The Crown (Koruna)
95/100 - 106×

The Crown(Koruna)

Alžběta II. se ve svých 25 letech stala novou tváří světově nejznámější monarchie. Britské impérium upadá, ve světové politice panuje chaos a mladá žena se ujímá trůnu, čímž začíná zcela nová éra.

VB | 2016 | Pauza
vysílání
6 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Drama, Historický
hrají
Claire Foy (Alžběta II.), Matt Smith (Vévoda Philip), Jared Harris (Jiří VI.), Vanessa Kirby (Princezna Margaret), John Lithgow (Winston Churchill), Greg Wise (Lord Louis Mountbatten), Ben Miles (Peter Townsend), Victoria Hamilton (Královna Alžběta), Alex Jennings (Princ Edward), Lia Williams (Vévodkyně Wallis), Jeremy Northam (Anthony Eden), Eileen Atkins (Královna Mary), Pip Torrens (Alan Lascelles), Harriet Walter (Clementine Churchillová), Harry Hadden-Paton (Martin Charteris)

S04E05: Fagan

S04E05: Fagan

Do Buckinghamského paláce a přímo do královniny ložnice se vloupá Michael Fagan. S královnou stráví několik minut hovorem o tom, jak celá země po vládou Železné lady trpí.

cz sk
15.11.2020
53 minut

Británie a zejména dělnická třída trpí pod železnou rukou premiérky, nezaměstnanost je extrémně vysoká. Ani Michael Fagan nemůže najít práci, což mu brání v tom, aby se mohl vídat se svými dětmi, jež žijí se svou matkou a jejím přítelem. Michael se snaží dostat své stížnosti o systému k premiérce přes poslance ve svém volebním okrsku, ale je jím odmítnut. Napadne ho, že jediná možnost, jak by se mohl k premiérce „dostat“, je přes královnu. Vloupá se do paláce, kde je spatřen, ale uteče. Palác tento incident ututlá.

Jelikož se ale Fagan dostane do situace, kdy je mu zakázán styk s dětmi úplně, rozhodne se k dalšímu pokusu, a to zvláště poté, co Velká Británie donutí Argentinu na Falklandách vyvěsit bílé vlajky. Štve ho, že Británie utrácí za válku někde přes půl světa, ale občané doma trpí. Vloupá se do paláce po druhé a dostane se do královniny ložnice. Vypoví jí, co ho trápí, jak obyčejní lidé trpí a že by o tom měla povědět premiérce. Zachránit před ní zemi. Královna premiérce sdělí svůj názor, že zemi drastická opatření škodí a obyčejní lidé kvůli nim trpí. Premiérka jí ale oponuje, že to jsou ti, kteří spoléhají na to, že když se nebudou snažit, tak jim pomůže stát.

Scénář: Peter Morgan, Jonathan D. Wilson
Režie: Paul Whittington

Foto: NetflixHodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
dan12345

Další úžasný díl. Čtvrtá série je zatím exkluzivní

7.4.2021 | 20:22:31
Spiker

Na začátku jsem nechápal a obával se, že budem sledovat osud nějakého zoufalce, co se vloupal královně do baráku. Alespoň hned na začátku ukázali o co jde, ne jako v jiných seriálech..

3.12.2020 | 17:30:25
Edward Bloom

Vcelku povedený díl, ale tady mi už ty odbočky od reality připadaly mírně za hranou. :) Chápu, že občas si chtějí tvůrci s detaily trochu pohrát, aby „pravda“ lépe vynikla a emocionální dosah na diváka byl větší, ale u skutečného příběhu Michaela Fagana to nebyla až taková nutnost. Ten je totiž zajímavý a bizarní sám o sobě. :)

23.11.2020 | 3:13:51
Boudiccaw

chudák Fagan…kvůli tomu, že má jiný pohled na věc přece není schizofrenik a velmi obdivuji jeho odvahu a nelhostejnost…je zajímavé, že naše společnost se teď nachází přesně tam, kde tenkrát Británie (samozřejmě s jemnými odlišnostmi…)za mě, i když díl není podle úplné skutečnosti, tak o5 velmi podařený…

21.11.2020 | 12:01:30
anushka

Pěkně ukázaný kontrast mezi bohatými a chudými.

webmaster
16.11.2020 | 17:58:37
Jiri007

Dobry dil, musim řict že nemělo chybu jak si prostě člověk jen tak vloupe do palace dvakrat a v obou připadech selže ochranka ale musim řict že rozhovor ktery Fagan vedl s kralovnou byl fakt dobry že se chovala ledově klidně.

15.11.2020 | 17:04:07

Nepřehlédněte

The Crown se dočká i šesté řady

The Crown se dočká i šesté řady

Tvůrci původně plánovali, že seriál The Crown bude mít šest řad. V lednu jsme se ale dozvěděli, že pátá série bude tou poslední. Teď v červenci se ovšem situace obrátila a my se šesté řady přece jen dočkáme.

Trailer ke čtvrté sérii

Thumbnail Play icon

Reklama

Momentky

Momentky

Nejoblíbenější postavy

Kniha o seriálu

The Crown - Podrobná historie: Jak to bylo doopravdy?

The Crown - Podrobná historie: Jak to bylo doopravdy?

Nakladatelství Omega vydá v pondělí 30.4. knihu, kterou by si fanoušci seriálu The Crown neměli nechat ujít. Dozvíte se z ní informace, které na Wikipedii nenajdete. Oficiální průvodce seriálu, který napsal renomovaný britský historik, obsahuje velké množství reálných fotek i těch ze seriálu.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama