The Bastard Executioner
80/100 - 72×

The Bastard Executioner

Čtrnácté století. Anglie. Války. Jednou takovou válkou je poznamenán voják z armády krále Edwarda I. Jenže je znovu povolán do služby a musí se opět chopit meče ze všech nejkrvavějších: popravčího meče. Historický seriál The Bastard Executioner je sice fikcí, ale částečně se v něm budou odrážet některé momenty z dějin zejména Velké Británie, například povstání ve Walesu.

USA | 2015 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | FX | 60 minut
hrají
Stephen Moyer (Milus Corbett),


Bill Compton se postaví katovi

Bill Compton se postaví katovi

Stephen Moyer si po roli Billa Comptona v upíří sáze True Blood zahraje komořího Miluse Corbetta. V rozhovoru pro Entertainment Weekly například prozradil, jak spolu souvisí Sons of Anarchy a The Bastard Executioner nebo jak mu vousy ovlivnily manželské soužití.


10 0
20.9.2015

EW: Co jste si myslel o tom, že tvůrce SOA (Sons of Anarchy), Kurt Sutter, pracuje na historickém dramatu?

Doslechl jsem se o tom přibližně před pár lety a neznal jsem nic jiného než název a to, že se to odehrává ve středověku. Tak to asi měla většina lidí. Nikdo doopravdy nevěděl, co to je, o čem to je nebo že se to jmenuje The Bastard Executioner. Popravdě řečeno jsem vůbec netušil, když jsme se sešli v lednu na kafe, že to bude o tomhle. Konečně jsme našli okno v našich diářích, kdy jsme se mohli potkat, a vedlo to k tomuhle, takže jsem byl velice šťastný. Většina věcí, které jsem měl dělat, už jsem znal. Mít šanci pracovat s Kurtem pro mě byla obrovská náhoda.


EW: Vaše postava je rádce?

Jsem tak trochu voják, který vystoupal ve společenském žebříčku a mám na hradě silnou pozici. Jsem pravou rukou lorda Ventrise, jemuž to hrabství patří. Oženil se s dívkou, princeznou toho hrabství. Byli jsme spolu v armádě. Já byl jeho desátník nebo seržant, jestli chcete, a on byl vůdce. Po skončení Skotské války jsme se dali dohromady a stal jsem se jeho komořím. Takže když zemře, jak jste nedávno zjistili, začnu podnikat kroky, abych si udržel svou roli, protože tu vlastně už není důvod, abych tam zůstal kromě toho, že Lady Love nemá nikoho, kdo by jí ukázal, jak vládnout. Takže se držím zuby nehty v hrabství.

EW: Máte nějaký vztah k postavě Leeho Jonese, který hraje kata?

Ano. Nikdo na celém světě kromě mě a mého kapitána, lorda Ventrise, neví, že za nás bojoval ve Skotské válce. Když se tedy objeví ve městě s novou značkou na tváři jako kat, vím, že to doopravdy není on, ale jsem jediný.

EW: Jste zdrojem konfliktu?

Ano. Jsem jeho největší nepřítel.

EW: Zdá se vám The Bastard Executioner podobný SOA?

Dal jsem na twitter fotku, jak sedím na koni, a napsal jsem: „Tohle je můj Harley Davidson.“ Když se na to podíváte zblízka, uvidíte, že jsem Clay a Wilkin je Jax. Ale když se nad tím zamyslíte hlouběji, tak to vlastně můžete udělat u každého dramatu. Vážně, všichni lidi, co pro Kurta pracují, jsou jeho tým, jeho gang a myslím, že lidi, co pracují pode mnou, jsou směska kluků ze SOA, ale jsou také nepřátelé. Určitě tu existuje spojení a vidíte pravidelnost v jeho vyprávění, které vede k shakespearovským tragédiím v tom samém smyslu, že SOA byli Hamlet v kůži. Ty stopy tam nepochybně byly.

EW: Je nějaká shakespearovská postava, která nejlépe vystihuje tu vaši?

Asi Iago jako skvělý rádce. Milus je ale o trochu zajímavější. Ne, že by Iago nebyl zajímavý, protože očividně je, ale moje postava není tak žárlivá a je na něj vyvíjen tlak, aby jeho lžím uvěřili. A dostane se výš, než by normálně bylo jeho společenské postavení.

EW: Co si myslíte o Kurtově schopnosti napsat historické drama?

Je výjimečný. Jedna z věcí, co mám na Los Angeles rád, je, že můžete být, kým chcete. Nejste svázaní minulostí, pozicí ve společnosti nebo jestli jste pracující nebo vyšší třída. L.A. to nezajímá. Takže když se objevíte a jste tím, kým chce, L.A. to v určitém smyslu přijme. Tohle nevím jistě, ale neřekl bych, že Kurt vypadal tak, jak vypadá teď – tipnu si číslo – řekněme před 20 lety. Nevím jak, ale stal se tím, kým chtěl, a můj odhad je ten, že pod jeho zevnějškem můžete vidět učence, chytrého, neskutečně bystrého vědce, který je pořád uvnitř, jen vypadá jinak, než obvykle vědci vypadají.

EW: Jak se vaší ženě Anně Paquin líbí vousy?

Zbožňuje je. Překvapivě to celé přijala i s šedinami. Velice zbožňujeme Wales a pro Annu bylo příjemné opustit L.A. a žít víc jednoduše v tom pozitivním slova smyslu.

EW: Díval jste se na SOA?

Sledoval jsem to celé. Byli jsme tím posedlí. Annu a mě to uchvátilo, Kurt nám nabídl role v poslední sérii SOA, ale nemohli jsme to přijmout kvůli časové vytíženosti. Měl jsem hrát pasáka a ona prostitutku. Snažili jsme se to zařídit. Byli jsme do toho zažraní. Problém byl, že jsme se domluvili trochu si odpočinout po skončení True Blood a už jsme to měli naplánované. Nemohli jsme v tom hrát, ale jsme SOA posedlí.

zdroj: Entertainment Weekly

Jak zatím hodnotíte výkon Stephena Moyera? Líbí se vám jeho nová image bez bilého pudru a s vousy? Koho asi zakousne? Dívejte se s námi dál!

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama