The Crown Princ Edward

Princ Edward

Princ Edward

Starší bratr Jiřího VI. vládl monarchii jako král Eduard VIII. jen necelý rok, než se kvůli své životní lásce vzdal trůnu. Jako vévoda z Windsoru si po válce užívá důchodu ve Francii, smrt panovníka a nástup jeho neteře jej však vrací na scénu.

Sezóny 2
2016 -

Poněkud nevyzrálý až dětinský vévoda nedokázal unést myšlenku, že by jako král nemohl pojmout milovanou Wallis Simpsonovou, na které byl zcela závislý, za manželku a svou královnu. Nová panovnice Alžběta II. se k němu jistě obrátí pro pár rad, pomoci by mohl i své druhé neteři Margaret, jejíž vztah s Peterem Townsendem nebezpečně připomíná jeho vlastní.

V rodinném kruhu je znám též jako David.


Více podrobností o jeho životě si můžete přečíst v jemu věnovaném díle naší Kroniky rodu Windsorů.

Vévodu z Windsoru si v seriálu zahraje Alex Jennings, který má s rolí příslušníka královské rodiny nemalé zkušenosti. V roce 2006 se po boku Helen Mirrenové objevil v oscarové Královně jako princ Charles.

Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Argetlam Královrah

Super postava.

31.3.2018 | 9:11:49
SaDiablo

2.06 = breaking point

11.2.2018 | 21:55:08
Badmaniak

No neříkejte, že mu ten osud přejete, podle hodnocení, co tu vidím. Mě docela přirostl k srdci, i když si furt stěžuje. Ale to jak se otočili všichni k němu zády, zatímco on nic neudělal? To odsuzujte jeho manželku, ne Eduarda. :)

6.7.2017 | 22:34:21

Třetí série

Co víme o třetí řadě seriálu The Crown?

Co víme o třetí řadě seriálu The Crown?

Od konce druhé série The Crown uběhl už více než rok, není tedy divu, že fanoušci netrpělivě vyhlížejí premiéru třetí řady. Pojďme si čekání na ni zkrátit a připomenout si, co všechno o nadcházející sezóně víme.

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele The Crown a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám v poznámce dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Reklama

Recenze

Druhá série The Crown očima redaktorů Edny

Druhá série The Crown očima redaktorů Edny

Netflix nám v prosinci přinesl druhou řadu historického dramatu The Crown a my jsme opět hltali další osudy britské monarchie. Dokázali se tvůrci vyrovnat vynikající první sérii? To zjistíte v naší redakční recenzi.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Momentky

Momentky

Kniha o seriálu

The Crown - Podrobná historie: Jak to bylo doopravdy?

The Crown - Podrobná historie: Jak to bylo doopravdy?

Nakladatelství Omega vydá v pondělí 30.4. knihu, kterou by si fanoušci seriálu The Crown neměli nechat ujít. Dozvíte se z ní informace, které na Wikipedii nenajdete. Oficiální průvodce seriálu, který napsal renomovaný britský historik, obsahuje velké množství reálných fotek i těch ze seriálu.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás