The Expanse Nový trailer a novinky z Comic-Conu

Nový trailer a novinky z Comic-Conu

Nový trailer a novinky z Comic-Conu

Seriálová adaptace čtenáři milované sci-fi série Expanze se pomalu ale jistě blíží na televizní obrazovky. Na Comic-Conu si diváci mohli vychutnat další trailer a my vám ho samozřejmě přinášíme spolu s dalšími zajímavostmi.


12 0
12.7.2015

Představení

První trailer jsme vás spolu se základními informacemi přinesli v lednu. Na Comic-Conu měl včera premiéru další trailer a z něj jsme se dozvěděli horu nových informací.

Thomas Jane v roli detektiva Millera. Foto: Syfy


Ale nejdříve pro zopakování: seriál vychází z knižní série Expanze spisovatele Jamese S.A. Coreyho (pseudonym, za nímž stojí duo Daniel Abraham a Ty Franck), která momentálně čítá pět knih (pátá vyšla v červenci, šestá vyjde příští rok). V češtině zatím vyšly tři: Leviatan se probouzí, Kalibánova válka a Abaddonova brána. Hlavními hrdiny jsou detektiv Miller (Thomas Jane) a Jim Holden (Steven Strait), z jejichž pohledů je příběh vyprávěn.

Trailer

Ale pusťme si tedy ten vysoce očekávaný trailer, jenž fanoušky sci-fi jistě zvedne z židlí.

Thumbnail Play icon

Herecké obsazení

Trailer nám tedy představil další postavy, včetně jejich představitelů – držitelka Emmy Shohreh Aghdashloo (Grimm, House of Saddam, Flashforward, 24) si zahraje roli Chrisjen Avasaralu, Cas Anvar (připravovaný Olympus) ztvární Alexe Kamala, Wes Chatham (The Unit, Hunger Games) pak Amose Burtona. Kanadská herečka Athena Karkanis známá např. z Lost Girl, The Lottery, The Border nebo animovaných seriálů bude představovat Octavii Muss. Povědomý vám bude i Chad L. Coleman alias Tyreese Williams z The Walking Dead či Dennis „Cutty“ Wise z The Wire.

Žádným nováčkem není ani Elias Toufexis alias Joey z Bitten nebo Cornell Scipio z Alphas, ani Kevin Hanchard, kterého znáte jako detektiva Bella z Orphan Black či Curtise Fitzwilliama ze The Strain. Dalšími známými tvářemi jsou Jane Moffat (Alphas) a Kristen Hager (Being Human). A menší cameo si střihne i Jonathan Banks aneb Mike Ehrmantraut z Breaking Bad a letošní novinky Better Call Saul, nehledě na moře jeho dalších epizodní rolí (Community, Parks and Recreation, Ringer, Lie To Me či Dexter).

Zajímavosti

Cas Anvar, který si zahraje Alexe Kamala, přirovnává Expanse ke Game of Thrones právě rozsáhlostí díla a temnotou a nebezpečím, které všude číhá. Vyzdvihuje hlavně věrohodnou hrůzu světa, kde si žádná postava nemůže být jista, že přežije. Cas v rozhovoru pro IGN (viz video níže) zmiňuje i realisticky ztvárněnou gravitaci, na kterou pějí ódy čtenáři knih a vysvětluje základní premisu seriálu – obydlený solární systém, kde Mars je technickou supervelmocí, na Saturnu se těží a Zemi ovládají Spojené národy. To vše ovládají korporace a svět je na pokraji války, kterou se někdo neznámý snaží vyprovokovat mezi Zemí a Marsem.

Thumbnail Play icon

Anvar dále zmiňuje, že mimo scenáristů Potomků lidí a Iron Mana pracovali na pilotu režisér a producent Breaking Bad a jednu z pravděpodobně nejdůležitějších věcí, a to že stanice investovala do kulis opravdu značné množství peněz a na seriálu je to vidět. Herci točí ve třech reálných světech postavených v obřím studiu, mají postavenou obří loď a cestování ve vesmíru je také ukázáno jako reálné. Před cestou si postavy musí dát tzv. koktejl, aby jim nezkolabovaly při té rychlosti plíce, nezastavilo se srdce, ad.

Gravitace bude ve vesmíru skutečná. Foto: Syfy

Odezva na pilot

Na Comic-Conu se diváci dočkali také odvysílání pilotního dílu a reakce jsou více než příznivé, převážně plné jásotu. Vychvalovány jsou i úžasné vizuální efekty. Pilot je prý dramatický, akční a plný děje. Pro úplné nováčky, kteří knihy nečetli, by mohl být trochu složitější na pochopení, ale do prosince je času dost a minimálně první tři díly se v češtině sehnat dají, pokud by měl někdo strach.

Tak co, těšíte se na prosinec?

  • lod30-9d9bc512f44c8739ae9dc8a12f9672f3.jpg
  • lod6-4b2d4b49dd907b1e7033d1e09818bde3.jpg
  • lod1-e31feb817620267230f0a9004622e795.png
  • lod3-8cf90b92e8842b38112129d5c4ad4a5e.png

Diskuze /5

Gripe

Tak na tohle jsem opravdu zvědav! Už dlouho mám v plánu si koupit knihy, tak se k nim snad už konečně dokopu ještě před premiérou. :)

#2 Lucifrid #3 Giskard
webmaster
12.7.2015 | 22:04:31
Lucifrid

#1 Gripe: Jo, taky mě to donutí asi :) Já spoilery nerada, ale asi to nevydržím :D

webmaster
12.7.2015 | 22:12:42
Giskard

#1 Gripe: Já jsem na tom také stejně. Čtu scifi dlouho a hodně, tuhle sérii mám v oku už dva roky, ale zatím jsem se k ní ještě nedostal. Teď v létě se to pokusím napravit. Naštěstí premiéra seriálu je až v prosinci.

12.7.2015 | 23:09:21
TheMitchMood

Nevíte jak se jmenuje ta písnička?

23.11.2015 | 19:49:15
brin

Jako čtenář sci-fi, který zatím přečetl všechny vydané knihy (opravdu všechny, čtu v originále na Amazonu), musím konstatovat, že tentokrát si Sy-Fy ukrojilo hodně tlustý krajíc chleba. Bude velmi zajímavé sledovat, jak se s tím poperou. Z první epizody zatím soudím, že se z toho může stát kultovní záležitost…

25.11.2015 | 16:44:23
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Trailer na druhou řadu

Thumbnail Play icon

Reklama

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Promo fotografie

Promo fotografie

Narozeniny herců

Hlídejte si nás