The Blacklist (Černá listina) Skončí Černá listina na černé listině NBC?

Skončí Černá listina na černé listině NBC?

Skončí Černá listina na černé listině NBC?

Jak jsme už několikrát avizovali, seriál The Blacklist se pro svou šestou řadu přemístil do vražedného pátečního vysílacího času. Pátky byly pro mnoho seriálů osudné a jen málokterému se v něm podařilo přežít. Jak to po prvních výsledcích vypadá s Černou listinou?

3 3
8.1.2019

Stanice NBC byla natolik prozíravá, že se rozhodla pro speciální premiéru, která měla přesun na nový večer usnadnit – první epizoda nové řady běžela v méně smrtícím čtvrtečním vysílacím čase a k přemístění na riskantnější pátky došlo až s druhou epizodou. Díky tomu máme k dispozici o něco zajímavější výsledky, které ale zatím nevypadají příliš slibně.

První části se vzhledem k okolnostem poměrně dařilo. Rating 0,9 korespondoval s průměrným ratingem předchozí série (0,93) a ve srovnání s premiérou oné série (1,13) nejde o až tak značný pokles. Totéž lze prohlásit i o sledovanosti, která dosáhla 4,15 milionu (loňský průměr: 5,66 milionu). Pokud by si seriál podobné výsledky udržel i v letošní sezóně, bylo by velmi pravděpodobné, že by se dočkal obnovení pro sedmou sérii. Sice nejde o žádná působivá čísla, ale není pochyb o tom, že NBC má ve svém programu i mnohem silnější adepty na zrušení.


Jenže rating a sledovanost druhé části premiéry signalizují neblahou budoucnost pro celou značku The Blacklist. Zatímco 3,91 milionu diváků není oproti čtvrteční epizodě až tak strmý pokles, rating hraje mnohem důležitější roli, což v tomto případě není dobré. Seriálu se totiž podařilo klesnout o téměř 35 procent na rating 0,57. Otázkou je, zda jde o pouhou anomálii v důsledku změny vysílacího dne, nebo o nový trend, který Černou listinu navždy pohřbí.

Abychom ale zůstali objektivní a ne až tak pesimističtí, je třeba vzít v potaz několik dalších faktorů. Šestá řada teprve začala, takže je možné, že se situace v následujících týdnech aspoň trochu zlepší. Nelze čekat zázraky, protože ratingy v drtivé většině případů mívají sestupnou tendenci. Ale kdyby došlo k lehkému vzestupu alespoň o desetinu a tato vyšší čísla se udržela, šance na zrušení by byly znatelně nižší.

Další dobrou zprávou je, že v rámci pátků na NBC na tom The Blacklist není nejhůř. Jeho mladší kolega Blindspot je se svým prozatímním průměrem 0,46 zralý na zrušení a Midnight, Texas byl nedávno s průměrem 0,4 zrušen. A komediální novinka I Feel Bad je na tom i na čtvrtcích velmi mizerně (0,56) – jinými slovy, stanice má ve svém katalogu seriály, které jí dělají ještě větší ostudu. Krom toho je Černá listina především zahraniční hit, což znamená jiné zdroje peněz a další důvod, proč se zrušení vyhnout.

Suma sumárum, zatím je stále příliš brzo na to, aby se fanoušci obávali nejhoršího. O výsledcích vás budeme informovat i nadále, ale berte je s rozvahou, protože ratingy a sledovanost nejsou vždycky přesným indikátorem osudů seriálů.

Foto: NBC

Další články o sledovanosti 6. série:

Diskuze /9

-Skinner-

Síce mám Blacklist veľmi rád ale už by trebalo pomaly končiť. Ak nie touto tak 7. sériou.

8.1.2019 | 21:08:16
shootx

Mozna je pocit ze se zbytecne rozmazavaji osobni konflikty misto progresivity plneni Cerne Listiny ci dlouhodobejsiho pribehu napr likvidace Hydry…

8.1.2019 | 22:32:51
Lex Luthor

Blacklist mám rád, ale nemusel by pořád být o věčném konfliktu Reda a Liz. Spíš bych chtěl aby se do hry vrátila Hydra tedy Kabál kvůli kterému v podstatě falešný Red vůbec existuje.

