Terra Nova Existovali trhači, nebo jsou vymyšlení?

Existovali trhači, nebo jsou vymyšlení?

Existovali trhači, nebo jsou vymyšlení?

Máme tu další článek, ve kterém si pořádně prohlédneme trhače. Tito dravci nedali spát některým obyvatelům kolonie, ale jak to s nimi bylo doopravdy. Existovali?

10 0
1.5.2017

Terra Nova je posazena na konec období svrchní křídy a dinosauři z tohoto období jsou nejméně známí. Odhaduje se, že pouze 10 % druhů bylo zatím objeveno. Hlavním důvodem, proč jsme narazili na tak malé číslo, jsou přírodní katastrofy, které způsobily komplikovanost a náročnost čtení fosilních záznamů. Některé se nemusely ani dochovat, a proto se tvůrci nechali unést a inspirovali se jinými kousky, díky kterým vytvořili zcela něco zajímavého a nového.

Výkonný producent Brannon Braga prozradil, že trhači jsou příkladem jejich kreativních nápadů. Aby šlo o tvora, který připomíná dinosaura z křídového období, museli spolupracovat s Jackem Hornerem, paleontolog, který napomáhal s vizuálními efekty a přidal dinosaurům děsivý, živý pohled v trilogii Jurský park. „Snažili jsme se zachytit plnohodnotný křídový ekosystém, který zahrnuje dinosaury, hmyz, podivné ptáky a zvláštní květiny. Chtěli jsme vytvářet i nové věci, protože jsme neměli dost materiálů. Museli jsme také nabídnout divákům něco nového. Pomocnou ruku nám nabídl Jack Horner, který nám pomohl s věrohodností, a tak vznikl náš první dinosaurus acceraptor,“ řekl producent Brannon Braga.


Jelikož acceraptor doopravdy neexistoval, neexistují také žádné důkazy, které by nám napověděly, jak přesně tento dinosaurus vypadal, nebo v čem nejvíce vynikal. Tvůrci však neotáleli a předvedli, že i pokus dokážou převést do něčeho monstrózně děsivého.

Acceraptor znamená v latině „ranař“. Přezdívá se mu také „trhač“, protože má ocas s ostny, které jsou silné jako břitva až tak, že by vás roztrhly na polovinu. Trhač má černou charakteristickou barvu s modrými a žlutými pruhy. V seriálu jste mohli zahlédnout také jiné zbarvení, a tím se odlišují samičky a samečci. Chlapci jsou pestrobarevní. Trhač je zároveň pokrytý peřím, protože podle slov Braga dinosauři jsou děsivá stvoření s peřím. Nejedná se tedy o žádného obrovského přátelského ptáka, nýbrž o smrtelné stvoření, které útočí hlavně v noci a přes den spí.

Acceraptoři také rychle běhají. Jedním z klíčů rychlosti je pružný, dlouhý a aerodynamický ocas, který slouží jako vrtule. Když se dinosaurus rozběhne, mrskáním tam a zpět si pomáhá zvyšovat rychlost. Není divu, že trhači dosahují rychlosti 45 mil za hodinu, jak už napovídají varovné plakáty.

Trhači v Terra Nově

Hnedka ze začátku v epizodě Genesis zaútočili trhači na skupinu dětí pod vedením Skye, kteří si vychutnávali vyrobenou pálenku. Jejich vozidlo přišlo o palivové články, a tak nemohli odjet a uvízli mezi hladovými trhači, které se snažili zahnat zbraněmi.

V epizodě The Runaway je uvedeno, že otec Leah byl zabit trhačem. Leah je holčička, kterou našel Jim v lese a která pomáhala Miře.

V epizodě Now You See Me velitel Taylor odjíždí na tři dny mimo osadu a Jim přebírá vedení. Taylor jede k vodopádům a studuje, jestli Lucas pokročil s výpočty. Ve stejnou dobu tam přichází i Mira a Taylora zajme. Taylorovi se podaří dostat z pout a na oplátku zajme Miru. Mezitím je napadnou trhači, kteří si vytyčují území. Zde můžete poznat, že se jedná o samičku a samce.

Foto: FOX

Diskuze /2

TOMASH

????

1.5.2017 | 21:32:14
DikZa2Ban

Došli nápady na články ?

1.5.2017 | 22:19:44
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Terra Nova je u konce


Bohužel se musíme rozloučit s dinosaury, protože seriál Terra Nova se už nevrátí s druhou řadou na televizní obrazovky. Dejte nám vědět v tomto fóru, jak na vás seriál působí.

Ohodnoťte seriál Terra Nova

Poznejte dinosaury z blízka

Brachiosaurus

Brachiosaurus

Posvítili jsme si na nejúžasnější tvory, které se v seriálu vyskytly. Proto se s námi vydejte mezi brachiosaury. Víte, že kdyby si brachiosaurus chtěl zaplavat, tak by se utopil, kvůli své obrovské váze?

Reklama

Anketa

Měl by seriál Terra Nova získat pokračování?

96%
4%
28 hlasů

Reklama

Neznáte Terra Novu?

Thumbnail Play icon
Video přeložil @Harfist.

Momentky

Momentky

Narozeniny

Hlídejte si nás