The Crown (Koruna) S04E08: 48:1

S04E08: 48:1

S04E08: 48:1

Královna je rozladěná z premiérčina rozhodnutí nepodpořit uvalení sankcí proti jihoafrickému apartheidu, což je ve vládních kruzích veřejným tajemstvím. Sankce podporuje celý Commonwealth pouze Velká Británie pod vedením Margaret Thatcherové se k nim nechce připojit.

cz sk
15.11.2020
54 minut

Vracíme se do doby královniných 21. narozenin, kdy pronáší k národu projev, v němž zdůrazňuje důležitost Commonwealthu. Ten poslouchá i mladá Margaret Robertsová, budoucí premiérka Thatcherová. Královna se spolu se členy Commonwealthu snaží premiérku přesvědčit, aby se k sankcím pro Jihoafrické republice připojila. Ta ale Commonwealth neuznává a raději se soustředí na oživování hospodářství doma. Premiérka nakonec společné prohlášení podepíše, ale všechny zúčastněné to stojí spoustu úsilí a ústupků. Královně je doporučeno, aby se zvěsti o jejích rozporech s premiérkou zažehnaly, ale ona je proti. Se souhlasem paláce, ale přes námitky poradců, je do novin vypuštěno, že tyto zvěsti jsou pravdivé. Následkem je přiostření již tak napjatých vztahů mezi královnou a premiérkou.

Scénář: Peter Morgan
Režie: Julian Jarrold

Foto: NetflixHodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Spiker

Nejvíc mi přišla ta krutá pravda, co se týče Andrewa a hezky to umetá cestičku v jeho pozdějších rozhodnutích.

9.12.2020 | 16:08:42
Edward Bloom

Ta poslední třetina byla už dost silná káva. Hlavně audience u královny a úplný konec. Další výborná epizoda.

28.11.2020 | 4:09:59
Yalka

Inglan is a bitch dere's no escapin it dere's no runnin' whey fram it…

25.11.2020 | 12:12:37
slayerrrr

cameo Clair <3

18.11.2020 | 20:10:44
Jiri007

Dobry dil, musim řict že nemělo chybu sledovat prvni spor mezi kralovnou a Thatcherovou a to jak se přetahovali na tom summitu tak to bylo fakt něco kolikrat to museli přepracovat a to že kralovna poprve dala najevo svuj nazor tak to bylo zajimave a docela se divim že nema pravo svuj nazor řikat a souhlasit se všim co jeji jmenem vlada děla.

15.11.2020 | 19:50:13

The Crown (Koruna)
95/100 - 98×

The Crown(Koruna)

Alžběta II. se ve svých 25 letech stala novou tváří světově nejznámější monarchie. Britské impérium upadá, ve světové politice panuje chaos a mladá žena se ujímá trůnu, čímž začíná zcela nová éra.

VB | 2016 | Pauza
vysílání
6 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Drama, Historický
hrají
Claire Foy (Alžběta II.), Matt Smith (Vévoda Philip), Jared Harris (Jiří VI.), Vanessa Kirby (Princezna Margaret), John Lithgow (Winston Churchill), Greg Wise (Lord Louis Mountbatten), Ben Miles (Peter Townsend), Victoria Hamilton (Královna Alžběta), Alex Jennings (Princ Edward), Lia Williams (Vévodkyně Wallis), Jeremy Northam (Anthony Eden), Eileen Atkins (Královna Mary), Pip Torrens (Alan Lascelles), Harriet Walter (Clementine Churchillová), Harry Hadden-Paton (Martin Charteris)

Nepřehlédněte

The Crown se dočká i šesté řady

The Crown se dočká i šesté řady

Tvůrci původně plánovali, že seriál The Crown bude mít šest řad. V lednu jsme se ale dozvěděli, že pátá série bude tou poslední. Teď v červenci se ovšem situace obrátila a my se šesté řady přece jen dočkáme.

Trailer ke čtvrté sérii

Thumbnail Play icon

Reklama

Momentky

Momentky

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Kniha o seriálu

The Crown - Podrobná historie: Jak to bylo doopravdy?

The Crown - Podrobná historie: Jak to bylo doopravdy?

Nakladatelství Omega vydá v pondělí 30.4. knihu, kterou by si fanoušci seriálu The Crown neměli nechat ujít. Dozvíte se z ní informace, které na Wikipedii nenajdete. Oficiální průvodce seriálu, který napsal renomovaný britský historik, obsahuje velké množství reálných fotek i těch ze seriálu.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás