The Blacklist (Černá listina) Černá listina se drží stabilně mizerných čísel

Černá listina se drží stabilně mizerných čísel

Černá listina se drží stabilně mizerných čísel

Ani po šesti epizodách nemá šestá řada seriálu The Blacklist lepší reputaci. Když vynecháme premiéru ve zvláštním vysílacím čase, ratingy kolísají kolem 0,6 a sledovanost málokdy lehce překročí čtyři miliony. Prozatím jde stále o čtvrtý nejhůře sledovaný seriál stanice NBC.

2 9
12.2.2019

Diskuze /6

AVE_Jirka

Veliká škoda. James Spader je opravdu skvělý herec a jeho výkony jsou neskutečné. Fascinoval mě už v The Practice a následně v Boston Legal, kde s W. Shatnerem byli naprosto dokonalí :-).

13.2.2019 | 10:03:02
Lex Luthor

Škoda, ale já doufám, že Blacklist prodlouží James Spader je super

13.2.2019 | 14:20:27
shootx

Spader to ted taha ale hrozne se odhaleni natahuje zmenu identity uz tusime od konce 3 serie, toto lidi prestane bavit i kdyz si myslim ze si drzi svuj standart…

13.2.2019 | 19:12:19
Myraelle

Spader je pořád super, ale mě to přestalo bavit, když z toho začali dělat tak trochu telenovelu.

14.2.2019 | 0:30:57
Dominookey

113 postav je již vyškrtnuto z Blacklistu, takže jich zbývá 87. Když vezmeme v potaz, že v některých dílech bylo více postav z černé listiny a lehce přimhouříme oči, tak dejme tomu, že zbývá cca 60 epizod do konce, aby listina byla uzavřena. Tento seriál tedy nemůže skončit. Po skončení této série by si mělo NBC uvědomit, co pro lidi tento seriál znamenal a znamená a jak tomuto seriálu uškodili, když ho přesunuli na jiný čas.

#6 lukascoolarik
17.2.2019 | 15:34:40
lukascoolarik

#5 Dominookey: Kdyby pro ně skutečně tolik znamenal, sledovali by ho i v jiný večer. Tohle není poprvé, co Blacklist změnil vysílací čas. První řada běžela v pondělí v deset, druhá řada se po osmi epizodách přesunula na čtvrtek v devět, třetí řada se vysílala ve stejném slotu, čtvrtá řada se posunula na desátou večer a pátá řada běžela ve středu v osm.

A takové přesuny jsou naprosto běžné a pochopitelné. Blacklist začal v nejlukrativnějším slotu v rámci stanice, protože v něj NBC věřila. „Správný“ seriál by ale měl fungovat tak, že ho lidé budou sledovat kdykoliv. Postupem času se musí přesunout, protože přichází nové seriály, kterým chce stanice dát vyšší šanci na úspěch.

Taky je třeba vzít v potaz, že nejde jenom o vysílací čas. Vkus lidí se mění. To, co se jim líbilo kdysi, se jim teď už líbit nemusí. A postupem času klesla i kvalita seriálu, na čemž se mnozí shodnou. Některým se třeba nelíbilo, jakým směrem se Blacklist vydal, a prostě ho přestali sledovat. To je naprosto v pořádku.

Házet vinu na domovskou stanici není úplně fér. Nejsem žádný obhájce NBC, jen říkám, že tahle čísla nejsou překvapivá. Jde o přirozený řád věcí. A seriál rozhodně skončit může, i když některé položky na listině zůstanou neodhalené. Viz My Name Is Earl, kde Earlův seznam taky zůstal nekompletní a stanici to bylo jedno, když seriál zrušila. Počet položek na Černé listině je podle mě naprosto arbitrární a vůbec nic neznamená. Většina epizodních případů je stejně jenom do počtu a na hlavní zápletku má nulový nebo jen velmi minimální dopad. Ale chápu, že vášnivější fanoušek seriálu to vnímá jinak než kritičtější bývalý fanoušek.

Suma sumárum, chce to realističtější pohled na věc. Tvůrčí zájem je stanici ukradený, pokud jí seriál nevynáší dost peněz. Blacklist má sice mizerná čísla, ale v zahraničí se dobře prodává, což mu hraje do karet, jak jsem zmínil v tomto článku. Nelze říct, jestli to seriál zachrání, ale rozhodně to není zanedbatelný faktor. Po tolika letech by stanice měla mít k seriálu jistý respekt a ukončit ho se ctí, tj. předem dát tvůrcům vědět, že daná řada bude poslední. Už jen proto, že jde o mezinárodní hit, což znamená hodně peněz.

Tyhle články o sledovanosti píšu proto, že je lidé očividně chtějí číst (pro srovnání, velký článek o prvních číslech šesté řady má zatím 455 kliknutí, zatímco například článek s fotkami ze třetí epizody jich má sotva 50. Nepíšu je proto, že by šlo o stoprocentní předzvěst zrušení seriálu. Jak jsem ve zmíněném článku uvedl, „berte [čísla] s rozvahou, protože ratingy a sledovanost nejsou vždycky přesným indikátorem osudů seriálů“. V pozadí se totiž vždycky děje víc, než my můžeme vědět.

webmaster
17.2.2019 | 20:44:18
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Titulky

Epizoda S07E09: Orion Relocation Services

cz100%
DOKONČENO

České titulky k 7. řadě budou z oficiální distribuce Netflixu. Než se na cokoliv začnete ptát, přečtěte si prosím toto krátké vyjádření. Veškeré komentáře k titulkům směřujte výhradně do této diskuze.

Prohlédněte si Redův seznam

Listina v celé své kráse

Listina v celé své kráse

Během zatím šesti sérií krimi The Blacklist jsme měli tu čest poznat desítky různých položek ze seznamu Raymonda Reddingtona. Pojďme se na něj podívat detailněji. Kdo je tou zatím nejvýše postavenou osobou na Černé listině? A kolik položek listina vlastně čítá?

Reklama

Reklama

Hlavní postavy

Hlavní postavy

Nejoblíbenější postavy

Hlídejte si nás