8.1.2019 | 23:07:43
Romix01

Pořád je ještě spousta věcí k řešení a pochybuji, že to zvládnou v téhle sérii, takže ještě jedna by bodla :)

9.1.2019 | 0:03:39
Chuck_Norris

Myslím si, že čísla hodně ukážou co a jak. Pokud bude mít tenhle hon na kočku úspěch u lidí, tak to bude zřejmě zápletka na celou sezónu, pokud ne, tak bych se nedivil, kdyby to odpálili v midseason-finale a našli další téma. Pro mě osobně by bylo super to, že se spolek dozví o tom, že Red už na ně zpoza mříží nemůže, spáchají nějaký atentát na důležitou osobu či osoby a úřadu nezbyde nic jiného než Reda dostat zpět do hry. I přes nějaké ty osobní dramata tam ta spolupráce je pořád možná. Jsem dost zvědav na vývoj dalších 2–3 epizod. Každopádně podle článku to není zatím tak strašné, ikdyž ty čísla jsou dost propadnutá oproti minulé sezóně. Ale byla by škoda, kdyby to utli. Protože v Evropě ten seriál má úspěch, tak jako onehdy Forever, který ale bohužel skončil. A hlavně, já se chci sakra dozvědět, jak to vůbec celé je kolem postavy Raymonda :)

#6 Lex Luthor #7 lukascoolarik
9.1.2019 | 12:16:10
Lex Luthor

#5 Chuck_Norris: Pěkně řečeno já s tebou souhlasím

9.1.2019 | 12:56:38
lukascoolarik

#5 Chuck_Norris: S Forever bych to zrovna nesrovnával. Ten měl jenom jednu řadu, takže neměl tolik času na to, aby se z něj stal ryzí zahraniční hit. Blacklist byl navíc ve svých prvních letech velký úspěch hlavně v rámci své americké domovské stanice.

webmaster
9.1.2019 | 14:14:13
Dominookey

Na listině, jestli jsem správně počítal, tak zbývá ještě 75 lidí. Když vezmeme v potaz, že občas se v některém díle nikdo z listiny neobjeví, tak to máme před sebou minimálně další tři série. Takže budu držet palce, aby čísla šla pouze nahoru a aby tu s námi tento seriál ještě pár let byl.

#9 igwar
13.1.2019 | 13:15:17
igwar

#8 Dominookey: Za predpokladu, že tie ďalšie tri série si udržia kvalitu, bol by som len rád, ak by si mal pravdu. Ale obávam sa, že počet zostávajúcich mien na zozname bude to posledné, čo by zabránilo zrušeniu, ak sa tvorcovia pre takýto krok rozhodnú. Zostáva len dúfať, že ak sa to rozhodnú predčasne ukončiť (čo si zatiaľ nemyslím), urobia to seriózne s riadnym zakončením jednotlivých dejových liniek a v prvom rade s odhalením Redovej záhady. A nie tak hlúpo, ako napr. zrušili Colony.

10.2.2019 | 15:15:57
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Titulky

Epizoda S07E09: Orion Relocation Services

cz100%
DOKONČENO

České titulky k 7. řadě budou z oficiální distribuce Netflixu. Než se na cokoliv začnete ptát, přečtěte si prosím toto krátké vyjádření. Veškeré komentáře k titulkům směřujte výhradně do této diskuze.

Prohlédněte si Redův seznam

Listina v celé své kráse

Listina v celé své kráse

Během zatím šesti sérií krimi The Blacklist jsme měli tu čest poznat desítky různých položek ze seznamu Raymonda Reddingtona. Pojďme se na něj podívat detailněji. Kdo je tou zatím nejvýše postavenou osobou na Černé listině? A kolik položek listina vlastně čítá?

Reklama

Reklama

Hlavní postavy

Hlavní postavy

Nejoblíbenější postavy

Hlídejte si nás