The Crown (Koruna)
94/100 - 105×

The Crown(Koruna)

Alžběta II. se ve svých 25 letech stala novou tváří světově nejznámější monarchie. Britské impérium upadá, ve světové politice panuje chaos a mladá žena se ujímá trůnu, čímž začíná zcela nová éra.

VB | 2016 | Pauza
vysílání
6 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Drama, Historický
hrají
Claire Foy (Alžběta II.), Matt Smith (Vévoda Philip), Jared Harris (Jiří VI.), Vanessa Kirby (Princezna Margaret), John Lithgow (Winston Churchill), Greg Wise (Lord Louis Mountbatten), Ben Miles (Peter Townsend), Victoria Hamilton (Královna Alžběta), Alex Jennings (Princ Edward), Lia Williams (Vévodkyně Wallis), Jeremy Northam (Anthony Eden), Eileen Atkins (Královna Mary), Pip Torrens (Alan Lascelles), Harriet Walter (Clementine Churchillová), Harry Hadden-Paton (Martin Charteris)

S04E10: War

S04E10: War

Vicepremiér Howe rezignuje, čím spustí lavinu událostí vedoucí k oslabení pozice premiérky Thatcherové. Diana a Charles naoko udržují manželství, které už zachránit nejde.

cz sk
15.11.2020
54 minut

Královna se na své pravidelné audienci s premiérkou chce pobavit a krizi na domácí scéně, ale premiérka ji považuje za drobnost. Při hlasování o důvěře se jí ale podpory nedostane a její ministři ji také nepodpoří. Královna se s ní sice v mnohém rozcházela, ale přesto uznávala její oddanost zemi. I proto odcházející premiérce udělila Řád za zásluhy, ocenění za mimořádně prospěšné služby státu.

Diana se má s Charlesem vydat na oficiální cestu do USA, ale Charles odmítá. Diana se tam chce vydat sama a i když jí to stojí úsilí, nakonec si to prosadí. Cesta je úspěchem, Diana v ní znovu ukáže své lidství, což Charles považuje za vypočítavě přízemní opičárny. Celá rodina se sjede na Vánoce, kde královna Charlese vypeskuje, jak se k Dianě chová a že by se oba měli vzpamatovat a brát své manželství vážně. S Dianou si promluví princ Philip, projeví pochopení k tomu, jak se k ní rodina chová a přimluví se za Charlese. Diana zmíní, že by mohla manželství ukončit, ale princ Philip jí řekne, že by jí to neradil. Že tím nejdůležitějším v rodině je královna a všichni ostatní jsou ztracení či outsidery.

Scénář: Peter Morgan
Režie: Jessica Hobbs

Foto: NetflixHodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Venda5N

Dala jsem všechny 4 řady jedním dechem, během pár dní… Od prvního dílu, skvělé od herců po režii, hudba úchvatná, všichni neskutečně podobní originálu. Tato řada byla mimořádná a ukázala hodně o tom, jak to ve skutečnosti bylo s manželstvím Ch&D. To že Charlese zničil (ne)vztah s matkou a tvrdý přístup otce, byl už tak dost masakr, ale vzít mu jeho lásku a vlastně ho „donutit“ jít do manželství s holčičkou, kterou ani neznal, byla ta nejhorší věc, jakou mu mohli udělat a zničili tak nejeden život :( Možná proto mu pak „dovolí“ vzít si Camillu.....asi je dohnala vina…Možná..

15.7.2021 | 19:00:56
Spiker

Kvalita stoupá výš a výš, neuvěřitelné..

8.1.2021 | 20:40:14
Edward Bloom

Čtvrtá série byla jedna velká emocionální jízda, kterou krásně zakončila poslední epizoda a snad nejlépe vystihl úplně poslední záběr. :) Bravo!

2.12.2020 | 2:09:06
CoRnDuCK

Jednoduše nejlepší série, jako by předchozí tři nebyly taky parádní.

27.11.2020 | 8:27:42
Boudiccaw

mno, a zase nás čeká v 5. řadě nové obsazení, když jsem si na tohle zvykla…no, tak snad hlavně aby už jí dávali, co nejdřív :)

25.11.2020 | 8:24:05
Argetlam Královrah

Skvělá série, i když se mi nelíbí, že z Thatcherové udělali málem snad hrdinku, která chuděra byla podražená a přinucena odejít. Byla to mrcha, která se k vedení konzervativců dostala úplně stejným způsobem (ne-li horším), jakým o něj přišla.

17.11.2020 | 23:53:37
Romix01

Herec, který ztvárnil Charlese, mi bude v další řadě chybět, opět jsem se totiž těšil hlavně na scény s ním. Z těch všech změn po druhé řadě a teď po té čtvrté, mi právě on bude chybět nejvíc.

17.11.2020 | 0:50:01
marecek8

Jednoducho skvelá séria, neviem sa dočkať pokračovania. :)

16.11.2020 | 18:55:28
Jiri007

Dobry dil, musim řict že Thatcherova odešla fakt nečekaně a že ji podrazi jeji vlastni strana to se nestalo poprve a už jsem myslel že kralovna za ni zametla ale ještě že ji dala vyznamenani to jsem nečekal a Charles a Diana by se měli už rozvest aby Charles mohl byt s Camillou.

15.11.2020 | 21:39:32

Nepřehlédněte

The Crown se dočká i šesté řady

The Crown se dočká i šesté řady

Tvůrci původně plánovali, že seriál The Crown bude mít šest řad. V lednu jsme se ale dozvěděli, že pátá série bude tou poslední. Teď v červenci se ovšem situace obrátila a my se šesté řady přece jen dočkáme.

Trailer ke čtvrté sérii

Thumbnail Play icon

Reklama

Momentky

Momentky

Nejoblíbenější postavy

Kniha o seriálu

The Crown - Podrobná historie: Jak to bylo doopravdy?

The Crown - Podrobná historie: Jak to bylo doopravdy?

Nakladatelství Omega vydá v pondělí 30.4. knihu, kterou by si fanoušci seriálu The Crown neměli nechat ujít. Dozvíte se z ní informace, které na Wikipedii nenajdete. Oficiální průvodce seriálu, který napsal renomovaný britský historik, obsahuje velké množství reálných fotek i těch ze seriálu.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama