S04E10: War

S04E10: War

Vicepremiér Howe rezignuje, čím spustí lavinu událostí vedoucí k oslabení pozice premiérky Thatcherové. Diana a Charles naoko udržují manželství, které už zachránit nejde.

cz sk
15.11.2020
54 minut

Královna se na své pravidelné audienci s premiérkou chce pobavit a krizi na domácí scéně, ale premiérka ji považuje za drobnost. Při hlasování o důvěře se jí ale podpory nedostane a její ministři ji také nepodpoří. Královna se s ní sice v mnohém rozcházela, ale přesto uznávala její oddanost zemi. I proto odcházející premiérce udělila Řád za zásluhy, ocenění za mimořádně prospěšné služby státu.

Diana se má s Charlesem vydat na oficiální cestu do USA, ale Charles odmítá. Diana se tam chce vydat sama a i když jí to stojí úsilí, nakonec si to prosadí. Cesta je úspěchem, Diana v ní znovu ukáže své lidství, což Charles považuje za vypočítavě přízemní opičárny. Celá rodina se sjede na Vánoce, kde královna Charlese vypeskuje, jak se k Dianě chová a že by se oba měli vzpamatovat a brát své manželství vážně. S Dianou si promluví princ Philip, projeví pochopení k tomu, jak se k ní rodina chová a přimluví se za Charlese. Diana zmíní, že by mohla manželství ukončit, ale princ Philip jí řekne, že by jí to neradil. Že tím nejdůležitějším v rodině je královna a všichni ostatní jsou ztracení či outsidery.

Scénář: Peter Morgan
Režie: Jessica Hobbs

Foto: NetflixHodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Venda5N

Dala jsem všechny 4 řady jedním dechem, během pár dní… Od prvního dílu, skvělé od herců po režii, hudba úchvatná, všichni neskutečně podobní originálu. Tato řada byla mimořádná a ukázala hodně o tom, jak to ve skutečnosti bylo s manželstvím Ch&D. To že Charlese zničil (ne)vztah s matkou a tvrdý přístup otce, byl už tak dost masakr, ale vzít mu jeho lásku a vlastně ho „donutit“ jít do manželství s holčičkou, kterou ani neznal, byla ta nejhorší věc, jakou mu mohli udělat a zničili tak nejeden život :( Možná proto mu pak „dovolí“ vzít si Camillu.....asi je dohnala vina…Možná..

15.7.2021 | 19:00:56
Spiker

Kvalita stoupá výš a výš, neuvěřitelné..

8.1.2021 | 20:40:14
Edward Bloom

Čtvrtá série byla jedna velká emocionální jízda, kterou krásně zakončila poslední epizoda a snad nejlépe vystihl úplně poslední záběr. :) Bravo!

2.12.2020 | 2:09:06
CoRnDuCK

Jednoduše nejlepší série, jako by předchozí tři nebyly taky parádní.

27.11.2020 | 8:27:42
Boudiccaw

mno, a zase nás čeká v 5. řadě nové obsazení, když jsem si na tohle zvykla…no, tak snad hlavně aby už jí dávali, co nejdřív :)

25.11.2020 | 8:24:05
Argetlam Královrah

Skvělá série, i když se mi nelíbí, že z Thatcherové udělali málem snad hrdinku, která chuděra byla podražená a přinucena odejít. Byla to mrcha, která se k vedení konzervativců dostala úplně stejným způsobem (ne-li horším), jakým o něj přišla.

17.11.2020 | 23:53:37
Romix01

Herec, který ztvárnil Charlese, mi bude v další řadě chybět, opět jsem se totiž těšil hlavně na scény s ním. Z těch všech změn po druhé řadě a teď po té čtvrté, mi právě on bude chybět nejvíc.

17.11.2020 | 0:50:01
marecek8

Jednoducho skvelá séria, neviem sa dočkať pokračovania. :)

16.11.2020 | 18:55:28
Jiri007

Dobry dil, musim řict že Thatcherova odešla fakt nečekaně a že ji podrazi jeji vlastni strana to se nestalo poprve a už jsem myslel že kralovna za ni zametla ale ještě že ji dala vyznamenani to jsem nečekal a Charles a Diana by se měli už rozvest aby Charles mohl byt s Camillou.

redaktor
15.11.2020 | 21:39:32

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Nepřehlédněte

The Crown se dočká i šesté řady

The Crown se dočká i šesté řady

Tvůrci původně plánovali, že seriál The Crown bude mít šest řad. V lednu jsme se ale dozvěděli, že pátá série bude tou poslední. Teď v červenci se ovšem situace obrátila a my se šesté řady přece jen dočkáme.

Reklama

Trailer k páté sérii

Thumbnail Play icon

Momentky

Momentky

Kniha o seriálu

The Crown - Podrobná historie: Jak to bylo doopravdy?

The Crown - Podrobná historie: Jak to bylo doopravdy?

Nakladatelství Omega vydá v pondělí 30.4. knihu, kterou by si fanoušci seriálu The Crown neměli nechat ujít. Dozvíte se z ní informace, které na Wikipedii nenajdete. Oficiální průvodce seriálu, který napsal renomovaný britský historik, obsahuje velké množství reálných fotek i těch ze seriálu.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama