The Bastard Executioner
80/100 - 72×

The Bastard Executioner

Čtrnácté století. Anglie. Války. Jednou takovou válkou je poznamenán voják z armády krále Edwarda I. Jenže je znovu povolán do služby a musí se opět chopit meče ze všech nejkrvavějších: popravčího meče. Historický seriál The Bastard Executioner je sice fikcí, ale částečně se v něm budou odrážet některé momenty z dějin zejména Velké Británie, například povstání ve Walesu.

USA | 2015 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | FX | 60 minut
hrají
Stephen Moyer (Milus Corbett),


Na pokec s katem aneb rozhovor s Lee Jonesem

Na pokec s katem aneb rozhovor s Lee Jonesem

V novém seriálu The Bastard Executioner hraje ústřední postavu Wilkina Brattlea. Podělil se s námi například o to, jak se ke své roli dostal a jaké měl z natáčení pocity.


7 0
26.9.2015

Na co se podle vás můžou fanoušci nejvíc těšit?

Myslím, že to jsou právě vztahy mezi postavami, které Kurt úžasně rozpracoval. Ty jsou opravdu hluboké a komplikované stejně jako celý seriál. Doufám, že on a snad i my jsme odvedli dobrou práci při tvorbě tohoto díla.


Co vám pomáhá dostat se do role? V jakém rozpoložení hrajete svou postavu?

Víte, když jsem byl na první zkoušce a oblékl jsem si kostým, hodně mi to pomohlo získat základy. Tohle opravdu hodně pomáhá. Taky cítit váhu opravdového meče, když nepoužíváme ty bezpečné. Je skvělé, když se zapojíme do soubojů a určitě ta fyzická stránka věci, když musíte dělat všechny tyhle věci, to vás do té postavy hodně vtáhne.

Jaké změny jste podstoupil kvůli své první hlavní roli v televizi, když jste předtím hrál hlavně v divadle?

Myslím, že jedna z nejlepších věcí na tom, že se dostanete k téhle práci, je to, že se dostanete k televizi. Toužil jsem dělat víc filmů a seriálů a je to užitečná lekce, když pracujete instinktivně a hodně rychle. Díky tomu zapojím úplně jiný sval v mozku, a to si vážně užívám.

Co byla vaše nejpřekvapivější zkušenost?

Řekl bych, že to byla asi rychlost, s jakou se seriály točí. Určitě to bylo něco, na co jsem si musel zvyknout, ale v podstatě to bylo skvělé, protože si moc neposedíte a musíte důvěřovat svým instinktům, jak už jsem řekl, a taky držet krok, což při práci vážně pomáhá.

Co říkáte na tlak, který je na seriál kladen jako na nástupce úspěšného seriálu Sons of Anarchy?

Ne, kdybych o tom přemýšlel, prokázal bych sobě i seriálu medvědí službu. Museli jsme se s tím prostě vyrovnat. Vytváříme opravdu jedinečný svět a jen by nám uškodilo, kdybychom se takovými věcmi zatěžovali. Je to tak trochu, jako bychom žili v paralelním vesmíru celý ten rok, kdy jsme natáčeli a opravdu se do toho ponořili, až jsme si uvědomili, že jsme strašně daleko od světa Hollywoodu. To bylo hezké.

Co byste odpověděl divákům, kteří by mohli seriál přirovnávat ke Game of Thrones?

Myslím, že jsou ty seriály velice rozdílné, ten náš je založený na skutečnosti, v žádném případě to není fantasy. Jsou tu velmi dobře vymyšlené nové nápady, které pocházejí od Kurta. Myslím, že The Bastard Executioner se mnohem víc opírá o skutečnou historii a je mnohem drsnější a reálnější svět než fantasy.

Co můžete prozradit o Wilkinově vnitřním boji?

O tom je v podstatě jeho příběh, o vypořádání se s jeho vnitřním dilematem a taky o tom, že se snaží vyvarovat násilí, protože je to očividně velmi brutální období, a to je vlastně to, o co usiluje – utéct tomu. Ztrácí schopnost věřit sám sobě a také je to velmi duchovně založený muž. Jeho víra někdy kolísá, jak se doopravdy snaží zjistit, kým v jádru je.

Viděl jste Kurtovy předchozí seriály?

To by bylo fajn, kdybych na to měl čas, ale všechno se to seběhlo strašně rychle. Věděl jsem, že SOA byli úspěšní i že Kurt je obrovský talent. Jenže když jsme se o tom bavili dřív, můj svět bylo divadlo, takže jsem tou dobou, kdy mě obsadili do The Bastard Executioner, tolik nesledoval televizi. A potom mě najednou vybrali. Podívám se na SOA, až budu mít čas, mám teď úplně sešněrovaný rozvrh, od prvního dílu v březnu jsem se ještě nezastavil.

Jak se vám změnil život po té, co jste začal hrát v The Bastard Executioner?

Změnil se mi hned, jak jsem tu roli dostal. Dostal jsem šanci pracovat na něčem velmi kreativním, uspokojivém a epickém. A mám pocit, že všichni, herci i štáb, mě hodně podporují. Asi to bude brzo šílené, tedy aspoň to mi všichni říkají.

