The Crown (Koruna) S03E02: Margaretology

S03E02: Margaretology

S03E02: Margaretology

Britské a americké „zvláštní“ vztahy jsou na bodě mrazu. Prezident Lyndon B. Johnson není Koruně a hlavně Velké Británii nijak nakloněn. Britská vláda od něj ale potřebuje podporu, ekonomika Velké Británie je před zhroucením. Poslední šancí na záchranu je princezna Margaret.

cz sk
17.11.2019
48 minut

Ve flashbacích vidíme, jak mladé Elisabeth nebylo po chuti, když jí bylo oznámeno, že se oficiálně stává následnicí trůnu. Zato Margaret by po takové šanci skočila, což dala dost jasně najevo. Bylo jí ovšem dáno dost zřetelně najevo, že bude navždy hrát druhé housle. Proto si přímo užívá pozornosti, které se jí dostává na cestě po Spojených státech.

To, co mělo být primárně dovolenou a hlavně cestou ke sblížení Margaret a Tonyho, se však zvrtává na záchranou misi britské ekonomiky. Margaret je prezidentem Johnsonem pozvána na státní večeři ve Washingtonu, když předtím odmítl pozvání na Balmoral, kde by se zúčastnil honu s královnou. Ta Margaret poprosí, ať se chová diplomaticky a zachrání britskou ekonomiku. To se Margaret povede, ale právě tím, že se chová, jak je jí přirozené. Margaret pookřeje a žádá svou sestru o větší roli v královské rodině. Alžběta II. by jí ráda poskytla, ale princ Philip ji přesvědčí, že by to nebyl dobrý nápad.

Scénář: Peter Morgan
Režie: Benjamin Caron

Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
KevSpa

Margaret mě vždycky bavila nejvíc.

webmaster, korektor
9.12.2019 | 20:24:38
Lucifrid

Miluju epizody zaměřené na Elisabeth a Margaret. Helena Bonham Carter předvedla, že se pro roli Margaret narodila a je důstojnou náhradnicí Vanessy Kirby. A Clancy Brown již v Billions ukázal, že arogantní křupany umí bravurně.

webmaster, korektor
17.11.2019 | 22:12:02
Zira

Famózní náhled na postavení Alžběty a její sestry Margaret. Těším se na to, jak se tomu budou věnovat i v dalších dílech :)

webmaster
17.11.2019 | 18:59:44

Ocenění

Olivia Colman získala Zlatý glóbus

Olivia Colman získala Zlatý glóbus

Olivia Colman zabodovala při udílení Zlatých glóbů stejně jako její předchůdkyně Claire Foy. Za ztvárnění královny Alžběty II. ve třetí sérii The Crown si odnesla přestižní ocenění zahraničních novinářů v Hollywoodu.

Reklama

Trailer ke třetí sérii

Thumbnail Play icon

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Momentky

Momentky

Kniha o seriálu

The Crown - Podrobná historie: Jak to bylo doopravdy?

The Crown - Podrobná historie: Jak to bylo doopravdy?

Nakladatelství Omega vydá v pondělí 30.4. knihu, kterou by si fanoušci seriálu The Crown neměli nechat ujít. Dozvíte se z ní informace, které na Wikipedii nenajdete. Oficiální průvodce seriálu, který napsal renomovaný britský historik, obsahuje velké množství reálných fotek i těch ze seriálu.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás