Terminator (Terminátor) Popis

Terminator

Terminator

V nedaleké budoucnosti bude většina lidstva zničena. Ti, co přežili, vedou válku proti strojům. Vede je jediný muž, John Connor. Stroje několikrát vysílají do minulosti roboty – terminátory, aby Johna či jeho matku zabili. Existuje ale osud, nebo jen to, co sami pro sebe vytvoříme?

Série Terminátor vychází ze stejnojmenného filmu Jamese Camerona z roku 1984 v hlavní roli s Arnoldem Schwarzeneggerem. Tento film popisuje příběh Sarah Connor, obyčejné servírky, která se v budoucnu stane matkou Johna Connora, vůdce odporu proti strojům, kteří ovládnou svět. Za Sarah tak z budoucnosti přicestují dva muži: Kyle Reese, člen hnutí odporu, který má Sarah chránit, a terminátor, od člověka nerozeznatelný stroj, který ji má zabít a zabránit tak narození Johna Connora.

Na úspěch prvního Terminátora v roce 1991 Cameron se Schwarzeneggerem navázali s Terminátorem 2, který je dodnes považován za jeden z nejlepších sci-fi filmů v historii. Na rostoucí kult dále navazovala i série komiksů nebo počítačových her.


V roce 2003 se Schwarzenegger (tentokrát bez Camerona) vrátil do třetího Terminátora s podtitulem Vzpoura strojů a v roce 2009 vznikl Terminator Salvation, a to tentokrát už i bez Arnolda. Jelikož tyto poslední dva filmy neměly zdaleka takový úspěch jako první dva, celá série se dočkala nového nakopnutí v roce 2015 se snímkem Terminator Genysis, ve kterém se Arnold Schwarzenegger do své nejslavnější role opět vrací.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Terminator: Dark Fate


Režie: Tim Miller
Scénář: David S. Goyer, Billy Ray, Justin Rhodes
Hudba: Junkie XL
Hrají:
Arnold Schwarzenegger (T-800), Linda Hamilton (Sarah Connor), Edward Furlong (John Connor), Mackenzie Davis (Grace), Gabriel Luna (Terminátor), Natalia Reyes (Dani Ramos)

Reklama

Nejlepší postavy

Reklama