The Crown (Koruna) Princ Harry a Meghan Markle jsou konečně svoji

Princ Harry a Meghan Markle jsou konečně svoji

Princ Harry a Meghan Markle jsou konečně svoji

Nejen milovníkům britské královské rodiny zajisté neunikl včerejší velký den v životě mladšího syna prince Charlese, Harryho, a nyní již bývalé herečky známé ze seriálu Kravaťáci. V článku jsme si pro vás připravili několik zajímavostí o novopočeném královském páru.

28 1
20.5.2018

Rebelantská léta skončila. Ty tam jsou definitivně dny, kdy princ Harry dělával vrásky na čele nejednomu členovi britského dvora svými výstřelky, jako když se v roce 2005 objevil na večírku v nacistickém kostýmu. V posledních letech šel i díky službě v armádě do sebe, začal se věnovat charitě, potkal ženu svého života a v sobotu 19. května 2018 poznalo Spojené království se zeměmi Commonwealthu vévodu a vévodkyni ze Sussexu.

Thumbnail Play icon

Právě tyto tituly snoubencům udělila královna Alžběta II. ráno ještě před samotnou svatbou. Obřad se poté konal v kapli sv. Jiří na hradě Windsor. Harry a jeho svědek, princ William, na něj přišli v černých vojenských uniformách, Meghan své svatební šaty doplnila tiárou, jež patřila královně Mary, babičce současné panovnice. Ženich s nevěstou pozvali přes dva a půl tisíce hostů, mezi nimiž nechyběli známí a celebrity jako David Beckham s manželkou, Elton John či herci George Clooney a Tom Hardy, naopak z řad politiků pozvánku neobdržel nikdo.


Thumbnail Play icon

O svatbě Harryho a Meghan Markle se často hovořilo jako o události, jež odsouvá tradice britské královské rodiny o další kousek dál do minulosti, a posouvá ji zase o kousek blíže směrem k moderní a vyspělé společnosti. Vždyť ještě před padesáti lety bylo nemyslitelné už jen to, aby člen královské rodiny uzavřel sňatek s rozvedenou a neurozenou osobou. Nebyly to však jen tradice královského dvora, jež byly posunuty. Nevěstu totiž k oltáři nepřivedl její otec, nýbrž otec ženicha, princ Charles. I samotný průběh obřadu byl do jisté míry netypický. Svatebním hostům zazpíval gospelový sbor píseň Stand by Me, mnohé pak zaujala emotivní bohoslužba amerického biskupa Michaela Curryho. Diváci našeho seriálu si pak jistě vybaví bohoslužbu jiného amerického duchovního, Billyho Grahama, jenž ve druhé řadě kázal ve stejné kapli.

Thumbnail Play icon

Novomanžele nyní čekají líbánky v zatím ještě neoznámené destinaci a následně se usadí v Nottingham Cottage, jež je součástí Kensingtonského sídla. Již před svatbou pak pár oznámil, že v brzké budoucnosti plánuje potomky. Naše redakce proto vévodovi s vévodkyni ze Sussexu přeje mnoho štěstí, lásky a trpělivosti nejen v další důstojné reprezentaci britské monarchie.

Foto: Facebook The Royal Family

Sledovali jste svatbu Harryho a Meghan? Jak se vám líbila?

Diskuze /1

felisr

Mezi hosty z řad celebrit jsem na čestném místě viděla i Lucy z Timeless. Jistě to byl zážitek.

22.5.2018 | 19:38:29
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Ocenění

Olivia Colman získala Zlatý glóbus

Olivia Colman získala Zlatý glóbus

Olivia Colman zabodovala při udílení Zlatých glóbů stejně jako její předchůdkyně Claire Foy. Za ztvárnění královny Alžběty II. ve třetí sérii The Crown si odnesla přestižní ocenění zahraničních novinářů v Hollywoodu.

Reklama

Trailer ke třetí sérii

Thumbnail Play icon

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Momentky

Momentky

Kniha o seriálu

The Crown - Podrobná historie: Jak to bylo doopravdy?

The Crown - Podrobná historie: Jak to bylo doopravdy?

Nakladatelství Omega vydá v pondělí 30.4. knihu, kterou by si fanoušci seriálu The Crown neměli nechat ujít. Dozvíte se z ní informace, které na Wikipedii nenajdete. Oficiální průvodce seriálu, který napsal renomovaný britský historik, obsahuje velké množství reálných fotek i těch ze seriálu.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás