The Book of Boba Fett (Boba Fett: Zákon podsvětí)
82/100 - 70×

The Book of Boba Fett(Boba Fett: Zákon podsvětí)

Po událostech prvních dvou řad seriálu The Mandalorian přišlo na řadu odvyprávění příběhu jednoho z nejlepších námezdních lovců předaleké galaxie, Boby Fetta. Ten však svou práci nevykonává sám, ale za pomoci vražedkyně Fennec Shand.

USA | 2021 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Disney+ | 50 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Sci-fi
hrají
Temuera Morrison (Boba Fett), Ming-Na Wen (Fennec Shand), Jennifer Beals (Garsa Fwip), David Pasquesi (Majordomus starosty), Carey Jones (Black Krrsantan), Jordan Bolger (Skad), J.J. Dashnaw (Dvojčata), Danny Trejo (Krotitel Rancorů), Stephen Root (Lortha Peel), Sophie Thatcher (Drash), Pedro Pascal (Din Djarin), Amy Sedaris (Peli Motto), Corey Burton (Cad Bane), Timothy Olyphant (Cobb Vanth), Stephan Bruner (Rozparovač)

Temuera Morrison přiznává, že by nyní určité věci v seriálu udělal jinak

Temuera Morrison přiznává, že by nyní určité věci v seriálu udělal jinak

Znáte ten pocit, když odvedete poměrně dobrou práci, výsledek nebyl špatný, přesto stále myslíte na to, že jste mohli udělat něco jinak a lépe? Zřejmě něčím podobným si prochází herec Temuera Morrison, který se sem tam k seriálu vrátí a jeho vyjádření nejsou úplně sebejistá.

11 0
9.6.2022

Po bitvě je každý generál. Toto přísloví asi všichni známe. Seriál The Book of Boba Fett nedopadl vůbec špatně a obecně byli fanoušci se seriálem spokojení. Je tam ale bohužel jedno velké ale. Show si pro sebe v závěrečných dílech kradl Din Djarin, Boba Fett dostával málo prostoru a příběh byl v některých ohledech až příliš fádní a přímočarý.

Herec Temuera Morrison s rolí Boby bezesporu nekončí. Stoprocentně ho uvidíme v jednom z dalších připravovaných seriálů (už teď si můžeme vsadit na třetí řadu Mandaloriana či limitovanou sérii Ahsoka). Morrison měl navíc malé cameo i v seriálu Obi-Wan Kenobi. Nad druhou řadou The Book of Boba Fett nicméně visí otazník a zdá se, že pokračování není na pořadu dne.

(Temuera Morrison ví, že něco bylo v nepořádku. Kdyby to bylo možné, dnes by určité věci udělal jinak. Foto: Disney+)

Temuera Morrison si je přesto vědom určitých chyb během natáčení. Ty ostatně sděloval již v průběhu vysílání seriálu. Například se přiznal, že jeho postava moc mluví, což se herci nelíbilo. Asi s ním šlo souhlasit, v tuto chvíli si ale nedokážeme představit, že by takováto drobná (přesto zásadní) změna ovlivnila celkový pohled na seriál. Morrison se k seriálu ještě jednou vrátil a to v interview pro ScreenArt, kde řekl následující:

Je ohromující cítit všechnu tu lásku a reakce, které od fanoušků dostávám. Jsem velice pyšný, že jsem dostal tuto skvělou příležitost zahrát si Bobu Fetta v seriálu The Book of Boba Fett, pracovat s Min-Nou Wen, se kterou nám to šlo. Bylo tak jednoduché s ní spolupracovat. Teď když se podívám zpátky, tak vás napadne jedna z těch věcí. Vždy je to super, když se můžete podívat zpět, ale jsou jisté věci, které bych teď udělal jinak.

