The Blacklist (Černá listina) Rekapitulace epizody The Thrushes

Rekapitulace epizody The Thrushes

Rekapitulace epizody The Thrushes

S novým týdnem přichází také nová epizoda seriálu The Blacklist, tentokrát s názvem The Thrushes. Komu může Liz nakonec věřit? A jak to dopadlo s kybernetickým útokem na jednotku FBI?


10 0
31.10.2016

The Thrushes (č. 53)

Blacklisterem tohoto týdne je organizace specializující se na nabourání těch nejzabezpečenějších sítí světa, Thrushes, o které jsme se toho moc nedozvěděli. Víme ale, že byla založena v roce 1982 mužem jménem Plemen Radkov. Původ jejich názvu je také neznámý, ale je možné, že se pojmenovali podle drozdů (v angl. Thrush – mn. č. Thrushes). Byli najati Kirkovou organizací na špehování a odposlouchávání systémů Pošty. Pro Thrushes pracovala také Elise, Aramova přítelkyně, která na něj byla nasazena jako krtek.

(Stanoviště Thrushes)


René Le Bron

Aby si Red ověřil svoji teorii o špehování systémů Pošty, zaúkoloval jednotku FBI vyslýcháním Reného Le Brona, jehož klientem byl právě Alexander Kirk. Redovi společníci Le Brona zajali v Minsku a přepravili do Ameriky, kde ho Red plánoval předat FBI. Během předávání ale došlo ke komplikacím a René Le Bron zemřel. Red z toho vyvodil, že někdo musel prozradit Kirovi o Le Bronovi, a tím se mu potvrdila jeho teorie.

Zajímavé je, že některé zdroje ještě před začátkem sezóny udávaly jako název šesté epizody René Le Bron, takže nechybělo málo a stal by se Blacklisterem tohoto dílu.

(René Le Bron)

Redův bunkr

Po tom, co si Red ověřil teorii s odposlechem, pozval všechny členy jednotky FBI do „bunkru“, který je izolován od jakýchkoli bezdrátových technologií. Chtěl tak sebe a ostatní ochránit od odposlechu organizace Thrushes. Red jednotce představil svůj plán, tedy „krmit“ Thrushes falešnými informacemi a dostat tím Kirka. Například předstíraná nenávist Liz k Redovi, aby si Kirk myslel, že ji dostává na svoji stranu. Ale kdo ví, jestli to předstírané vůbec bylo.

(Ressler a Cooper v „bunkru“)

Nepříjemná situace pana Kaplana

Poté, co si Red s Kate vyřídil účty, má za to, že je mrtvá. My ale víme, že to tak není. Neznámý muž se psem ji drží v chatě nedaleko místa, kde ji Red střelil do hlavy. Obává se, že Red zjistí, že je Kaplan naživu a vydá se ji hledat. Nebo že ji začne hledat policie. Moc daleko jsme se s příběhem pana Kaplana v této epizodě neposunuli, je stále přivázána řetězem ke stolu a je vyslýchána tajemným mužem.

(Pan Kaplan s tajemným mužem)

Quack Quack, bitch

Od kontaktu z Mossadu se Samar dozvěděla, kdo Elise doopravdy je, a že pracuje pro Thrushes. Oznámila to týmu a také Aramovi, který z toho byl dosti zdrcený, ale věděl, co musí udělat. Během tajné mise, která měla skončit zatčením krtka a získáním informací z jejího počítače, se začali Aram a Samar, po nedávných rozporech, opět sbližovat. Nepokračovalo to ale úplně ideálně. Aram nedokázal dobře předstírat, že se nic neděje, a byl prozrazen. Lidé z Kirkovy organizace to podezření dávno měli, a tak dostala Elise hovor, který změnil chod celé mise. Navabiová s Resslererm naštěstí zasáhli včas a Aramovi se nic nestalo, tedy až na to, že ztratil přítelkyni.

