Terminator (Terminátor) Terminator Salvation DVD

Terminator Salvation DVD

Terminator Salvation DVD

DVD se původně mělo prodávat jako jednodisk a čistě bez bonusů, což je praxe poslední dobou docela běžná a má za cíl přilákat diváky k nové generaci – Blu-Rayi. Navíc si film komerčně nevedl příliš dobře a nebylo tedy peněz na rozhazování. Většina zahraničních vydání je ve svém základu skutečně jednodisková a bez bonusů (pouze s trailery), někde se ovšem prodávají limitované dvojdiskové verze ve speciálním balení a přeci jen s nějakými bonusy.

0 0
5.1.2010

U nás jsou k dispozici hned dvě DVD verze, které se neliší výbavou, ale pouze obalem. První je klasická , druhá potom sběratelská s plastovou lebkou.Sběratelské balení není na rozdíl od Austrálie nebo Británie v plechu, ale coby plastová placatá lebka modelu T-800. Jednodisk najdete s českou podporou například v Polsku, kde se prodává také dvojdisk v plechovém vydání. U nás je v plechu pouze Blu-Ray.  

Film: 114 minut (kinoverze)


Obraz: 2,40:1 anamorfní, PAL

Zvuk: Dolby Digital 5.1 česky, anglicky, polsky, maďarsky, rusky

Titulky: české (včetně bonusů), slovenské, anglické…

Bonusy

Reforging the Future

Osmnáctiminutový dokument je klasickým filmem o filmu. Přímo v ďábelském tempu se snaží zachytit všechno, co by mohlo pokrýt natáčení čtvrtého Terminátora – od toho, kdo v něm hraje (a proč), jak byly vytvořeny nejnáročnější trikové scény a nezapomene se ani na akční sekvence. Je toho od každého kousek, není proto divu, že výživnost není moc vydatná. Snad s výjimkou podrobností o natáčení scény s virtuálním Arnoldem, kde je rozebíraná i alternativa, která byla připravena pro případ, že by trik nebyl tak kvalitní. Zbytek už jsou většinou klasické reklamní texty.

Moto-Terminators

Jedni z nejméně zajímavých terminátorů ve čtvrtém díle dostali tak trochu nezaslouženě zhruba osmiminutový dokument, kde se dozvíte všechno o tom, jak vznikly, co tvoří jejich základ a jak fungovaly. Je to nenápadná tlačenka jednoho nejmenovaného výrobce motorky. Škoda, že podobný prostor nedostali i ostatní terminátoři – především Harvester by si ho určitě zasloužil.

Focus Points

Celkem 11 kratších klipů věnovaným efektům si můžete pustit buď po jednotlivých kapitolách nebo v celku – jedná se o necelou půlhodinku. V rychlém sledu poznáte co bylo základem pro zničený zemský povrch, jak se natáčelo ve spolupráci s armádou, kolik tun trhavin je třeba na pořádný výbuch, proč vznikli hydroboti a nebo kde se natáčela závěrečná scéna z továrny na terminátory. Na informace je to zajímavé, škoda jen té malé délky, protože povedené triky v T4 by si určitě zasloužily minimálně dvojnásobnou stopáž. A scéna popisující jak byla digitálně skládaná úvodní scéna s přistáním Johna Connora dokládá, že když se chce, dokáže být vše podáno opravdu velice poutavě a názorně.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Aktuální film

Terminator: Dark Fate


Režie: Tim Miller
Scénář: David S. Goyer, Billy Ray, Justin Rhodes
Hudba: Junkie XL
Hrají:
Arnold Schwarzenegger (T-800), Linda Hamilton (Sarah Connor), Edward Furlong (John Connor), Mackenzie Davis (Grace), Gabriel Luna (Terminátor), Natalia Reyes (Dani Ramos)

Reklama

Nejlepší postavy

Reklama