Co říkáte na to, že pracujete s tak nápaditým týmem (Kurt Sutter, Paris Barclay, Brian Grazer), který má úžasné výsledky?

Je to opravdu skvělé, protože všichni vyjádří naprosto konkrétně, co chtějí, perfektně jsme si rozuměli už od prvního dne. Byli jsme naladění na stejnou notu, byli k sobě upřímní a už od začátku jsem měl jejich podporu.

Řekl vám Kurt, čeho chce v seriálu dosáhnout?

Řekl. Ono se to v průběhu času vyvíjí a nedal mi úplně všechny informace, jen útržky. Zpracuje to, co děláme a přetvoří si to k obrazu svému, když se to k němu vrací.

Co si myslíte o té době a bude se vůbec publiku líbit, když to není moc známé období?

Lidi to vtáhne do děje – na čemž se všichni shodneme – je to doba, z které se chcete dostat, a navíc temná. Lidé se snaží přežít a musí sami zlepšit svou situaci. Pro mě je ale život strašně křehký a z toho pramení velké drama. Jaká byla hodnota života tehdy a jak to bylo brutální. Pro mě jako herce je příjemné, že hraji v době, ve které nežiju.

Jak si rozumíte s Kurtem Sutterem?

Bylo to skvělé, jak už jsem řekl, hned od prvního dne mě podporoval, staral se o mě, zajišťoval, abych měl všechno, co jsem potřeboval. Taky je strašně starostlivý – zajímalo ho, jak se cítíme, abychom mohli pořádně pracovat. Mluvíme spolu o tom, jak se postavy vyvíjejí. Vždycky mě zajímá, co si o tom on myslí a snažím se mu poskytnout i svůj názor. A jak už jsem poznamenal, hodně od nás čerpá, takže někdy se v epizodě vyskytne nápad, který vzešel z interakce s námi. Je to skvělý chlap. Jsme dobří kamarádi.

Jak velkou roli hraje v seriálu náboženství?

Je tu forma vyššího vědění a to je určitě základ každé postavy stejně jako vytvoření toho světa. Moje postava má problémy s vírou kvůli tomu, co se mu stalo, ale taky ho to pohání. Snaží se nalézt vyšší cíl, což se vztahuje k jeho duchovnímu založení a víře.

Proč jste chtěl tuto roli? Dělal jste si nějaký výzkum o té době?

Jako herec můžu prozkoumat celou škálu lidských emocí. Je to vážně úžasná role, jen co jsem se o ní doslechl. Nečetl jsem ani scénář a kývl na to. Ponuré záležitosti mě fascinují. Rád jako herec objevuju těžkou látku, což mě k tomuhle přivedlo. Co se týče výzkumu, snažil jsem se poznat strukturu společnosti té doby a práci popravčích, poznat jejich charakter. Kromě toho už jsem se jenom ponořil do scénáře.

Jak se vám líbily lokace?

Neuvěřitelné, krajina ve Walesu je ohromující. Nejúžasnější jsou asi středověké hrady a vesnice, které jsme postavili. Vypadají tak skutečně. Všechno to do sebe zapadá, až je to neuvěřitelné.

Jak probíhala fyzická příprava?

Jakmile mě obsadili, jel jsem hned na dvoutýdenní přípravný tábor. Nikdy předtím jsem nejel na koni a měli jsme skvělý tým u koní, taky tým kaskadérů, takže to nebylo jen nekonečné ježdění na koni a bojování s mečem. V divadle jsem často zacházel s mečem, ale musel jsem na to zapomenout a být mnohem opatrnější. Kaskadéři se mnou dělali i nějaký box a práci s nohama, takže se mi líp bojuje s mečem a vypadá to přirozeně. Jízdu na koni jsem si zamilovat, je to můj nový koníček. Když jsem na koni, jsem šťastný.

Jaký vztah má Wilkin k Milusovi (Stephen Moyer)?

Mají něco společného, protože bývali rytíři, takže je jejich vztah komplikovaný. Milus Wilkina využívá a ten se z toho nemůže dostat, snaží se přežít a vymanit se z jeho vlivu. Určitě je mezi nimi nevraživost, oba se pokouší přežít a ať už se jim to líbí nebo ne, jsou závislí jeden na druhém.

Co byste chtěl, aby o vás fanoušci věděli?

Jsem pracovitý a oddaný svému řemeslu, to proto si to tolik užívám. Dostal jsem se k nejkreativnější práci v mé kariéře. Kromě toho jsem předtím závodně plaval.

Zříceniny ve Walesu jsou pro seriál perfektní kulisou. Foto: FX

Zdroj: Spoiler.tv

Co říkáte na jeho výkon? Našli byste pro roli kata lepšího herce? Komu asi zatne tipec?

Diskuze /2

Ann Taylor

Já s ním mám pořád ten problém, že kdykoli se na to dívám, vidím v něm Thora s obarvenou hlavou :D

redaktor
26.9.2015 | 20:04:01
pilarius

Tak to já zase ne, on je oproti Thorovi docela tyčka. :)

27.9.2015 | 12:07:48
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama