The Crown Co víme o druhé sérii The Crown

Co víme o druhé sérii The Crown

Co víme o druhé sérii The Crown

Letošní historická novinka The Crown z dílny streamovací služby Netflix sledující příběh nejdéle vládnoucí britské panovnice Alžběty II. se těší velmi pozitivnímu hodnocení diváků i kritiků. V dnešním článku si můžete přečíst informace týkající se nejen druhé série.


20 0
18.11.2016

Pokud vám unikly oba naše články, úvodníshrnující, a vy jste si dosud nebyli jisti, zda bude tato finančně nákladná sága pokračovat, nemusíte již pochybovat. Natáčení druhé řady je totiž v plném proudu. Předběžná premiéra je stanovena opět na přelom podzimu a zimy roku 2017, z hlediska příběhu bychom měli navázat tam, kde jsme skončili, tedy počátkem Suezské krize v roce 1956. Tvůrci se oproti první řadě chtějí ještě intenzivněji zaměřit na vztah královského páru, tentokrát s větším důrazem na Philipa, vévodu z Edinburghu, jenž by měl konečně obdržet titul britského prince (rok 1957). Měli bychom hlouběji poznat jeho charakter a dozvědět se více o jeho původu a minulosti, zřejmě opět prostřednictvím flashbacků.

V druhé řadě se podíváme na zoubek Philipovi. Foto: Netflix


Co se týče hereckých posil, s jistotou zatím víme o britském herci Antonu Lesserovi, jehož jistě poznají fanoušci seriálu Game of Thrones jako lstivého mistra Qyburna. Lesser se v druhé řadě představí v roli další významné politické osobnosti, konzervativního premiéra Harolda Macmillana, jenž v Downing Street číslo 10 vystřídá Anthonyho Edena.

Anton Lesser si zahraje třetího Alžbětina premiéra, Harolda Macmillana. Foto: HBO

Finále by se mělo odehrávat kolem roku 1964, s čímž souvisí další, bohužel smutná zpráva. Jak bylo oznámeno již před premiérou celého seriálu, Netflix svému ambicióznímu projektu věří natolik, že objednal rovnou celých šest sérií, což ovlivní i rozvržení děje. Záměrem tvůrčího týmu je během těchto šesti řad zmapovat klíčové okamžiky a události v životě Alžběty II. od jejího nástupu na trůn až do současnosti. To samozřejmě nepůjde bez určitých časových skoků, od třetí sezóny se tedy budeme vídat s o něco starší královnou a to naneštěstí znamená jedno jediné. Druhá řada bude zároveň řadou poslední pro talentovanou Claire Foy, jejího partnera Matta Smithe a zdá se, že i většinu současného osazenstva. Všichni budou pro třetí sérii nahrazeni staršími herci, které po dvou letech potká stejný osud.

S Claire Foy, Mattem Smithem a spol. se v druhé řadě uvidíme naposled. Foto: Netflix

Útěchou nám může být, že tyto plány jsou v této chvíli stále ještě v nedohlednu. Do té doby si v klidu užívejte prvních deseti fantastických dílů a podívejte se na první fotografie z natáčení druhé řady. O dalším vývoji vás samozřejmě budeme informovat, těšit se můžete rovněž na recenzi první řady a další obsah, proto i nadále sledujte náš web.

Diskuze /5

garax

to nahrazeni jinymi herci ve treti serii.. mno.. jsem zvedava, jak si „nova kralovna“ poradi… Claire Foy je totiz v jejim kralovskem mlceni jedinecna

webmaster
18.11.2016 | 20:38:14
KevSpa

A já doufám, že na to závěrečné přeobsazení si Peter Morgan přivede Helen Mirren, není nikoho povolanějšího pro roli starší Alžběty. Ostatně už ji měl v Královně i na divadle v Audienci, tak snad mu nedá košem. :D

webmaster
18.11.2016 | 20:43:09
oskarka

Já jsem s oběma herci v hlavních rolích, ale i s dalším obsazením nadšená! Ovšem chápu, že se to musí změnit, bude to příležitost pro starší dobré britské herce a určitě nebudeme litovat.

19.11.2016 | 14:18:26
Tomces

měnit herce a proč? vždyť ten časovej skok mezi druhou a třetí sérií nebude zas tak moc velkej na to, aby herečku nějací šikovní maskéři nemohli malinko přistaršit ne?

#5 téčko171
20.11.2016 | 17:53:11
téčko171

#4 Tomces: Ani já z toho přeobsazení nemám velkou radost a na první pohled zní maskování jako dobrý nápad, ale je třeba pamatovat na to, že ji jednak nejde maskovat do nekonečna a že to může mít značný a negativní vliv na její výkon. Navíc aby hrála Alžbětu třeba cca do 90. let a pak v páté řadě najednou vyskočila třeba Helen Mirren je taky nesmysl. To už se i mně zdá plynulejší přechod mezi 2. – 3. a 4. – 5. řadou. Uvidíme, jak velké ty časové rozestupy budou.

webmaster
20.11.2016 | 18:15:22
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Trailer

Thumbnail Play icon

Reklama

Recenze

The Crown očima redaktorů Edny

The Crown očima redaktorů Edny

První řada výpravného historického dramatu o životě královny Alžběty II. je za námi a má zaděláno na titul nejlepšího seriálu roku. Jak se jeden z nejdražších seriálů v televizní historii líbil našim redaktorům, to se dozvíte v následující recenzi.

Nejoblíbenější postavy

Druhá série

Michael C. Hall a Matthew Goode si zahrají ve druhé sérii

Michael C. Hall a Matthew Goode si zahrají ve druhé sérii

Hned tři noví herci se objeví ve druhé řadě The Crown. Těšit se můžeme na Michaela C. Halla (Dexter), který ztvární Johna Fitzgeralda Kennedyho. V roli jeho ženy Jackie Kennedyové uvidíme Jodi Balfour (Quarry) a obsazen byl také Matthew Goode (Downton Abbey), který si zahraje lorda Snowdona.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás