Terminator (Terminátor) Novinky o nové terminátoří trilogii

Novinky o nové terminátoří trilogii

Novinky o nové terminátoří trilogii

Vrátila se Středozemě, vrací se Star Wars a vrátí se i Terminátor. Nová filmová trilogie o zabijáckých robotech z budoucnosti je na spadnutí, přičemž první její díl nás v kinech čeká už příští rok. O co v tomto novém projektu půjde a na koho se v něm můžeme těšit?


2 0
24.5.2014

Kde se to vzalo?

Jak jste si mohli přečíst už v naší původní novince o nových chystaných filmech ze série Terminátor, první nový film s touto tématikou, který do světových kin vstoupí 1. července roku 2015 (tedy už ne zprvu avizovaného 26. června), měl být původně pokračováním filmu Terminator Salvation režiséra McG.

Jelikož však společnost Halcyon, která právě v rámci Salvation k terminátorům držela filmová práva, zkrachovala a práva od ní odkoupily společnosti Annapurna Films a Skydance Production, celá nová trilogie si nakonec půjde svou vlastní příběhovou cestou. První její díl s názvem Terminator: Genesis režíruje Alan Taylor (Hra o trůny, Thor: Temný svět) a scénář k němu napsali Laeta Kalogridis (Prokletý ostrov) a Patrick Lussier (Drive Angry).


O co půjde?

Podle dosavadních zpráv by měla být nová trilogie jakýmsi restartem, který však stále bude brát v potaz původní díly. To se může na první poslech zdát nesmyslné, ve světě terminátorů to však není žádná novinka. Jelikož se v těchto filmech totiž často cestuje časem a tím se přepisuje historie, několik projektů ze série Terminátor už fungovalo jako alternativní reality, které se odštěpily od původního příběhu. Touto cestou se vydal například jak právě film Terminator Salvation, tak i televizní seriál The Sarah Connor Chronicles.

Nová terminátoří trilogie, která příští rok odstartuje filmem Terminator: Genesis, tak bude zjevně značit zcela novou alternativní realitu, která by však alespoň do jisté míry měla sledovat schéma prvních dvou až tří dílů, což mimo jiné znamená, že se v ní dočkáme i stejných postav, ne však v podání stejných představitelů.

Kdo se v tom objeví?

Arnold Schwar­zenegger jako terminátor 

Přestože tomu nikdo pořádně nevěřil, do jedné ze svých nejikoničtějších rolí se vrací i hlavní hvězda původní trilogie, 66letý Arnold Schwarzenegger, podle kterého ani terminátorův organický potah nemůže zůstat navždy mladý. Víc toho o jeho roli v nové trilogii ale zatím bohužel nevíme.

Emilia Clarke jako Sarah Connor

Matku Johna Connora, jediné naděje na přežití lidstva v boji proti inteligentním strojům, si v původních dvou filmech zahrála Linda Hamilton, v seriálu The Sarah Connor Chronicles pak Lena Headey ze seriálu Hra o trůny. A právě z něj přichází i nová představitelka Sarah Connor, a to samotná Khaleesi Emilia Clarke.

Jason Clarke jako John Connor

Od Edwarda Furloga až po Christiana Balea. Nikdo ve světě Terminátora nevystřídal tolik představitelů jako právě John Connor, kterého v nové trilogii ztvární americký herec Jason Clarke (Úsvit planety opic). Shoda jmen s Emilií Clarke je sice čistě náhodná, jejich obrácený věkový rozdíl však nejspíš nikoliv.

Jai Courtney jako Kyle Reese

Nejbližší přítel Johna Connora, který byl seslán do minulosti k ochraně jeho matky před terminátorem, aby se posléze sám stal Johnovým otcem. V původním Terminátorovi Kyla ztvárnil skvělý Michael Biehn, v nové verzi ho ztělesní 28letý Australan Jai Courtney (Spartakus, Smrtonosná past 5).

Dayo Okeniyi jako Daniel Dyson

Na první pohled nová postava, kterou si však fandové Dne zúčtování jistě pamatují jako syna Mylese Dysona, tvůrce původního Skynetu. Jakou roli bude mít Dany Dyson jakožto přenesený syn Roberta Oppenheimera v nové trilogii, nevíme. Ztvární ho tu však Nigerijec Dayo Okeniyi.

Matt Smith

Koho si v nových Terminátorech zahraje představitel jedenáctého Doktora z britského kultovního sci-fi seriálu Doctor Who, to zatím bohužel nevíme. Jisté je dosud pouze to, že tento jednatřicetiletý Angličan se sice neobjeví hned v Genesis, má však sehrát významnou roli ve zbývajících dvou filmech.

Nový seriál?

Zbrusu nová filmová trilogie nebude zjevně jediným novým přírůstkem do terminátořího kánonu. Souběžně s novými filmy se totiž prý máme dočkat i nového hraného seriálu. Jaká ale bude spojitost obou projektů? Podle producentů by měly filmy i seriál sice vycházet z jednoho stejného bodu, každý by se však měl rozejít svou vlastní cestou (další alternativní linie?), které se budou postupně významným způsobem prolínat a vzájemně ovlivňovat.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Terminátor 6

Terminátor 6

Reklama

Nejlepší postavy

Terminátor online