The Crown (Koruna)
94/100 - 104×

The Crown(Koruna)

Alžběta II. se ve svých 25 letech stala novou tváří světově nejznámější monarchie. Britské impérium upadá, ve světové politice panuje chaos a mladá žena se ujímá trůnu, čímž začíná zcela nová éra.

VB | 2016 | Pauza
vysílání
6 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Drama, Historický
hrají
Claire Foy (Alžběta II.), Matt Smith (Vévoda Philip), Jared Harris (Jiří VI.), Vanessa Kirby (Princezna Margaret), John Lithgow (Winston Churchill), Greg Wise (Lord Louis Mountbatten), Ben Miles (Peter Townsend), Victoria Hamilton (Královna Alžběta), Alex Jennings (Princ Edward), Lia Williams (Vévodkyně Wallis), Jeremy Northam (Anthony Eden), Eileen Atkins (Královna Mary), Pip Torrens (Alan Lascelles), Harriet Walter (Clementine Churchillová), Harry Hadden-Paton (Martin Charteris)

Alžběta II.

Alžběta II.

Po smrti svého otce musí Alžběta v pětadvaceti letech nastoupit na jeho místo v čele nejslavnější monarchie. Jak si mladá žena s nelehkým úkolem poradí?

Sezóny 2
2016 -

O smrti Jiřího VI. se Alžběta dozvídá při oficiální návštěvě v Keni od svého manžela Philipa. V následujícím období bude muset překonat mnohé překážky. Bude se přitom moci spolehnout na svého muže?

Více o Alžbětině mládí si můžete přečíst v posledním díle naší Kroniky rodu Windsorů.


V roli britské panovnice se představí Claire Foy, která si zahrála například v seriálech Crossbones nebo Wolf Hall a po boku Nicolase Cage se objevila v Honu na čarodějnice.

Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
100 people in the room

skvělá postava, líbí se mi a vlastně trochu občas i rozčiluje její „správňácké“ chování, zároveň ale cítím že je u této postavy nutné…

24.11.2021 | 23:31:55
makishek

ráda bych to hodila na výměnu herečky, ale je to dáno spíše vývojem charakteru – čím je starší, tím je bezcitnější.

24.8.2021 | 8:50:18
babuna1999

Úžasná žena kterou hraje úžasná herečka. Po 2. sérii jsem se bála, jak se Olivia popere s rolí po Claire Foy, ale opět se vše povedlo.

4.7.2020 | 19:02:18
Jiri007

Skvělá postava, Claire ji dobře zahrála, je skvělá hlavně díky svému vyjadřovaní.

4.7.2018 | 10:23:02
Argetlam Královrah

Někdy trošku nedomyšlená postava.

31.3.2018 | 9:10:38
Rik

Skvělá je v těch jednoslovných vyjádřeních a citoslovcích.

22.12.2017 | 16:48:19
WILLIAM_MOINSPIELD

Mrdat Alžbětu, at žije Královna Claire Foy!!! :)

24.12.2016 | 11:27:08

Nepřehlédněte

The Crown se dočká i šesté řady

The Crown se dočká i šesté řady

Tvůrci původně plánovali, že seriál The Crown bude mít šest řad. V lednu jsme se ale dozvěděli, že pátá série bude tou poslední. Teď v červenci se ovšem situace obrátila a my se šesté řady přece jen dočkáme.

Trailer ke čtvrté sérii

Thumbnail Play icon

Reklama

Momentky

Momentky

Nejoblíbenější postavy

Kniha o seriálu

The Crown - Podrobná historie: Jak to bylo doopravdy?

The Crown - Podrobná historie: Jak to bylo doopravdy?

Nakladatelství Omega vydá v pondělí 30.4. knihu, kterou by si fanoušci seriálu The Crown neměli nechat ujít. Dozvíte se z ní informace, které na Wikipedii nenajdete. Oficiální průvodce seriálu, který napsal renomovaný britský historik, obsahuje velké množství reálných fotek i těch ze seriálu.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama