The Expanse Gravitace, sex a závislost na mailech aneb věda v Expanse

Gravitace, sex a závislost na mailech aneb věda v Expanse

Gravitace, sex a závislost na mailech aneb věda v Expanse

Že se tvůrci seriálu The Expanse snaží držet reality, to už víme. Ale lze jim věřit úplně všechno? Mrkněte se, jak je to s gravitací, sexem ve stavu beztíže i se závislostí na neustálém kontrolování nových e-mailů.

17 0
24.2.2017

Jako již tradičně na všechny otázky odpovídali Daniel Abraham, Mark Fergus a Hawk Ostby, tvůrci a producenti seriálu (Daniel je také jednou polovinou autorského dua, které stojí za knižní předlohou). Co tedy divákům prozradili?

V první sérii jsme mohli vidět Holdena, jak si užívá sex ve stavu beztíže a pak se rozplácne na podlaze. Ve druhé epizodě druhé série jsme mohli vidět Millera, jak si pluje vzduchem a pak najednou spadne na zem. Když zrychlíme z nuly na 1 G, co se vlastně děje?


Daniel Abraham: Je to vlastně jinak než to, co jste viděli v první sérii – tam šlo o náhlý nápor gravitace, když byly nahozeny motory. Je to stejné, jako když se výtah najednou rozjede nahoru. Ve druhé sérii jde vlastně o odstředivou sílu. Jde o ten okamžik, kdy Rosinanta zastaví v doku a Miller pak okamžitě zrychlí díky odstředivosti. K tomu okamžitému pádu dojde při přechodu z klidu do pohybu.

Hawk Ostby: Samozřejmě jsme se hlavně snažili zdůraznit Millerovu absolutní neznalost vesmíru. Je to pozemská krysa z Ceru. Každý, kdo už někdy na vesmírné lodi byl, ví, co přijde.

Mark Fergus: Když se zapnou varovná světla, všichni se něčeho chytí. On ale nic neví, takže… nemá ani tušení.

Hawk Ostby: Takže pak jen zmateně povídá: „Kde mám botu?“ Nesnáší vesmír.

Mark Fergus: Byl to prostě vtipný způsob, jak ukázat, že on na loď nepatří.

Na konci druhého dílu dojde na úžasnou bitvu s elektromagne­tickými děly. Rosinanta dostane hned několik zásahů. Co se stane, když se ve vesmíru prorazí plášť lodi?

Daniel Abraham: Záleží na tom, jestli je uvnitř loď natlakovaná a plná kyslíku. Jedna z věcí, kterou jste mohli před bitvou vidět, bylo vypumpování veškerého vzduchu z Rosinanty ven. Pokud by to neudělali, vzduch by se vyhrnul ven dírami v plášti a díky tomu by měli jednu trysku navíc – se kterou však nepočítali a kterou nejde ovládat. Tím, že loď předtím vypustili, se tohohle problému zbavili. Jakmile je vzduch pryč a loď dostane zásah, změní se rychlost lodi i tím, že se do ní opře i jen maličkatý střípek energie.

A co teprve kdyby vám vzduch došel. Kdybyste ho nevypustili, neriskovali byste při průstřelu ztrátu veškerého vzduchu.

Daniel Abraham: Přesně tak, pokud mezitím přijdete o všechen vzduch, je to tak trochu Pyrrhovo vítězství. (smích)

Když posádka Rosinanty konečně uvidí vědce na Thothu, ti jsou připojeni na jakýsi přístroj. Co se tam vlastně děje?

Daniel Abraham: Do něj proudí datové streamy z Erosu. Ti lidi jsou v umělém prostředí, v jakési virtuální realitě. Pořád reagují na okolní svět, pořád vidí své okolí, ale také jim do mysli proudí syrová data. A oni jsou schopní skrze ně komunikovat. Je to stejné, jako když pozorujete skupinku dětí, kteří hrají na PS4 a nemluví s vámi. Nechtějí se s vámi bavit. Úplně totéž.

Mark Fergus: To je skvělé přirovnání. Tímhle způsobem přijímají veškerá data. Proudí skrz ně výsledky všech experimentů prováděných na Erosu. Získávají tak data tím nejrychlejším způsobem, a snaží se je uspořádat.

Daniel Abraham: Myslí si, že je to ta nejlepší věc na světě.

Hawk Ostby: Pro ně je to boží. Mnohem zajímavější než cokoli jiného, co se děje kolem.

Mark Fergus: Umřelo 122 tisíc lidí. Takže nejde o to, že by Millera a ostatní neviděli, ale jsou prostě jen závislí na informacích.

Daniel Abraham: Jsou tím naprosto okouzlení a soustředí se jen na to. Nejde je nijak vyrušit, dokud se nezničí jejich vybavení. Pak se proberou z toho tranzu, ve kterém byli.

Hawk Ostby: Je to podobné jako u nás, my jsme závislí na kontrolování e-mailů.

Daniel Abraham: Jo. Když surfujete po internetu a někdo vypne wi-fi, taky jste pěkně naštvaní.

Zdroj a foto: Syfy

Diskuze /1

Angi

Je to stejné, jako když pozorujete skupinku dětí, kteří hrají na PS4 a nemluví s vámi. Nechtějí se s vámi bavit. Úplně totéž. =))))))))))

24.2.2017 | 22:21:59
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S05E10: Nemesis Games

cz100%
DOKONČENO

Titulky překládá: @Lucifrid
Odborný poradce: @Zero

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele The Expanse a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Čtvrtá řada

Amazon zachránil The Expanse: Objednána čtvrtá řada

Amazon zachránil The Expanse: Objednána čtvrtá řada

Dnes jsme se dočkali skvělé zprávy. Po krátkém vyjednávání byla uzavřena dohoda a Amazon u společnosti Alcon Television Group objednal čtvrtou řadu. Příběhy posádky Rosi, Avasaraly a dalších se dočkají pokračování. Máte z toho radost?

Reklama

Nejlepší postavy

Promo fotografie

Promo fotografie

Reklama

Narozeniny herců

Hlídejte si nás