The Crown Princ Edward

Princ Edward

Princ Edward

Starší bratr Jiřího VI. vládl monarchii jako král Eduard VIII. jen necelý rok, než se kvůli své životní lásce vzdal trůnu. Jako vévoda z Windsoru si po válce užívá důchodu ve Francii, smrt panovníka a nástup jeho neteře jej však vrací na scénu.Poněkud nevyzrálý až dětinský vévoda nedokázal unést myšlenku, že by jako král nemohl pojmout milovanou Wallis Simpsonovou, na které byl zcela závislý, za manželku a svou královnu. Nová panovnice Alžběta II. se k němu jistě obrátí pro pár rad, pomoci by mohl i své druhé neteři Margaret, jejíž vztah s Peterem Townsendem nebezpečně připomíná jeho vlastní.

V rodinném kruhu je znám též jako David.


Více podrobností o jeho životě si můžete přečíst v jemu věnovaném díle naší Kroniky rodu Windsorů.

Vévodu z Windsoru si v seriálu zahraje Alex Jennings, který má s rolí příslušníka královské rodiny nemalé zkušenosti. V roce 2006 se po boku Helen Mirrenové objevil v oscarové Královně jako princ Charles.

Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Badmaniak

No neříkejte, že mu ten osud přejete, podle hodnocení, co tu vidím. Mě docela přirostl k srdci, i když si furt stěžuje. Ale to jak se otočili všichni k němu zády, zatímco on nic neudělal? To odsuzujte jeho manželku, ne Eduarda. :)

6.7.2017 | 22:34:21

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele The Crown a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. V poznámce prosíme uveďte seriál, za který přispíváte.

Reklama

Trailer

Thumbnail Play icon

Recenze

The Crown očima redaktorů Edny

The Crown očima redaktorů Edny

První řada výpravného historického dramatu o životě královny Alžběty II. je za námi a má zaděláno na titul nejlepšího seriálu roku. Jak se jeden z nejdražších seriálů v televizní historii líbil našim redaktorům, to se dozvíte v následující recenzi.

Nejoblíbenější postavy

Druhá série

Michael C. Hall a Matthew Goode si zahrají ve druhé sérii

Michael C. Hall a Matthew Goode si zahrají ve druhé sérii

Hned tři noví herci se objeví ve druhé řadě The Crown. Těšit se můžeme na Michaela C. Halla (Dexter), který ztvární Johna Fitzgeralda Kennedyho. V roli jeho ženy Jackie Kennedyové uvidíme Jodi Balfour (Quarry) a obsazen byl také Matthew Goode (Downton Abbey), který si zahraje lorda Snowdona.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás