The Crown (Koruna) S04E02: The Balmoral Test

S04E02: The Balmoral Test

S04E02: The Balmoral Test

Královská rodina tráví čas v Balmoralu, kam dorazí na královnino pozvání i premiérka. Ta navrhuje velké změny ve finanční politice země, z čehož nejsou její ministři vůbec nadšeni a dávají to najevo. Charles pozve do Balmoralu i Dianu, která tam stejně jako premiérka musí projít zkouškou ohněm.

cz sk
15.11.2020
57 minut

Charles pozve Dianu do opery, kde jim dělá garde její babička. Diana je Charlesem okouzlená, ale on má své pochyby. Přesto ji pozve do Balmoralu, kde jeho rodina tráví čas. Všechny momentálně zaměstnává hon na postřeleného jelena, přímo výstavní kus. Toho se spolu s královnou zúčastní i premiérka, kterou se královna spolu s manželem pozvala. Bohužel oba do místní společnosti nezapadnou, což jim královská rodina dává najevo. Jinak je tomu ovšem s Dianou, tou jsou všichni přímo nadšeni. Premiérka by se raději věnovala práci, zvlášť když se její ministři bouří proti její politice ekonomických a sociálních reforem. Margaret Thatcherová to vyřeší tak, že svou vládu vymění. Charles se s Camilliným souhlasem chystá Dianu požádat o ruku.

Scénář: Peter Morgan
Režie: Paul Whittington

Foto: NetflixHodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
dan12345

Čtvrtá série je zatím rozběhnuta excelentně. Diana a Margaret Thatcherová jsou zatím jasné tahounky.

5.4.2021 | 22:30:08
KevSpa

Snobismus královské rodiny v plné parádě. Ale tuhle řadu si pro sebe prostě krade Diana.

webmaster, korektor
8.12.2020 | 6:23:24
Spiker

Diana je prostě odzbrojující. Mimořádně natočený díl. První mě extra nezaháčkoval, tenhle maximálně.

28.11.2020 | 10:53:54
Edward Bloom

Tohle nemělo chybu. Představitelka mladé Diany je vskutku okouzlující a už teď mě mrzí, že ji v příští sérii (trochu zbytečně) nahradí Elizabeth Debicki. Nicméně, taky ve vás The Crown vyvolává určité pocity úzkosti? Ta atmosféra, hudba a tragičnost určitých osudů a momentů už ve mně zanechává pár let lehce nepříjemný a mrazivý pocit. Samozřejmě v tom nejlepším slova smyslu. :)

21.11.2020 | 2:01:07
Cocafull

Jakože královská rodina je mi čím dál tím více nesympaticka, přijde mi, že sleduji vilain show :-D

17.11.2020 | 13:19:24
CoRnDuCK

Och, ta Diana <3

16.11.2020 | 9:49:07
WILLIAM_MOINSPIELD

Diana je opravdu rozkošná :-D

15.11.2020 | 19:26:28
Jiri007

Dobry dil, musim řict že nemělo chybu jak Thatcherova přijela do sidla a skoro nic ji nevyšlo podle pravidel ktera je hodnotila ale musim řict že nemělo chybu jak vyšla na lov v modrych šatech ale musim řict že DIana byla fakt dobra jak je všechny předčila a že hned budou chtit aby si ji Charles vzal tak to jsem nečekal a a Thatcherova že vymeni kabinet to bylo fakt nečekane ale dobře řekla kralovně o těch vykonanych věcech a nepřatelich.

15.11.2020 | 14:09:58

The Crown (Koruna)
95/100 - 98×

The Crown(Koruna)

Alžběta II. se ve svých 25 letech stala novou tváří světově nejznámější monarchie. Britské impérium upadá, ve světové politice panuje chaos a mladá žena se ujímá trůnu, čímž začíná zcela nová éra.

VB | 2016 | Pauza
vysílání
6 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Drama, Historický
hrají
Claire Foy (Alžběta II.), Matt Smith (Vévoda Philip), Jared Harris (Jiří VI.), Vanessa Kirby (Princezna Margaret), John Lithgow (Winston Churchill), Greg Wise (Lord Louis Mountbatten), Ben Miles (Peter Townsend), Victoria Hamilton (Královna Alžběta), Alex Jennings (Princ Edward), Lia Williams (Vévodkyně Wallis), Jeremy Northam (Anthony Eden), Eileen Atkins (Královna Mary), Pip Torrens (Alan Lascelles), Harriet Walter (Clementine Churchillová), Harry Hadden-Paton (Martin Charteris)

Nepřehlédněte

The Crown se dočká i šesté řady

The Crown se dočká i šesté řady

Tvůrci původně plánovali, že seriál The Crown bude mít šest řad. V lednu jsme se ale dozvěděli, že pátá série bude tou poslední. Teď v červenci se ovšem situace obrátila a my se šesté řady přece jen dočkáme.

Trailer ke čtvrté sérii

Thumbnail Play icon

Reklama

Momentky

Momentky

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Kniha o seriálu

The Crown - Podrobná historie: Jak to bylo doopravdy?

The Crown - Podrobná historie: Jak to bylo doopravdy?

Nakladatelství Omega vydá v pondělí 30.4. knihu, kterou by si fanoušci seriálu The Crown neměli nechat ujít. Dozvíte se z ní informace, které na Wikipedii nenajdete. Oficiální průvodce seriálu, který napsal renomovaný britský historik, obsahuje velké množství reálných fotek i těch ze seriálu.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás