The Expanse Popis

The Expanse

The Expanse

Sci-fi seriál na motivy úspěšné knižní série. Příběh se odehrává 200 let v budoucnosti, kde případ ztracené ženy spojí drsného detektiva a kapitána nezávislé lodě v honbě přes solární systém, za odhalením největší konspirace v lidské historii.

O dvě stě let později ode dneška dokázali lidé kolonizovat takřka celý solární systém. Země a Mars teď využívá lidi na různých stanicích, aby je zásobovali zdroji k přežití. Jeden z obyvatel asteroidů Pásu, je i detektiv Miller, který má za úkol najít ztracenou ženu. Při pátrání však zjistí, že se dostal na stopu vesmírného spiknutí.

Námět

Seriál vychází z knižní série Expanze spisovatele Jamese S.A. Coreyho (pseudonym, za nímž stojí duo Daniel Abraham a Ty Franck), která momentálně čítá pět knih (každý rok je vydávána jedna kniha, zatím jsou v plánu další čtyři). V češtině zatím vyšly čtyři: Leviatan se probouzí, Kalibánova válka, Abaddonova brána a O poklad Ciboly. Hlavními hrdiny první knihy jsou detektiv Miller (Thomas Jane) a Jim Holden (Steven Strait), z jejichž pohledů je příběh vyprávěn.

Trailer

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Kalam

hodnocení po první serii… Hrozná nuda, toto není seriál jako Stargate, star trek, farscape, BSG, dark matter nebo jakákoliv jiná scifi… kromě otřesných postav se zde taky skoro nic neděje, jen přemíra politiky a bla bla bla blábolení, CGI taky není takové terno jak někteří tvrdí, ale stejně si ho moc neužijete, jedna slaboučká bitva za 10 dílů a jinak jen prázdné kecy z úst postav, které vás nebudou zajímat. Další serie už nedám, postavy jsou hrůza a nečekejte že si je oblíbíte… koho by napadlo, že nejlepší postava ve scifi bude stará babka z indie wtf

26.9.2018 | 19:53:53
Popey69

V první serii jsem byl ze začátku trošku zmatený kam seriál směřuje, ale celé to má smysl. Za mě nejlepší sci-fi dneška. Dávám 100%, protože nevím o kvalitnějším seriálu tohodle žánru…

9.8.2018 | 23:50:06
Arihant

Super sci-fi serial, zo zaciatku ma pomalsie tempo, ale urcite zabavy. Po tretej serii zvysujem hodnotenie na 100% a vrelo odporucam kazdemu kto ma rad sci-fi serialy.

15.7.2018 | 21:33:45
Matuzalem

Najlepsi serial od SG a BSG , uz sa tesim na 4 seriu ,dufam ze bude dost penazi aby efekty stali zato a bude to mega :)

3.7.2018 | 19:53:40
Zilwicky

Na 100% to nemá.. nieco tomu chýba, nie som si istý čo. Ono spravit fakt perfektný sci-fi serial je velice tazké. Plusy: dobré postavy, dobré obsadenie, zaujímavý príbeh, dobré CGI, realistické vesmírne súboje. Mínusy: mozno o nieco slabsia prvá séria :)

16.6.2018 | 19:21:42
davidsv

Nečekal jsem, že mě to tak chytne. Po prvním dílu jsem byl docela vlažný a se smíšeným dojmem. Pak jsem si pustil 2. díl asi po 1 měsíci od zhlédnutí prvního dílu a během dne sjel celou sérii. To samé s druhou i třetí sérií… na jeden zátah. Stojí za to! Dovolil bych si tvrdit, že za poslední roky je to nejlepší SF seroš od doby BSG.

4.6.2018 | 22:42:16
panprezident789

Pecka.

4.6.2018 | 16:18:24
Karotka

úžasný seriál, na jehož základě jsem si přečetl i ty knihy, ale ten seriál nemá obdoby, nejlepší servoš široko daleko

22.5.2018 | 18:57:07
Londo

Od doby Babylonu 5 asi nejlepší hard SF seriálový počin.

12.5.2018 | 23:35:41
doxtan

Tenhle seriál je naprosto jednoznačně to vůbec nejlepší, co v současné době lze sledovat. Nejen v TV. Vhodné přirovnání v seriálové tvorbě nenacházím, i tak skvělé věci jako Firefly ztrácí rozdílem třídy.

27.4.2018 | 15:21:58

Stav překladu

Epizoda S04E10: Cibola Burn

cz100%
DOKONČENO


Titulky připravují: @Laisobel a @Lucifrid
Odborní poradci: @Zero@Gripe

Titulky sedí na lehce dohledatelné verze.

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele The Expanse a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Čtvrtá řada

Amazon zachránil The Expanse: Objednána čtvrtá řada

Amazon zachránil The Expanse: Objednána čtvrtá řada

Dnes jsme se dočkali skvělé zprávy. Po krátkém vyjednávání byla uzavřena dohoda a Amazon u společnosti Alcon Television Group objednal čtvrtou řadu. Příběhy posádky Rosi, Avasaraly a dalších se dočkají pokračování. Máte z toho radost?

Reklama

Nejlepší postavy

Promo fotografie

Promo fotografie

Reklama

Narozeniny herců

Hlídejte si nás