(Aram se hádá s Elise)

Otets a solnishko

Po tom, co Kirk kontaktoval Liz a chtěl se s ní sejít, stála před ní těžká volba: Red nebo Kirk? Logicky se nabízí Kirk, už protože má její dceru nebo protože je její otec. Nakonec se ale přiklonila k Redovi. Domluvili schůzku v opuštěné podzemní stanici, ale aby Liz zněla důvěryhodně, prozradila Kirkovi, že Red a FBI o setkání ví a že musí změnit místo. Samozřejmě to bylo dopředu domluvené s Redem. Na střeše byl Alexander Kirk neboli Constantine Rostov zadržen Redem a předán FBI. Bylo to poprvé, co Liz Kirka nazvala otcem. V této scéně se zřejmě naposledy objevila postava z prvních dvou epizod čtvrté série, Romina. V posledních scénách epizody sledujeme, jak Kirka odvádějí do nám známého červeného boxu a Liz s Tomem mají Agnes znovu u sebe.

(Red na střeše)

Nezodpovězené otázky

 1. Kde se Keenová naučila ruské výrazy?
 2. Proč Red předal Kirka FBI?
 3. Kdo drží pana Kaplana v chatě?
 4. Prozradil René Le Bron něco Redovi, než zemřel?
 5. Proč Samar zrušila odchod z jednotky?
 6. Jak doopravdy vznikl název Thrushes?

Hudba v epizodě

Fire on the Mountain – Wand René Le Bron umírá před očima agentů FBI.

Dead Man's Party – Oingo Boingo Členové týmu dostávají pozvánky v krabicích od pizzy.

One – Harry Nilsson Závěr epizody – Kirk je přepravován do boxu, Red navštěvuje Liz a Toma.

Příští týden nás čeká epizoda s názvem Dr. Adrian Shaw, která bude zároveň předposledním dílem letošního roku.

(407 – Dr. Adrian Shaw)

Foto: NBC

Diskuze /1

zizik

Odpovědi na některé otázky :)

Proč Red předal Kirka FBI?

 • protože to chtěla Elizabeth, v jednom z dialogů náznak proběhl, že zvažuje, jestli doživotní vězení pro jejího otce je to „správné“.

Proč Samar zrušila odchod z jednotky?

 • protože miluje Arama, a teď, když už je zas volný… ;-)

Jak doopravdy vznikl název Thrushes?

 • že by proto, že se to vyslovuje podobně jako „Thrasher“, což by mohl být někdo, kdo to ostatním „nandá“, zničí je? Taková slovní hříčka. (Ale že se ta falešná přítelkyně nakonec skutečně snažila to Aramovi nandat i v reálu, ne jen hackem :) )
3.11.2016 | 20:33:33
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S05E02: Greyson Blaise

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky jsou z Netflixu.

Sedí na verze:

 • HDTV.x264-SVA
 • 720p.HDTV.x264-AVS
 • iNTERNAL.720p­.WEB.x264-BAMBOOZLE
 • 720p.AMZN.WEB­Rip.DDP5.1.x264-NTb
 • 1080p.AMZN.WEB­Rip.DDP5.1.x264-NTb

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Prohlédněte si Redův seznam

Listina v celé své kráse

Listina v celé své kráse

Během zatím čtyř sérií krimi The Blacklist jsme měli tu čest poznat desítky různých položek ze seznamu Raymonda Reddingtona. Pojďme se na něj podívat detailněji. Kdo je tou zatím nejvýše postavenou osobou na Černé listině? A kolik položek listina vlastně čítá?

A pokračujeme

Blacklist se dočká páté série

Blacklist se dočká páté série

Raymond Reddington představí ještě přinejmenším 22 nových položek. NBC obnovila seriál The Blacklist pro pátou řadu, která bude mít premiéru na podzim. Černá listina tak ve své páté sezóně překročí magickou hranici 100 epizod.

Hlavní postavy

Hlavní postavy

Nejoblíbenější postavy

Hlídejte si nás