1 EX – anglicky (všechny verze), Dolby Digital 5.1 EX – česky (CZ verze)

Titulky: anglické (všechny verze), české, slovenské (CZ verze)

Bonusy

Rozšířená verze

Tři verze jsou k dispozici na jednom disku pouze na americkém vydání, francouzské vydání nabízí na dvou disích kino a speciální verzi, všechny ostatní obsahují pouze speciální verze. Speciální rozšířená verze je však na americkém vydání skryta jako easter-egg. Aktivuje se tak, že v menu Special Editon naťukáte pomalu číslice 8 2 9 9 7 (datum soudného dne), u některých typů přehrávačů je třeba každou číslici potvrdit stiskem klávesy OK či Enter. Zda je aktivace úspěšná se projeví v panelu napravo, kde se původně nesrozumitelné znaky (ve skutečnosti římské číslice 82297) přemění v nápis „THE FUTURE IS NOT SET“. U jiných světových vydání se tímto kódem aktivují chybějící dvě scény (prohlídka pokoje a alternativní závěr), nejsou však součástí filmu!

Audiokomentář Neuvěřitelných 26 členů štábu od herců přes režiséra Jamese Camerona až po tvůrce vizuálních efektů se střídá v hutném komentáří, který vás provází každou minutou filmu, ve všech třech verzích. Komentář moderuje supervizor speciálních efektů, Van Ling, takže se nemusíte bát, že by všichni překřikovali jeden druhého.

Biografie herců a tvůrců Textové informace (krátký životopis a filmografie) jsou k dispozici již na prvním disku. Naleznete zde info o Arnoldu Schwarzeneggerovi, Lindě Hamilton, Edwardu Furlongovi, Robertu Patrickovi, Jamesi Cameronovi, Williamu Wisherovi (scénář), Adamu Greenbergovi (kamera) a Bradu Fiedelovi (skladatel hudby).

The Making of T2 (30 minut)

Soudobý dokument je na první pohled klasickým filmem o filmu, ale už jeho stopáž prozrazuje, že se dočkáte mnohem více zajímavých informací, než je zvykem. James Cameron, Arnold Schwarzenegger, Linda Hamilton a další hovoří o motivaci natáčet druhý díl a popisují, jak hodně se změnily jejich charaktery. Pro fanoušky to bude trochu nuda, ale neznalci si nemohli přát lepší úvod. Viz také popis natáčení

T2: More Than Meets the Eye (22 minut)Dokument popisující vznik rozšířené verze z roku 1993. Hlavní slovo zde má James Cameron, který obšírně vysvětluje důvody, které vedly k neuvedení specifických scén už v původní kinoverzi, kdy jeho hlavním nepřítelem byla stopáž dvě a hodiny a čtvrt. K vybraným scénám je také k dispozici zajímavý komentář, jak se točily po trikové stránce. Viz také rozšířená verze.

The Making of T2:3-D: Breaking the Screen Barier (23 minut)

Podobně jako předešlé dva dokumenty, i tento má necelých půl hodiny, to však bohatě stačí, abyste se seznámili se vznikem unikátního projektu T2–3D, který natočil Cameron s původním osazenstvem pro zábavní park Universal. Viz také zvláštní článek.

Trailery

V této sekci vás čekají čtyři trailery – původní teaser (z továrny na Terminátory), dva oficiální trailery a upoutávku na rozšířenou verzi. Americká verze DVD potom obsahuje ještě další čtyři japonské trailery.

Source Code (Scénář)

574 obrazovek kompletního scénáře, který byl použit při natáčení. Neobsahuje tedy některé nenatočené scény, které si lze přečíst v původním scénáři.

Video segments (Videoukázky) Celkem 60 klipů, interview, pohledů za kulisy a dalších ukázek v celkové délce přes tři hodiny. Klipy jsou seřazeny od interview ohledně vzniku filmu a psaní scénáře přes natáčení, tvorbu efektů až po závěrečnou premiéru. Je možno zde také vidět dvě scény ze speciálně rozšířené edice či Terminátora v různých jazykových verzích. Tyto interview jsou součástí doprovodného materiálu

Tactical Diagrams (Storyboard)

Celkem 17 stěžejních sekvencí z filmu je zde zachyceno a rozkresleno do nejpodrobnějších detailů. Jak je možno vidět, došlo k několika malým změnám v samotném filmu, porovnat si scénář, storyboard a film můžete pomocí funkce dostupné v DVD-ROM. I storyboardy jsou součásti doprovodného materiálu

Data Core – Supplemental Material (Doprovodný materiál) Kombinací videoukázek, storyboardů, scénáře, více než 700 fotografií a další textových informací vznikl unikátní pohled na celou výrobu filmu. Materiál lze spustit buď vstupem do jedné z celkem 51 (!) kapitol a nebo najednou, kdy se vám vše spouští téměř automaticky a čeká vás tak několikahodinová výprava za vznikem Terminátora 2. Vyčerpávající položka.

Certifikace THX – jen US verze Pokud chcete sledovat film v maximálně kvalitě (= máte všechny prvky domácího kina certifikované normou THX), zvolte si sami nastavení pro přehrávání a film se přizpůsobí vašim požadavkům a parametrům. Efektní znělku THX rozlévající se po vzoru T-1000 si však můžete vychutnat tak jako tak.

DVD-ROM – jen US verze Po nainstalování InterActual Player vás přívítá terminátorské rozhraní, které vám umožní si každou kapitolu filmu porovnávat se scénářem a s vybranými storyboardy. Další součástí výbavy pro DVD-ROM jsou odkazy na internetové stránky společnosti Artisan, kde lze získat další informace o aktivitách spojených s Terminátorem a o jejich dalších titulech. V informacích o hercích také můžete nalézt krátkou zprávu od Johna Connora s proklikem na internetovou stránku, kde se formuje Skynet Ressistance.

Easter EggNa americké Ultimate Edition DVD se nalézají tři skrýté bonusy. Prvním je speciální rozšířená verze filmu/přidané scény ze závěru aktivující se kódem 82297 (viz výše). Druhým je tajný vzkaz Johna Connora, ke kterém se dostane buď na prvním disku v nastavení zvuku nebo na druhém disku, když necháte druhou nabídku třicet vteřin bez jediného kliku. Třetí překvapení na vás čeká na druhém disku v první nabídce, kde na vás po půl minutě vybafne z menu T-1000, rozhlédne se a řekne „Get Out!“

Koupit: Filmcity (CZ – R2), Amazon (US – R1), MediaDIS (FR – R2), Amazon (DE – R2), Amazon (UK – R2), EzyDVD (AU – R4)

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Aktuální film

Terminator: Dark Fate


Režie: Tim Miller
Scénář: David S. Goyer, Billy Ray, Justin Rhodes
Hudba: Junkie XL
Hrají:
Arnold Schwarzenegger (T-800), Linda Hamilton (Sarah Connor), Edward Furlong (John Connor), Mackenzie Davis (Grace), Gabriel Luna (Terminátor), Natalia Reyes (Dani Ramos)

Reklama

Nejlepší postavy

Reklama