Herec bohužel nebyl konkrétní, co přesně by chtěl změnit. Zřejmě šlo ale o nějaký osobní aspekt hraní, tudíž na příběh by to nemělo velký vliv. Na jednu stranu je ale vidět, že něco v nepořádku se seriálem rozhodně je. S něčím není Morrison vnitřně spokojený, což ostatně je cítit z jeho rozhovorů. U jiných seriálů (např. u Mandaloriana) jsme neslýchali od herců, že by udělali něco jinak. Seriál měl úspěch a všichni se na něm svezli, neměli potřebu cokoliv měnit.

Seriál The Book of Boba Fett nebyl špatný, přesto na něm bylo něco zvláštního a možná nedokonalého. A dost možná jsou si toho vědomi i tvůrci a herci. Teď už je to ale trápit moc nemusí. Jak jsme ostatně zmínili, o druhé řadě se vůbec nemluví. Postava Boby se bude nadále vyskytovat v seriálech někoho jiného a pak se uvidí, zda se dočkáme ještě nějakého dalšího a hlavně sólového Fettova dobrodružství.

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /6

Lex Luthor

Já vím co tomu chybělo nebylo tam dítě, které bylo potřeba pořád zachraňovat, nebo by cestovalo s hlavní postavou viz Mandalorian a Grogu viz Bad Batch a Omega viz Obi Wan a Leia to na seriálu bylo unikátní

9.6.2022 | 16:55:48
Zilwicky

Kto chce viac info: https://www.youtube.com/watch?… TL;DR – Favreau chcel z Boba spravit space Corleone-ho, zatial co režisér Robert Rodriguez to chcel spravit viac badass. To je režisér co režíroval epizódu Mandaloriana v ktorej sa Boba ukázal v plnej sile :) Ale scenár pre Boba Fetta komplet napísal Favreau takze Rodriguez nedostal moc priestoru

#3 Zilwicky
9.6.2022 | 18:45:16
Zilwicky

#2 Zilwicky: Ak je to teda pravda samozrejme, neni to nic oficialne. Ale docela to sedí..

9.6.2022 | 18:51:11
svätý.šebastián

Dalsiu seriu tohto serialu uz nie, dakujem.. ked tak len nejaka mini rola v inych projektoch, ale idealne, keby ho ten sarlacc znovu zozral :)

9.6.2022 | 21:37:11
witcherrr

Optimální by bylo nechat jenom Mandaloriána, Boba Fett se moc nepovedl, snad flashbacky to trochu zachraňovali, ObiWan, dokoukám, ale další sérii nepotřebuju.

Proč se Disney nevykašle na tenhle kanon, který je zrecyklovaný skrz na skrz a nepustí se třeba do dob staré republiky, někde mezi, kde by se nemuseli striktně ničeho držet a pak by mohli být i trochu originální.

9.6.2022 | 21:49:05
Kafka Tamura

Další rádoby článek úplně o hovně, nicneříkající kecy, stejně jako každý další SW seriál ze Skywalkerovic ságy. Trapné, nudné, prázdné, o ničem.

10.6.2022 | 1:14:50
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Novinky

Máme nepřímo potvrzenou druhou řadu Boby Fetta? Španělské Disney+ to údajně tvrdí

Máme nepřímo potvrzenou druhou řadu Boby Fetta? Španělské Disney+ to údajně tvrdí

Seriály odehrávající se po Epizodě VI jsou primárně The Mandalorian, The Book of Boba Fett a Ahsoka. Chvíli už to vypadalo, že Boba Fett je jednou nohou s kola ven, ale teď se vrací na trať a může ještě zamíchat kartami. Dopřáli byste nejlepšímu námezdnímu lovci ještě jednu řadu?

Reklama

Nejlepší postavy

Galerie

Galerie

Zajímavosti

Temuera Morrison přiznává, že by nyní určité věci v seriálu udělal jinak

Temuera Morrison přiznává, že by nyní určité věci v seriálu udělal jinak

Znáte ten pocit, když odvedete poměrně dobrou práci, výsledek nebyl špatný, přesto stále myslíte na to, že jste mohli udělat něco jinak a lépe? Zřejmě něčím podobným si prochází herec Temuera Morrison, který se sem tam k seriálu vrátí a jeho vyjádření nejsou úplně sebejistá.

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama