The Crown Královna Alžběta

Královna Alžběta

Královna Alžběta

Manželka Jiřího VI. byla královi oporou v boji s vadou řeči i za krušných časů druhé světové války. Po jeho smrti musí se stejným odhodláním chránit své dcery, novopečenou královnu Alžbětu II. a rebelující Margaret.Jako mladá skotská šlechtična se provdala za Alberta, vévodu z Yorku, s nímž počala dvě děti, princezny Elizabeth a Margaret. V roli královny pomohla své rodině i britskému lidu překonat temné válečné období. Po manželově smrti a nástupu své nejstarší dcery na trůn se stává legendární královnou matkou.

Její úlohu v seriálu převezme britská divadelní herečka Victoria Hamilton. Stejně jako její kolega Alex Jennings ani ona se v královském šatu neobjeví poprvé, v roce 2001 si zahrála samotnou královnu Viktorii v televizní inscenaci Victoria & Albert. Po boku Colina Firtha se objevila v seriálové Píše a předsudku.


Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
oskarka

SMiířuje se s novou rolí – po šestnácti letech, kdy byla manželkou panovníka, musí opustit Buckinghamský palác, dcery vyrostly a z jedné je nyní královna; sama je vdovou a cítí se osamocena…

19.11.2016 | 14:22:04

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Trailer

Thumbnail Play icon

Reklama

Recenze

The Crown očima redaktorů Edny

The Crown očima redaktorů Edny

První řada výpravného historického dramatu o životě královny Alžběty II. je za námi a má zaděláno na titul nejlepšího seriálu roku. Jak se jeden z nejdražších seriálů v televizní historii líbil našim redaktorům, to se dozvíte v následující recenzi.

Nejoblíbenější postavy

Druhá série

Michael C. Hall a Matthew Goode si zahrají ve druhé sérii

Michael C. Hall a Matthew Goode si zahrají ve druhé sérii

Hned tři noví herci se objeví ve druhé řadě The Crown. Těšit se můžeme na Michaela C. Halla (Dexter), který ztvární Johna Fitzgeralda Kennedyho. V roli jeho ženy Jackie Kennedyové uvidíme Jodi Balfour (Quarry) a obsazen byl také Matthew Goode (Downton Abbey), který si zahraje lorda Snowdona.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás