The Crown (Koruna) S04E07: The Hereditary Principle

S04E07: The Hereditary Principle

S04E07: The Hereditary Principle

Princezna Margaret si užívá života, ale je nepříjemně překvapena, když se její přítel rozhodne vstoupit do církve. Další ranou je její zdravotní stav, Margaret musí postoupit operaci.

cz sk
15.11.2020
50 minut

Margaret se po operaci vzdá cigaret, alkoholu a chce se naplno vrhnout do královských povinností. Královna ji ovšem chce šetřit a navíc předat část jejích povinností princi Edwardovi. Princezna se tak v žalu z odmítnutí znovu ponoří do života bujarých večírků a odletí do zámoří. Odtamtud ji přivede zpátky Charles, jež jí navrhne, aby zkusila terapii. Při ní Margaret zjistí, že její sestřenice Bowes-Lyonovy byly uklizeny do ústavu pro choromyslné. Vydá se za svou matkou, která jí prozradí, že sestřenice byly do ústavu zavřené proto, aby nebylo ohroženo nástupnictví jejího otce, jenž se stál králem po abdikaci svého bratra. Terapeutka ale Margaret později sdělí, že genetická vada nejspíš pochází od dědečka z matčiny strany a nemohla tak být na královskou rodinu přenesena. Toto poznání Margaret otřese a odletí zpátky na ostrov do víru večírků.

Scénář: Peter Morgan
Režie: Jessica Hobbs

Foto: NetflixHodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Spiker

A mně bylo divné, že jsem i přes svůj omezený zájem, o princezně Margaret nikdy neslyšel. Jakmile vykašlala krev, bylo mi to jasné..Helena B C kupodivu až v tomto díle dostala pořádný prostor, trošku škoda..

7.12.2020 | 13:19:45
Edward Bloom

Další dávka úzkosti za námi, tentokrát v čele s mou oblíbenou princeznou Margaret. Ach, ta Helena Bonham Carter je vskutku geniální. Mám strašnou radost, že do této role nakonec šla, ačkoliv jsem se toho po Vanesse Kirby (zcela bezdůvodně) obával.

27.11.2020 | 2:33:12
Boudiccaw

chudák Margaret…aneb jak je okolo vás milion lidí a stejně jste sami…

22.11.2020 | 16:28:29
rjlux

Standardně skvělá Helena B C

17.11.2020 | 12:44:14
Jiri007

Trochu slabši díl, musim řict že nemělo chybu jak Margaret chtěla vic povinnosti ale misto toho ji je odebrali a to jak řikala že chce se svym životem udělat tak to pak vzdala poměrně rychle a to jak flamuje tak to je fakt něco.

15.11.2020 | 18:55:47

The Crown (Koruna)
95/100 - 98×

The Crown(Koruna)

Alžběta II. se ve svých 25 letech stala novou tváří světově nejznámější monarchie. Britské impérium upadá, ve světové politice panuje chaos a mladá žena se ujímá trůnu, čímž začíná zcela nová éra.

VB | 2016 | Pauza
vysílání
6 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Drama, Historický
hrají
Claire Foy (Alžběta II.), Matt Smith (Vévoda Philip), Jared Harris (Jiří VI.), Vanessa Kirby (Princezna Margaret), John Lithgow (Winston Churchill), Greg Wise (Lord Louis Mountbatten), Ben Miles (Peter Townsend), Victoria Hamilton (Královna Alžběta), Alex Jennings (Princ Edward), Lia Williams (Vévodkyně Wallis), Jeremy Northam (Anthony Eden), Eileen Atkins (Královna Mary), Pip Torrens (Alan Lascelles), Harriet Walter (Clementine Churchillová), Harry Hadden-Paton (Martin Charteris)

Nepřehlédněte

The Crown se dočká i šesté řady

The Crown se dočká i šesté řady

Tvůrci původně plánovali, že seriál The Crown bude mít šest řad. V lednu jsme se ale dozvěděli, že pátá série bude tou poslední. Teď v červenci se ovšem situace obrátila a my se šesté řady přece jen dočkáme.

Trailer ke čtvrté sérii

Thumbnail Play icon

Reklama

Momentky

Momentky

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Kniha o seriálu

The Crown - Podrobná historie: Jak to bylo doopravdy?

The Crown - Podrobná historie: Jak to bylo doopravdy?

Nakladatelství Omega vydá v pondělí 30.4. knihu, kterou by si fanoušci seriálu The Crown neměli nechat ujít. Dozvíte se z ní informace, které na Wikipedii nenajdete. Oficiální průvodce seriálu, který napsal renomovaný britský historik, obsahuje velké množství reálných fotek i těch ze seriálu.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás