Terminator (Terminátor) Terminator 3 DVD

Terminator 3 DVD

Terminator 3 DVD

Na rozdíl od prvních dvou dílů jsme se Terminátora 3 na DVD dočkali a to v rekordně krátké době od premiéry. Dvoudisková edice je velmi slušně zaplněna, vybavena českou podporou včetně dabingu. Zároveň článek obsahuje i informace o sestavách celé trilogie.

0 0
1.12.2003

Film: 105 minut (kinoverze)

Obraz: 2,40:1 anamorfní


Zvuk: Dolby Digital 5.1 – anglicky (všechny verze), Dolby Digital 5.1 – česky (CZ verze)

Titulky: anglické (všechny verze), české (CZ verze)

Bonusy

Úvod od Arnolda Schwarzeneggera

Než spustíte film, objeví se vám kromě několika upozornění a znělky Dolby Digital také exkluzivní úvod od samotného Terminátora. Arnold vás v krátkosti seznámí s tím, co vás čeká na prvním disku za bonusy a popřeje vám příjemnou zábavu. Neopomene dodat, že se vratí…

Audiokomentáře

O první komentář se dělí režisér Jonathan Mostow, Arnold Schwarzenegger, Nick Stahl, Claire Danes a Kristanna Loken. Komentář byl až na Mostowa s Danes nahrán odděleně. Hlavní slovo má ovšem Arnold, více zajímavý je ovšem Mostow, nejlépe se poslouchá Kristanna a její sexy chraplavý hlas. O druhý komentář se kompletně postaral Jonathan Mostow, a je už více detailnější a poučnější než předtím. Jak lze z komentáře vyposlouchat, Mostow se na Terminátora 3 velmi pečlivě připravoval a snažil se v detailech navázat na práci Jamese Camerona.

Trailery

V multimediální sekci vás čeká hned několik trailerů. Z Terminátora 3 je to první americký a také mezinárodní trailer a dvě ukázky na stejnojmennou videohru. Zbytek tvoří nabídka z produkce Columbia/Tri Star – S.W.A.T.-Jednotka rychlého nasazení, Charlieho andílci 2:Na plný pecky, Mizerové 2 a Returner.

Documentary

Třináctiminutový Making of je zběžným představením děje Terminátora 3 spolu s několika pochvalnými komentáři většiny hlavních herců a tvůrců. Jedinou zvláštností dokumentu je jeho zběsilý střih a hlučná zvuková stránka.

Sgt.Candy Scene

Roztomilá parodie, natočená spolu s filmem. Generál Brewster představuje armádním hlavounům výsledky své práce včetně návrhů Terminátora a člověka, který se stal jeho předlohou. Ano, seržant Candy není nikdo jiný než Arnold Schwarzenegger představující naivní zelený mozek účastnící se testů a první fáze výroby. Jen škoda té malé délky.

Terminator Gag Reel

Tříminutový sestřih nepovedených záběrů v rytmu elektrické kytary. Docela zábavná záležitost, především Arnoldova snaha vzít pod rameno dva samopaly najednou je k popukání.

T3 Visual Effects Lab

V sekci věnované speciálním efektům naleznete pět zhruba desetiminutových dokumentů o výrobě určitých trikových sekvencí (honička s jeřábem, tranformace T-X, válka v budoucnosti, Crystal Peak a laboratoř CRS). Plus krátký úvod a také interaktivní mód nabízející modifikaci efektů ve dvou scénách (padající láhev do vody, pochodující terminátoři v budoucnosti), kde můžete změnit pozadí, zbraně či předměty a následně si celou sekvenci pustit jak by vypadala ve filmu.

Skynet Database

Základní textové informace o pětici hlavních představitelů z každé strany války. Za lidstvo tu jsou John Connor, Sarah Connor, Kate Brewster, generál Robert Brewster a Kyle Reese, za stroje potom T-800/T-850, T-1000, T-X, T-1 a vzdušné LZ (lovci-zabijáci). Jedná se o kombinaci známých informací a videosekvencí, zajímavé je, že nejsou pro postavy ze starších dílů dostupné videomateriály, takže klipy jsou jen ilustrační.

Terminator Timeline

Časové určení dějů všech tří Terminátorů. Ke každému dílu je přiřazen rok a téměř po minutách zmapován sled všech událostí. Zatímco v případě prvního to není nic nového (1984 je potvrzené datum), v případě dalších dvou jsou data (1995,2003) vzhledem k informacím obsažených ve filmu přinejmenším rozporuplná.

Storyboards

Přímé srování nákresů a filmu v jedné z klíčových scén filmu – příjezdu Johna a Kate do Crystal Peak a následný přílet obou Terminátorů. Jak je vidět, režisér Jonathan Mostow se storyboardů příliš nedržel.

Dressed to Kill

Krátký tříminutový segment o vytvoření kostýmů obou Terminátorů – klasického „motorkářského“ obleku pro Arnolda a ladného koženého oblečku pro Kristannu.

Toys in Action

Todd McFarlane není jen autorem comicsu Spawn ale také výrobcem hraček nesoucí jeho jméno. Pro Terminátora 3 vytvořil několik do detailu propracovaných figurek (včetně rozepínacích pásků u Arnoldovy bundy např.), aby je poté u sebe v obchodě za nemalou cenu prodával. Kratičký dokument shrnuje jeho absolutní posedlost podobnými věcmi. Například model rakve u postavy Terminátora obsahuje nejen díry po kulkách, ale je otevírací a uvnitř obsahuje přesné kopie ukrytých zbraní.

Making of Video Game

Spolu s Terminátorem 3 byla uvedena i stejnojmenná hra a tento devitíminutový dokument zachycuje její výrobu včetně pohledů do zákulisí na zkoušky herců, kteří posloužili jako předlohy k animaci.

Koupit: Filmcity (CZ – R2)

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Aktuální film

Terminator: Dark Fate


Režie: Tim Miller
Scénář: David S. Goyer, Billy Ray, Justin Rhodes
Hudba: Junkie XL
Hrají:
Arnold Schwarzenegger (T-800), Linda Hamilton (Sarah Connor), Edward Furlong (John Connor), Mackenzie Davis (Grace), Gabriel Luna (Terminátor), Natalia Reyes (Dani Ramos)

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Reklama

Nejlepší postavy

Reklama