Terminator (Terminátor)
90/100 - 24×

Terminator(Terminátor)

V nedaleké budoucnosti bude většina lidstva zničena. Ti, co přežili, vedou válku proti strojům. Vede je jediný muž, John Connor. Stroje několikrát vysílají do minulosti roboty – terminátory, aby Johna či jeho matku zabili. Existuje ale osud, nebo jen to, co sami pro sebe vytvoříme?

USA | 1984 | Rozhoduje se
vysílání
5 sezón | | 120 minut
žánr
Akční, Drama, Sci-fi
hrají
Arnold Schwarzenegger (T-800), Linda Hamilton (Sarah Connor), Christian Bale (John Connor), Robert Patrick (T-1000), Claire Danes (Kate Brewster), Sam Worthington (Marcus Wright), Summer Glau (T-888), Joe Morton (Miles Dyson),

Terminator

Série Terminátor vychází ze stejnojmenného filmu Jamese Camerona z roku 1984 v hlavní roli s Arnoldem Schwarzeneggerem. Tento film popisuje příběh Sarah Connor, obyčejné servírky, která se v budoucnu stane matkou Johna Connora, vůdce odporu proti strojům, kteří ovládnou svět. Za Sarah tak z budoucnosti přicestují dva muži: Kyle Reese, člen hnutí odporu, který má Sarah chránit, a terminátor, od člověka nerozeznatelný stroj, který ji má zabít a zabránit tak narození Johna Connora.

Na úspěch prvního Terminátora v roce 1991 Cameron se Schwarzeneggerem navázali s Terminátorem 2, který je dodnes považován za jeden z nejlepších sci-fi filmů v historii. Na rostoucí kult dále navazovala i série komiksů nebo počítačových her.


V roce 2003 se Schwarzenegger (tentokrát bez Camerona) vrátil do třetího Terminátora s podtitulem Vzpoura strojů a v roce 2009 vznikl Terminator Salvation, a to tentokrát už i bez Arnolda. Jelikož tyto poslední dva filmy neměly zdaleka takový úspěch jako první dva, celá série se dočkala nového nakopnutí v roce 2015 se snímkem Terminator Genysis, ve kterém se Arnold Schwarzenegger do své nejslavnější role opět vrací.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Terminator: Dark Fate


Režie: Tim Miller
Scénář: David S. Goyer, Billy Ray, Justin Rhodes
Hudba: Junkie XL
Hrají:
Arnold Schwarzenegger (T-800), Linda Hamilton (Sarah Connor), Edward Furlong (John Connor), Mackenzie Davis (Grace), Gabriel Luna (Terminátor), Natalia Reyes (Dani Ramos)

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Nejlepší postavy

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama