The Crown (Koruna)
94/100 - 104×

The Crown(Koruna)

Alžběta II. se ve svých 25 letech stala novou tváří světově nejznámější monarchie. Britské impérium upadá, ve světové politice panuje chaos a mladá žena se ujímá trůnu, čímž začíná zcela nová éra.

VB | 2016 | Pauza
vysílání
6 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Drama, Historický
hrají
Claire Foy (Alžběta II.), Matt Smith (Vévoda Philip), Jared Harris (Jiří VI.), Vanessa Kirby (Princezna Margaret), John Lithgow (Winston Churchill), Greg Wise (Lord Louis Mountbatten), Ben Miles (Peter Townsend), Victoria Hamilton (Královna Alžběta), Alex Jennings (Princ Edward), Lia Williams (Vévodkyně Wallis), Jeremy Northam (Anthony Eden), Eileen Atkins (Královna Mary), Pip Torrens (Alan Lascelles), Harriet Walter (Clementine Churchillová), Harry Hadden-Paton (Martin Charteris)

Princ Edward

Princ Edward

Starší bratr Jiřího VI. vládl monarchii jako král Eduard VIII. jen necelý rok, než se kvůli své životní lásce vzdal trůnu. Jako vévoda z Windsoru si po válce užívá důchodu ve Francii, smrt panovníka a nástup jeho neteře jej však vrací na scénu.

Sezóny 2
2016 -

Poněkud nevyzrálý až dětinský vévoda nedokázal unést myšlenku, že by jako král nemohl pojmout milovanou Wallis Simpsonovou, na které byl zcela závislý, za manželku a svou královnu. Nová panovnice Alžběta II. se k němu jistě obrátí pro pár rad, pomoci by mohl i své druhé neteři Margaret, jejíž vztah s Peterem Townsendem nebezpečně připomíná jeho vlastní.

V rodinném kruhu je znám též jako David.


Více podrobností o jeho životě si můžete přečíst v jemu věnovaném díle naší Kroniky rodu Windsorů.

Vévodu z Windsoru si v seriálu zahraje Alex Jennings, který má s rolí příslušníka královské rodiny nemalé zkušenosti. V roce 2006 se po boku Helen Mirrenové objevil v oscarové Královně jako princ Charles.

Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Argetlam Královrah

Super postava.

31.3.2018 | 9:11:49
SaDiablo

2.06 = breaking point

11.2.2018 | 21:55:08
Badmaniak

No neříkejte, že mu ten osud přejete, podle hodnocení, co tu vidím. Mě docela přirostl k srdci, i když si furt stěžuje. Ale to jak se otočili všichni k němu zády, zatímco on nic neudělal? To odsuzujte jeho manželku, ne Eduarda. :)

6.7.2017 | 22:34:21

Nepřehlédněte

The Crown se dočká i šesté řady

The Crown se dočká i šesté řady

Tvůrci původně plánovali, že seriál The Crown bude mít šest řad. V lednu jsme se ale dozvěděli, že pátá série bude tou poslední. Teď v červenci se ovšem situace obrátila a my se šesté řady přece jen dočkáme.

Trailer ke čtvrté sérii

Thumbnail Play icon

Reklama

Momentky

Momentky

Nejoblíbenější postavy

Kniha o seriálu

The Crown - Podrobná historie: Jak to bylo doopravdy?

The Crown - Podrobná historie: Jak to bylo doopravdy?

Nakladatelství Omega vydá v pondělí 30.4. knihu, kterou by si fanoušci seriálu The Crown neměli nechat ujít. Dozvíte se z ní informace, které na Wikipedii nenajdete. Oficiální průvodce seriálu, který napsal renomovaný britský historik, obsahuje velké množství reálných fotek i těch ze seriálu.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama