The Big C (Ve znamení raka)
86/100 - 20×

The Big C(Ve znamení raka)

I když máte smrtelnou nemoc, nesmíte ztrácet smysl pro humor. Hlavní postava seriálu zjistí, že má rakovinu, což její život obrátí naruby. Místo sebelítosti se však rozhodne, že bude svůj život žít co nejvíce naplno.

USA | 2010 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | Showtime | 30 minut
žánr
Drama
hrají
Laura Linney (Cathy Jamison), Oliver Platt (Paul Jamison), Gabourey Sidibe (Andrea Jackson), John Benjamin Hickey (Sean Tolkey), Cynthia Nixon (Rebecca), Hugh Dancy (Lee)

The Big C

Přesně tuto filozofii zastává hlavní hrdinka – učitelka Cathy Jamison (Laura Linney). Místo toho, aby se litovala, změní svůj dosavadní život od základů. Začne se zajímat o své sousedy a více se scházet se svým bratrem Seanem (John Benjamin Hickey) alias ekologickým aktivistou, kterého byste nejspíše nerozeznali od bezdomovce. Velkou změnou také projde vztah s jejím manželem Paulem (Oliver Platt), do toho navíc musí vychovávat svého pubertálního syna Adama (Gabriel Basso). Ze všech klacků, které jí ale život pod nohy hází, si Cathy nic nedělá, naopak se jim jen směje a s elegancí přeskakuje.

(Foto: Showtime)


The Big C je jedinečný seriál, jehož děj vám rozhodně nemůžeme vyzradit dopředu, protože bychom vás připravili o ty nejúžasnější momenty vašeho televizního života. A to rozhodně nepřeháním. Čeká vás humor – normální i černý, čeká vás láska, naděje, touha, čekají na vás vykouzlené úsměvy na tváři i spousta uroněných slz. Všechno dohromady ale The Big C podává tak nenásilně a mistrně, že vám těch třicet minut jedné epizody vždy uteče jako voda.

Ačkoliv je tento seriál u nás víceméně neznámý, těší se velké oblibě. Svědčí o tom například i dvě vítězství v Satellite Awards 2010 (nejlepší seriál, nejlepší herečka v hlavní roli) a také jeden Zlatý glóbus z roku 2011, který si odnesla Laura Linney za její roli Cathy. Seriál se už také vysílal ve více než 20 zemích světa.

Za duchovní matku seriálu je považována producentka Darlene Hunt. Ve vedlejších rolích se také mihnou herci jako Cynthia Nixon, Gabourey Sidibe, Hugh Dancy anebo Susan Sarandon. Seriál měl svoji premiéru 16. srpna 2010 na stanici Showtime a skončil počtem čtyř sérií v roce 2014.

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
makishek

no.. byla jsem varována – třetí řadu jsem měla přeskočit.. ale závěrečné díly té čtvrté mě utvrdily – nedoceněný klenot showtime, životní role laury linney.

6.8.2013 | 12:41:18
sedlo03

Nebýt 3. řady hodnotil bych za plných 100%. Ale i tak nikdy nezapomenu na ten pocit, který ve mě vyvolali finále 1. a 2. série.

13.6.2013 | 18:21:05
Itsfullofnames

Nechtěně jsem zahlédl několik dílů z první série na Nova Cinema. Musím uznat, že se mi to líbí. kvalitní obsazení Idris Elba, Alan Alda…atd. Bohužel vyhlídky do budoucna jsou šedé a vyprchávají jako elán a energie z hlavní postavy. Hlavně na tohle smutný téma tu máme několik kvalitních filmových snímků (Dům života např.) a jeden částečně konkurující seriál Perníkový táta (Breaking Bad), který je spíš jen o vaření :D, ale tak každý se s tím nějak vyrovnává.

24.5.2013 | 19:41:19
iHyi

První dvě řady Big C se blížily dokonalosti. Prožívat s hrdiny jejich život a vzestupy i pády bylo vždy laděno na velmi příjemné vlně plné emocí. 3. řada sice seriál posunula dobrým směrem, ale pokrčovala dál naprosto otřesně.

čestný člen redakce
15.4.2013 | 18:40:28

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Hlídejte si nás

Reklama

Hra jménem život

Leftover Cuties - Game Called Life

Písnička, která hraje v úvodní sekvenci, je počinem kapely Leftover Cuties. Jmenuje se dosti výstižně – Game Called Life a upřímně si ani snad nelze představit příhodnější melodii, která by nás díl od dílu vlídně vítala.

Nejlepší postavy

Narozeniny

Obrázek

Obrázek

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama