The Crown Epizody - Sezóna 2

Epizody - Sezóna 2

Sezóna 2

 • S02E01: Misadventure

  S02E01: Misadventure

  Zatímco se Philip chystá na svou pětiměsíční cestu, Alžběta II. je znepokojena překvapivým zjištěním o svém muži. Premiér Eden musí řešit mezinárodní krizi, když Násir prohlásí, že Suezský průplav nyní patří Egyptu. Eden je rozhodnut řešit problém vojenskou akcí.

  8.12.2017
  57 minut
 • S02E02: A Company of Men

  S02E02: A Company of Men

  Philip podniká pětiměsíční cestu, v rámci níž má zahájit v Austrálii olympijské hry. Nově nabytou svobodu si náramně užívá, zatímco Alžběta se doma cítí osaměle. Žena Mikea Parkera je rozhodnuta podniknout zásadní krok v manželství. Eden je pod tlakem kvůli krizi, do které se země dostala v rámci konfliktu v Suezu, což příliš neprospívá jeho zdravotnímu stavu.

  8.12.2017
  55 minut
 • S02E03: Lisbon

  S02E03: Lisbon

  Zvěsti o rozvodu Parkerových se rychle šíří a je jisté, že to bude mít negativní vliv i na Philipa, potažmo královský pár. Palác musí na danou situaci reagovat a pokusit se předejít nejhoršímu. Eden se zatím musí vyrovnat se zavržením ostatních členů kabinetu.

  8.12.2017
  57 minut
 • S02E04: Beryl

  S02E04: Beryl

  Alžběta a Philip pořádají oslavy desetiletého výročí jejich svatby. Margaret však v lásce nemá štěstí a v zoufalství se dokonce zasnoubí s kamarádem. Na scéně se ovšem objeví šarmantní fotograf Tony Amstrong-Jones, který ji svým životním stylem i přístupem okouzlí.

  8.12.2017
  1 hodina 1 minuta
 • S02E05: Marionettes

  S02E05: Marionettes

  Když Alžběta II. pronese v továrně na Jaguary lehce povýšeneckou řeč, nevěstí to pro monarchii nic dobrého. Odvážný novinář, lord Altrincham, totiž ve svých novinách veřejně kritizuje královnu a monarchii kvůli tomu, že se dosud nepřizpůsobily nové době.

  8.12.2017
  1 hodina 2 minuty
 • S02E06: Vergangenheit

  S02E06: Vergangenheit

  Edwardovi přestává vyhovovat život ve vyhnanství a rád by se stal znovu veřejnou osobou. Přijíždí do Anglie, aby se pokusil díky svým přátelům získat práci. K tomu ovšem bude potřebovat královnino svolení. Vše se ale komplikuje, když se objeví tajný dokument z druhé světové války, který odhaluje jeho spojitost s nacisty.

  8.12.2017
  1 hodina 2 minuty
 • S02E07: Matrimonium

  S02E07: Matrimonium

  Margaret obdrží od Petera Townsenda dopis, ve kterém jí oznamuje, že se bude ženit. To Margaret přiměje, aby si s Tonym promluvila o manželství. Plány na brzké oznámení zásnub jí však překazí Alžběta, která čeká další dítě.

  8.12.2017
  1 hodina 1 minuta
 • S02E08: Dear Mrs. Kennedy

  S02E08: Dear Mrs. Kennedy

  Královský pár přivítá v Buckinghamském paláci amerického prezidenta Johna F. Kennedyho a jeho okouzlující ženu Jackie. Pro královnu to není zrovna nejpříjemnější setkání, ale inspiruje ji, aby navzdory přání vlády odcestovala do Ghany a vyřešila zde zásadní problém.

  8.12.2017
  58 minut
 • S02E09: Paterfamilias

  S02E09: Paterfamilias

  Philip trvá na tom, aby princ Charles odešel na jeho alma mater ve Skotsku, zatímco Alžběta by syna raději poslala na Eton. Rozhodující slovo má však Philip, v němž návštěva známého místa vyvolá vzpomínky na jeho krušné dětství.

  8.12.2017
  1 hodina 1 minuta
 • S02E10: Mystery Man

  S02E10: Mystery Man

  Země je kvůli skandálu, do kterého je zapojen i člen vlády, opět rozháraná. Skandál se navíc přímo dotýká i Philipa, jenž se mu však dokáže vyhnout. Alžběta čeká dalšího potomka a kvůli komplikacím při těhotenství a pod vlivem událostí se rozhodne odjet odpočívat do Skotska.

  8.12.2017
  1 hodina

Třetí série

Princeznu Margaret pravděpodobně ztvární Helena Bonham Carter

Princeznu Margaret pravděpodobně ztvární Helena Bonham Carter

Přeobsazování rolí po třetí a čtvrtou sérii The Crown pokračuje. Novou hereckou tvář královny Alžběty II. už známe, nyní přišla řada na její sestru, princeznu Margaret. Tu by si měla zahrát slavná Helena Bonham Carter.

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele The Crown a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám v poznámce dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Reklama

Recenze

Druhá série The Crown očima redaktorů Edny

Druhá série The Crown očima redaktorů Edny

Netflix nám v prosinci přinesl druhou řadu historického dramatu The Crown a my jsme opět hltali další osudy britské monarchie. Dokázali se tvůrci vyrovnat vynikající první sérii? To zjistíte v naší redakční recenzi.

Nepřehlédněte

Královnu Alžbětu II. si ve třetí a čtvrté sérii zahraje Olivia Colman

Královnu Alžbětu II. si ve třetí a čtvrté sérii zahraje Olivia Colman

Druhá řada historického dramatu The Crown nás čeká až v prosinci, ale už nyní víme, která herečka převezme žezlo po Claire Foy. V rámci plánovaného přeobsazení se role Alžběty II. ujme Olivia Colman.

Nejoblíbenější postavy

Momentky

Momentky

Narozeniny herců

Hlídejte si nás