Terminator (Terminátor) Marcus Wright

Marcus Wright

Marcus Wright

Prototype Infiltrator, nebo-li „Infiltrační prototyp“ (také „Prototyp Infiltrátoru“) je speciální označení pro prototypy terminátorů vyráběné Skynetem za účelem infiltrace protivníka s cílem zlikvidovat určitý číl, většinou vůdce lidského odporu – Johna Connora.

Sezóny 1
2009 - 2009

Jedná se vždy o naprosto unikátní stroje, kdy existuje vždy jen jeden exemplář a vzájemně se od sebe značně liší. Patří sem stroje jako T-1000, T-X, Marcus Wright (označován právě jako „Prototype Infiltrator“), ale také modely jako T-600 a T-800, kterým toto označení bylo přiděleno v počátcích svého nasazení – později se již vyráběly hromadně, takže již nešlo mluvit o prototypech.

Terminator Salvation

Marcus Wright býval kdysi člověk, který byl odsouzen k smrti za mnohonásobnou vraždu. Těsně před vykonáním rozsudku ale podepsal smlouvu, díky které směla po Marcusově smrti firma Cyberdyne Systems s jeho tělem naložit jak chtěla a použít ho pro vědecké účely. Tak se Marcusovo tělo dostalo do projektu s názvem „Project Angel“, ve kterém následně po Soudném dni Skynet pokračoval a vytvořil tak zcela unikátní typ terminátora – byl vystaven speciální endoskeleton, který se od ostatních lišil tím, že obsahoval i zcela organické prvky, jako je lidský mozek a srdce. Mozek byl ukryt v kovové lebce a srdce bezpečně uzavřeno v hrudním koši, ze všech stran chráněno kovovou konstrukcí endoskeletonu. Samo srdce (značně zesílené) poté dodávalo kyslík mozku a umožňovalo regeneraci jeho „živé“ tkáni a kůži, přičemž chod srdce byl zajištěn speciální konstrukcí endoskeletonu. Tím je Marcus schopen přežít několik set let, aspoň podle svého tvůrce – Skynetu.


Přes to všechno je Marcus stále zranitelný a náchylný k potížím spojených s orgány, které má – může prožít zcela normální trauma, upadnout do bezvědomí a mít přirozený strach z bolesti, zranění a smrti. Je mu též jako zcela normálním lidem možno nahmatat a změřit puls. Dále je třeba zmínit, že Marcusův práh bolesti je mnohonásobně vyšší než u normálního člověka a bolest jako takovou cítí pouze v okamžiku, kdy je nějakým způsobem raněn. Zrovna tak netrpí dlouhodobou bolestí spojenou s jeho zraněními, tak jako tomu je u lidí.

Jak již bylo řečeno, k ochraně Marcusových orgánů (jeho největších slabin) slouží jeho speciálně upravený endoskeleton. Ten ale krom hrudní části postrádá jakékoli ochrané prvky, a proto na rozdíl od modelů T-600 či T-800 ponechává jeho servomotory a pohybové části odkryty. Jsou poté logicky více náchylné k poškození, což vede k závěru, že Marcus byl stavěn jako čistě infiltrační typ terminátora a ne jako bojový model. Jeho hlavními přednostmi tedy mělo být přežítí, infiltrace a špionáž – lze říci, že to byl jistý druh „spícího agenta“, který o svém poslání neví do chvíle, kdy je mu nějakým způsobem aktivován program pro terminaci určitého a předem vybraného subjektu, nebo je využit zcela jinak (viz. film TS).

Je neznámé, z jaké hyper-slitiny je Marcusův endoskeleton vyroben, ale je dostatečně odolný na to, aby ustál výbuch miny bez jakékoli známky poškození. Spolu s modelem T-800 sdílí značnou odolnost proti vysokým teplotám. Je též obdařen značnou fyzickou silou, srovnatelnou se silou jiných terminátorů. Tuto sílu Marcus demonstroval při boji s T-800 a v boji s hydroboty. Proto je velmi pravděpodobné, že je přinejmenším stejně tak silný, ne-li silnější jak série T-700. Oproti lidem je značně rychlejší a pohyblivější a díky méně těžkopádné konstrukci jeho endoskeletonu je i obratnější než T-800.

Jelikož Marcus postrádá standartní mikročip, jako tomu je u sérií T-600 a T-800, je mu vzadu na hlavě pod kůží vpraven speciální monitorovací čip, podobně jako u strojů série I-950. Tento implantát poté slouží jako sledovácí a ovládací zařízení, díky kterému je Skynet schopen vnímat a vidět vše, co Marcus a je zřejmě též schopen skrz tento čip Marcuse přímo ovládat. Nicméně Marcus se Skynetu vzepřel a čip si sám odstranil, čímž se osamostatnil a Skynetu znemožnil další sledování, či snad přímou kontrolu sebe samého. Před samotným odstraněním mohl Marcus díky čipu se Skynetem komunikovat a to užitím své ruky.

Zajímavosti

  • Marcusův endoskeleton je ve filmu v některých aspektech jiný, než je tomu na původních konceptech – je vyroben ze stejně lesklé hyperslitiny, jako endoskelet T-800, nebo že je jeho hrudní plát otevřen, čímž lze vidět Marcusovo srdce. Oproti původnímu designu má endoskeleton mnohem méně hadiček a kabelů, působí komplexnějším vzezřením a v neposlední řadě obsahuje kyber-náhražky jiných orgánů, jako jsou plíce, ledviny atd.
  • Marcus zřejmě nemá žádné potřebné schopnosti pro obnovení chodu svého srdce (T-800 ve filmu T2 si i po zničení hlavního zdroje uměl najít alternativní). Jeho srdce mu též napájí jak jeho organické, tak i kybernetické komponenty. Marcus je též schopen přijímat organické palivo, jako tomu je u série I-950, ale to je čistá spekulace.
  • Na malém panelu vzadu na hlavě, těsně nad páteří má Marcus malou signaturu „M“
  • Jeden z prvních konceptů Marcusova endoskeletonu obsahoval kromě lidského srdce a mozku i střeva a zbylé vnitřnosti.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Terminator: Dark Fate


Režie: Tim Miller
Scénář: David S. Goyer, Billy Ray, Justin Rhodes
Hudba: Junkie XL
Hrají:
Arnold Schwarzenegger (T-800), Linda Hamilton (Sarah Connor), Edward Furlong (John Connor), Mackenzie Davis (Grace), Gabriel Luna (Terminátor), Natalia Reyes (Dani Ramos)

Reklama

Nejlepší postavy

Reklama