The Crown (Koruna) Co víme o třetí řadě seriálu The Crown?

Co víme o třetí řadě seriálu The Crown?

Co víme o třetí řadě seriálu The Crown?

Od konce druhé série The Crown uběhl už více než rok, není tedy divu, že fanoušci netrpělivě vyhlížejí premiéru třetí řady. Pojďme si čekání na ni zkrátit a připomenout si, co všechno o nadcházející sezóně víme.

13 0
23.7.2019

Třetí série se nejspíš dočkáme až na podzim

V dubnu jsme vás informovali o tom, že se nové série seriálu The Crown dočkáme někdy ve druhé polovině roku 2019. Teď už je více než jasné, že o měsíc červenec se jednat nebude. Mnohem pravděpodobněji se nové řady dočkáme někdy na přelomu podzimu a zimy. O tom koneckonců svědčí i minulé dvě série, které měly premiéru v listopadu 2016 a prosinci 2017.

Olivia Colman jako královna Alžběta II.


Děj třetí řady začne v roce 1964

Druhá řada seriálu končila narozením prince Edwarda, nejmladšího syna Alžběty II. a jejího manžela prince Philipa. Děj třetí série by měl podle dostupných informací započít hned v následujícím roce, tedy v roce 1964, a to konkrétně jmenováním Harolda Wilsona premiérem. Končit má podle všeho v roce 1976 jeho odstoupením.

Tobias Menzies jako princ Philip

Postavy dostanou nové tváře

Vzhledem k časovému posunu od první série, která začínala v roce 1947 manželstvím Alžběty a prince Philipa, se tvůrci seriálu rozhodli obsadit do hlavních rolí nové tváře. Pětatřicetiletou Claire Foy tak v roli královny Alžběty II. vystřídá o deset let starší britská herečka Olivia Colman, kterou diváci mohli vidět v historickém filmu Favoritka, kde si zahrála plachou a přehlíženou královnu Annu z rodu Stuartovců.

V roli prince Philipa fanoušci seriálu nově uvidí Tobiase Menziese, kterého si většina bude pamatovat ze seriálu Game of Thrones, v němž ztvárnil Edmura Tullyho. Role princezny Margaret, mladší sestry královny, se dále ujme Helena Bonham Carter. Tu mohli diváci nedávno vidět třeba v dramatickém filmu 55 schodů, kde si zahrála duševně nemocnou Eleanor Riese. Zkušenosti má tato herečka i s královskou rolí. V roce 2010 si zahrála v historickém snímku Královská řeč a ztvárnila tam královnu Alžbětu, manželku britského krále Jiřího VI.

Střídání hlavních představitelů jednotlivých postav je mimo jiné jeden z důvodů, proč fanoušci na další sérii čekají už od konce roku 2017.

Helena Bonham Carter jako princezna Margaret

Princezna Diana se ve třetí sérii neobjeví

Společnost Netflix v dubnu sice potvrdila, že do role princezny Diany obsadila herečku Emmu Corrin, pro kterou role matky prince Charlese a Harryho bude doposud nejvýraznější hereckou zkušeností, ale zároveň potvrdila, že se v seriálu objeví až ve čtvrté sérii. A vzhledem k tomu, že má třetí série sahat jen do roku 1976, nemá její dřívější výskyt v seriálu ani historicky opodstatněný význam. Princ Charles se totiž se svou nastávající manželkou a zároveň jednou z nejpopulárnějších osobností té doby nesetkal až do roku 1977.

Ben Daniels jako Antony Armstrong-Jones

Součástí příběhu bude rozpad manželství princezny Margaret a lorda Snowdona 

První řada seriálu končila zrušenými zásnubami mezi Alžbětinou mladší sestrou Margaret a Peterem Townsendem a ve druhé sérii hrál podstatnou roli její vztah se slavným fotografem Antonym Armstrongem-Jonesem, známém také jako lord Snowdon. Začátkem třetí série se bude paradoxně odehrávat konec tohoto manželství.

Princezna Margaret (Helena Bonham Carter) a Antony Armstrong-Jones (Ben Daniels)

Buckinghamský palác se dočká upgradu

Ačkoli se zdá, že honosnější už Buckinghamský palác být nemůže, produkční společnost Left Bank koncem roku 2017 požádala o další prostory k natáčení. Tvůrci dále mluvili také o změně exteriéru seriálového paláce. Změny by se měly dotknout například ikonického balkónu, na kterém královská rodina stojí v klíčových momentech.

Královna Alžběta II. (Olivia Colman) a princ Philip (Tobias Menzies)

Foto: Netflix

Diskuze /5

oskarka

No nevím, asi si zvyknu, ale na Claire Foy, Matta Smitha i na další herce z prvních dvou sérií nezapomenu! To byl herecký koncert!

23.7.2019 | 23:25:43
Zira

I já miluju herečku Claire Foy a další, ale dám hereckému obsazení rozhodně šanci. Nemůžu soudit třetí sérii a výkony herců, aniž bych se na to nepodívala :)

webmaster
24.7.2019 | 22:50:38
vla_mira

Bude to nezvyk, o tom žádná, ale na Olivii Colman se těším moc.

29.7.2019 | 20:52:40
LuciasCarlos

Já doufám ze Olivii aspoň daji modré čočky…

6.8.2019 | 19:22:35
sonulle

Je úplně jedno jak Olivie bude vypadat, bude skvělá. Já ji viděla Broadchurch, tam mě herecky dostala a ve Favoritkách mě její postava dojala. Ona umí o tom není pochyb. Claire mi taky bude chybět, ale upřímně se na Olivii těším.

19.8.2019 | 14:18:56
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Ocenění

Olivia Colman získala Zlatý glóbus

Olivia Colman získala Zlatý glóbus

Olivia Colman zabodovala při udílení Zlatých glóbů stejně jako její předchůdkyně Claire Foy. Za ztvárnění královny Alžběty II. ve třetí sérii The Crown si odnesla přestižní ocenění zahraničních novinářů v Hollywoodu.

Reklama

Trailer ke třetí sérii

Thumbnail Play icon

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Momentky

Momentky

Kniha o seriálu

The Crown - Podrobná historie: Jak to bylo doopravdy?

The Crown - Podrobná historie: Jak to bylo doopravdy?

Nakladatelství Omega vydá v pondělí 30.4. knihu, kterou by si fanoušci seriálu The Crown neměli nechat ujít. Dozvíte se z ní informace, které na Wikipedii nenajdete. Oficiální průvodce seriálu, který napsal renomovaný britský historik, obsahuje velké množství reálných fotek i těch ze seriálu.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás