The Crown (Koruna) Královna Alžběta

Královna Alžběta

Královna Alžběta

Manželka Jiřího VI. byla královi oporou v boji s vadou řeči i za krušných časů druhé světové války. Po jeho smrti musí se stejným odhodláním chránit své dcery, novopečenou královnu Alžbětu II. a rebelující Margaret.

Sezóny 2
2016 -

Jako mladá skotská šlechtična se provdala za Alberta, vévodu z Yorku, s nímž počala dvě děti, princezny Elizabeth a Margaret. V roli královny pomohla své rodině i britskému lidu překonat temné válečné období. Po manželově smrti a nástupu své nejstarší dcery na trůn se stává legendární královnou matkou.

Její úlohu v seriálu převezme britská divadelní herečka Victoria Hamilton. Stejně jako její kolega Alex Jennings ani ona se v královském šatu neobjeví poprvé, v roce 2001 si zahrála samotnou královnu Viktorii v televizní inscenaci Victoria & Albert. Po boku Colina Firtha se objevila v seriálové Píše a předsudku.


Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
SaDiablo

Jsem k ní spíš neutrální, nicméně v jedné epizodě vynikla víc jako v jiných (kdy zamlčela svoji identitu), a byla to právě ta, kde se mi více přiblížila.

8.2.2018 | 16:29:09
oskarka

SMiířuje se s novou rolí – po šestnácti letech, kdy byla manželkou panovníka, musí opustit Buckinghamský palác, dcery vyrostly a z jedné je nyní královna; sama je vdovou a cítí se osamocena…

19.11.2016 | 14:22:04

Ocenění

Olivia Colman získala Zlatý glóbus

Olivia Colman získala Zlatý glóbus

Olivia Colman zabodovala při udílení Zlatých glóbů stejně jako její předchůdkyně Claire Foy. Za ztvárnění královny Alžběty II. ve třetí sérii The Crown si odnesla přestižní ocenění zahraničních novinářů v Hollywoodu.

Reklama

Trailer ke třetí sérii

Thumbnail Play icon

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Momentky

Momentky

Kniha o seriálu

The Crown - Podrobná historie: Jak to bylo doopravdy?

The Crown - Podrobná historie: Jak to bylo doopravdy?

Nakladatelství Omega vydá v pondělí 30.4. knihu, kterou by si fanoušci seriálu The Crown neměli nechat ujít. Dozvíte se z ní informace, které na Wikipedii nenajdete. Oficiální průvodce seriálu, který napsal renomovaný britský historik, obsahuje velké množství reálných fotek i těch ze seriálu.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás