Terminator (Terminátor) Terminator & Comics

Terminator & Comics

Terminator & Comics

Historie comicsů inspirovaných Terminátorem sice není tak bohatá jako třeba v případě Vetřelců, přesto vznikly k dnešnímu dni skoro dvě desítky sérii, kde se Terminátoři dostávájí třeba do křížku se Supermanem nebo Predátory. Většinu kousků lze koupit v zahraničí.

0 0
20.6.2004

NOW COMICS

První licenci na Terminátora mělo nakladatelství Now Comics, které stačilo vydat tři série. Jak napovídají data vydání, linie vycházely pouze z příběhu prvního Terminátora.


Terminator (17 sešitů) – 1988

Popisuje příběhy z budoucnosti, kde lidský odpor bojuje proti Skynetovi a strojům

Terminator: The Burning Earth (5 sešitů) – 1990

Hlavní linie se zaměřuje na snahu lidí zabránit Skynetu v použití jaderným zbraní k vyhlazení lidstva.

Terminator: All My Futures Past (2 sešity) – 1990

Další příběhy z bojů budoucnosti, tentokrát zakončené přenesením Kyle Reeseho a Terminátora do Los Angeles roku 1984.

MARVEL COMICS

Jedno z nejslavnějších comicsových nakladatelství, Marvel Comics (Spider-Man, X-Men, Hulk, Daredevil), se přímo s Terminátorem setkalo pouze jednou a to v případě adaptace druhého dílu z roku 1991.

Terminator 2: Judgment Day – Movie Adaptation (3 sešity) – 1991 Comicsová adaptace dějové linie druhého dílu. Do minulosti jsou vysláni dva terminátoři, jeden má za úkol Johna Connnora zničit, druhý chránit.


DARK HORSE

Licenci na comics s Terminátory převzalo v roce 1991 vydavatelství Dark Horse (Hellboy, Maska, Sin City), které v průběhu deseti let vydalo více než deset sérií a nechalo v něm Terminátora se postavit dalším filmovým legendám.

The Terminator (4 sešity) – 1990 & The Terminator: Tempest TPB (1 sešit) – 1991

Čtveřice lidí z budoucnosti bojuje v minulosti se čtveřici terminátorů poslaných, aby zajistli hladký vývoj Skynetu.

Terminator: One Shot (1 sešit) – 1991

Ženská terminátorka je vyslána Skynetem aby zabila Sarah Connor těsně po jejím narození. Na její ochranu je vyslána dívka, která Sarah vychovává a to až do dospělosti, do roku 1984.

Terminator: Secondary Objectives (4 sešity) – 1991

Pokračování série Tempest. Zbylí členové lidského komanda bojují proti terminátorům, kteří si našli v současnosti nový cíl – zabít Sarah Connor.

Terminator: The Enemy Within (4 sešity) – 1991–92

Navazuje na sérii Secondary Objectives. Přeživčí vojáci dostávají nové spojence a společně se pokusí zničit posledního terminátora v současnosti. Terminátor mezitím bojuje se svoji touhou stát se člověkem a povinností splnit jako stroj svůj úkol.

Terminator: Hunters and Killers (3 sešity) – 1992

Linie popisuje lidský boj proti Skynetu v Rusku a jeho místní síti, Mir. Vojáci bojují se Skynetem o nadvládu nad jadernou ponorkou.

Terminator: Endgame (3 sešity) – 1992

Další Terminátor je poslán aby zabil Sarah Connor. Lidský ochránce, plukovník Randall, známý z minulých příběhů bojuje z posledních sil, aby Sarah mohla v klidu přivést na svět svého syna – Johna.

Robocop vs Terminator (4 sešity) – 1992

Příběh se zaměřuje na Alexe Murphyho a na vývoj počítačové technologie na bázi Skynetu. Bitvy, ve kterých si Murphy vytvoří nové robotické já, se odehrávají v současnosti i v budoucnosti.

The Terminator Special (1 sešit) & The Terminator (4 sešity) – 1998

Dvojice Terminátorů (muž a žena) je poslána zpět aby zabili Johna Connora a jeho matku. Jejich ochráncem se tentokrát stává jistý Killerman, který má velmi temnou minulost.

The Terminator: The Dark Years (4 sešity) – 1999

Příběhy z budoucnosti a války proti strojům navazující na předchozí „The Terminator“ sérii. V hlavní roli nejen John Connor, ale i jistý Jon Norden, jehož rodinu v mládí zavraždil omylem terminátor a on od té doby Connora nenávidí a vede proti strojům vlastní válku.

Alien vs Predator vs Terminator (4 sešity) – 2000

Skynet je sice v budoucnosti poražen, ale ne zničen. Uplynou století a ve vědecké laboratoři, kde pracuje maskovaný terminátor, je vytvořen nový hybrid terminátora a vetřelce. Do děje brzy zasáhne nejen Ripleyová, ale i predátoři.

Superman vs Terminator: Death to the Future (4 sešity) – 2000

Skynet opět posílá další zabijáky, jejichž cílem je John Connor. Hledají ho v Metropolis, na jeho zachranu však přichází samotný Superman. Brzy se boje přenesou do budoucnosti, kde se Superman musí utkat se svým cyber-egem.


MALIBU COMICS

Malé nakladatelství Malibu Comics (pohlcené v roce 1994 Marvelem) vydalo celkem dva terminátorské příběhy založených především na událostech z druhého dílu.

T2 Cybernetic Dawn (4 sešity) – 1995–96

Odehrává se těsně po skončení události v druhém Terminátorovi. FBI nalezne oddělenou ruku Terminátora v lisu v ocelárně a také několik dalších T-800 vyslaných pro případ, že by T-1000 neuspěl. Sarah a John jednoho z nich sestrojí a začínají věřit, že Soudný den je nevyhnutelný.

T2 Nuclear Twilight (4 sešity) – 1995–96

Začíná těsně po Soudném dni a končí vysláním Kyle Reeseho do minulosti. Sledujeme Johna Connora jako vůdce lidského odporu, který v závěru společně s Danny Dysonem (synem Milese Dysona) pomocí počítačového viru reprogramuje T-800 na svojí ochranu.


BECKETT COMICSNovou linii v terminátorských comicsech se rozhodlo počátkem tohoto roku načít nepřílíš známe nakladatelství Beckett Comics.

Terminator 3: Before the Rise Machines – 2003 Jak již název napovídá, název odkazuje přímo ke třetímu dílu, jedna se o další variaci na druhý a třetí díl – další Terminátor je poslán, aby zlikvidoval Johna Connora.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Aktuální film

Terminator: Dark Fate


Režie: Tim Miller
Scénář: David S. Goyer, Billy Ray, Justin Rhodes
Hudba: Junkie XL
Hrají:
Arnold Schwarzenegger (T-800), Linda Hamilton (Sarah Connor), Edward Furlong (John Connor), Mackenzie Davis (Grace), Gabriel Luna (Terminátor), Natalia Reyes (Dani Ramos)

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Reklama

Nejlepší postavy

Reklama