The Book of Boba Fett (Boba Fett: Zákon podsvětí)
82/100 - 70×

The Book of Boba Fett(Boba Fett: Zákon podsvětí)

Po událostech prvních dvou řad seriálu The Mandalorian přišlo na řadu odvyprávění příběhu jednoho z nejlepších námezdních lovců předaleké galaxie, Boby Fetta. Ten však svou práci nevykonává sám, ale za pomoci vražedkyně Fennec Shand.

USA | 2021 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Disney+ | 50 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Sci-fi
hrají
Temuera Morrison (Boba Fett), Ming-Na Wen (Fennec Shand), Jennifer Beals (Garsa Fwip), David Pasquesi (Majordomus starosty), Carey Jones (Black Krrsantan), Jordan Bolger (Skad), J.J. Dashnaw (Dvojčata), Danny Trejo (Krotitel Rancorů), Stephen Root (Lortha Peel), Sophie Thatcher (Drash), Pedro Pascal (Din Djarin), Amy Sedaris (Peli Motto), Corey Burton (Cad Bane), Timothy Olyphant (Cobb Vanth), Stephan Bruner (Rozparovač)

Druhá řada Boby Fetta je v nedohlednu, a tak si Temuerra Morrison našel práci jinde

Druhá řada Boby Fetta je v nedohlednu, a tak si Temuerra Morrison našel práci jinde

Seriál The Book of Boba Fett skončil hořkosladce. Upozaděná dějová linka v současnosti, příliš velká nálož flashbacků a dvě epizody věnované zcela jiným postavám seriálu nedává úplně tu nejlepší výchozí pozici na pokračování. Temuerra Morrision se tedy posouvá ve své kariéře dál.

12 1
20.6.2022

Seriál The Book of Boba Fett sice začal skvěle a fanoušci show tleskali ve stoje, ale čím více epizod nám stanice Disney+ doručila, tím více jsme zjistili o jednoduchosti celého příběhu a kouzlo starého Fetta bylo rázem tatam pryč. Závěr seriálu si pro sebe naprosto bez servítek ukradl Din Djarin, a tak není divu, že se o druhé řadě vůbec nemluví.

Svým způsobem to může být i škoda, protože tvůrci se mohli ze svých chyb poučit. Nicméně nekonečné čekání na schválení druhé řady herce neuživí. Temuera Morrison se tak ve své herecké kariéře posouvá dál. Upsal se projektu Far North, který se natáčí na Novém Zélandu. Tam ostatně Morrison žije, takže do práce by to mohl mít (nestandardně) kousek. Série je již ve výrobě šest let a byla napsána podle skutečného příběhu.

(Herec se nějak živit musí, více jak půl roku na případné potvrzení pokračování čekat nelze. Foto: Disney)

V posledních dnech taktéž vyšlo najevo, že výkonní producenti Robert Rodriguez a Jon Favreau měli zcela odlišný názor, jak celý seriál The Book of Boba Fett pojmout. Rodriguez chtěl zůstat u drsnější verze Boby, kterého nám představil ve druhé řada Mandaloriana v epizodě The Tragedy. Favreau zase usiloval o mafiánského starce, který už bude vše řídit spíše zpovzdálí.

Každý z tvůrců se na postavu díval malinko jinak, a tak pochopitelně jeden nápad musel být zcela upozaděn. Jelikož má Favreau u studia lepší výchozí postavení, prosadil si nakonec svoje. Těžko můžeme odhadovat, jak by seriál dopadl podle představ Rodrigueze, ale jednoznačně lze říci, že Rodriguezova verze by spíše odpovídala popisu Boby tak, jak jsme ho znali z her, komiksů a seriálů.

I když se o druhé řadě nemluví a dost možná nikdy ani nevznikne, Boba Fett by se měl přeci jenom objevit v seriálu někoho jiného (The Mandalorian, Ahsoka apod.). Zřejmě ale půjde už o daleko menší roli. S odstupem času jsme se i my ohlédli za seriálem a propast mezi naprosto skvělým a precizním začátkem s fádním a jednoduchým zakončením je opravdu veliká.

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /4

Edvin69

Vím že asi budu v menšině, ale osobně se mi seriál líbil více než Mandalorian. Boba měl jasně stanovený cíl, věděl co chce a činil logické kroky aby své cíle dosáhnul. Mando se spíše fláká z místa na místo a nechává se strhnout dějem událostí, místo aby děj řídil. Budu velmi zklamaný, pokud se nedočkáme druhé řady.

#2 Denyslayer #4 bumpak
20.6.2022 | 17:55:06
Denyslayer

#1 Edvin69: i mně se líbil, nevím jestli víc než Mando, ale hodně podobně.. Líbila se mi dost ta atmosféra kolem Boby.

#3 Kafka Tamura
21.6.2022 | 18:11:36
Kafka Tamura

#2 Denyslayer: To jo, hlavně ta banda“ napomádovanejch“ fakanů na duhových skůtrech, co vypadali, jak kdyby dofrčeli z jednoho festivalu plného hrdosti… Výborná atmoška, jak se na Bobu a podsvětí onoho světa sluší a patří. :D

21.6.2022 | 18:46:23
bumpak

#1 Edvin69: Taky bych rád viděl i další řadu, pro mě byl ten seriálo hodně moc dobrej!

22.6.2022 | 9:47:16
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Novinky

Máme nepřímo potvrzenou druhou řadu Boby Fetta? Španělské Disney+ to údajně tvrdí

Máme nepřímo potvrzenou druhou řadu Boby Fetta? Španělské Disney+ to údajně tvrdí

Seriály odehrávající se po Epizodě VI jsou primárně The Mandalorian, The Book of Boba Fett a Ahsoka. Chvíli už to vypadalo, že Boba Fett je jednou nohou s kola ven, ale teď se vrací na trať a může ještě zamíchat kartami. Dopřáli byste nejlepšímu námezdnímu lovci ještě jednu řadu?

Reklama

Nejlepší postavy

Galerie

Galerie

Zajímavosti

Temuera Morrison přiznává, že by nyní určité věci v seriálu udělal jinak

Temuera Morrison přiznává, že by nyní určité věci v seriálu udělal jinak

Znáte ten pocit, když odvedete poměrně dobrou práci, výsledek nebyl špatný, přesto stále myslíte na to, že jste mohli udělat něco jinak a lépe? Zřejmě něčím podobným si prochází herec Temuera Morrison, který se sem tam k seriálu vrátí a jeho vyjádření nejsou úplně sebejistá.

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama