The Falcon and The Winter Soldier (Falcon a Winter Soldier)
75/100 - 94×

The Falcon and The Winter Soldier(Falcon a Winter Soldier)

Po odchodu Stevea Rogerse do superhrdinského důchodu je svět bez svého ochránce. Štít Captaina Americy je aktuálně bez svého majitele. Jenže to nyní není na pořadu dne. Je tu nová hrozba, která musí být zažehnána. Do nebezpečného politického boje s časem se pouští Falcon a Winter Soldier.

USA | 2021 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Disney+ | 45 minut
žánr
Akční, Komiksový, Špionážní
hrají
Anthony Mackie (Sam Wilson), Sebastian Stan (Bucky Barnes), Emily VanCamp (Sharon Carter), Daniel Brühl (Helmut Zemo), Wyatt Russell (John Walker), Erin Kellyman (Karli Morgenthau), Florence Kasumba (Ayo), Carl Lumbly (Isaiah Bradley), Georges St-Pierre (Georges Batroc), Adepero Oduye (Sarah Wilson), Julia Louis-Dreyfus (Valentina Allegra de Fontaine)

Disney zpětně upravuje seriál a odstraňuje násilnější scény

Disney zpětně upravuje seriál a odstraňuje násilnější scény

Stanice Disney+ reaguje na nečekanou kritiku komiksových seriálů od Netflixu, které přidala do své nabídky. Jelikož jsou seriály jako Daredevil či Luke Cage násilné, Disney+ provedlo revizi svých vlastních seriálů a došlo k úpravám pár scén, které nyní budou mnohem snesitelnější.

0 48
31.3.2022

I když seriál The Falcon and The Winter Soldier většina z vás už určitě viděla, nyní se na Disney+ dočkáte malinko jinačí a odlehčenější verze. V posledních týdnech streamovací stanice Disney+ přidala do své nabídky komiksové seriály z Netflixu (Daredevil, Jessica Jones a další). Tyto seriály jsou malinko realističtější, sprostší a brutálnější. A v posledních dnech za to rodinná Disney+ schytala pořádnou dávku kritiky.

Jaké akční kroky tedy stanice provedla? Začala se dívat na své současné seriály, zda i v těchto dílech není něco nevhodného (přeci jenom komiksové seriály od Netflixu nemělo Disney plně pod kontrolou, pozn. red.). Fanoušci jsou naštěstí bystří a všimli si, že určitou úpravou prošlo několik scén seriálu The Falcon and The Winter Soldier. Většinou šlo o redukci násilí a krve, níže se můžete podívat na obrazový přehled určitých změn.

Na první dobrou si toho běžný divák nevšimne, nicméně i tak jde o zasahování do původního díla, které je podle našeho názoru zcela zbytečné. Dnešní doba je plná korektnosti. Sice lze pochopit, že společnost Disney má určitou společenskou odpovědnost, nicméně nic se nemá přehánět. Takto se vážně bojíme o třetího Deadpoola. Ten se na Disney+ snad nebude moci ani ukázat.

Obrazový přehled některých změn:

(Krev musela jít pryč. Foto: Disney+)

(I zabodnutá tyč neprošla. Foto: Disney+)

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /12

Camaris

Ujetá americká rada rodičů podala stížnost a tohle je výsledek. Že prý jméno Disney je symbolem zábavy pro děti a nový obsah na Disney+ je moc brutální. :) Asi je pro americké rodiče příliš těžké nastavit rodičovskou kontrolu.

31.3.2022 | 16:55:06
patasde

hlavně že každej druhej kretén tam má zbran děcka se k nim dostanou jak nic pak se stávaj neštěstí že se dítě zastřelí zbraní rodičů ale tohle jim vadí fakt demence

31.3.2022 | 17:28:21
Blackhand47XD

Editovaná verze byla vypuštěná omylem, Disney již nahodil zpátky původní. :)

webmaster
31.3.2022 | 17:32:16
Lex Luthor

Pusťte si film Demolitian Man protože oni tu budoucnost předpověděli za chvíli nebudeme moci říkat sprostá slova, kouřit ani mít sex protože to nebude politicky korektní https://www.youtube.com/watch?… a ještě zde https://www.youtube.com/watch?…

31.3.2022 | 20:02:45
Billy the Kid

twl zlatý Netflix s Daredevilem a Punisherem :)

#8 Archen
31.3.2022 | 22:59:32
AuroN

Úpadek společnosti v přímém přenosu. Jakákoli cenzura díla je nepřípustná, i když je to dílo vlastní. Tedy alespoň z morálního hlediska. Jinak si s tím můžou samozřejmě dělat, co chtějí. Pak bych ale navrhoval nahradit krev třeba duhou, to je takové veselé.

31.3.2022 | 23:19:00
Harper66

K čemu je potom věkový doporučení nebo hvězdička. Já jim seru na seriály/ filmy dělaný s ohlededem na děti. Ty ať se dívají na teletubbies a večerníček!!!

1.4.2022 | 5:15:17
Archen

#5 Billy the Kid: Speciálně z Punishera by po redukci zbyly tak maximálně titulky na konci :)

1.4.2022 | 8:29:47
percival2

Dle mne nastal ten správný čas (a technika to umožňuje) na výběr ratingu u sledovaného filmu. Když chci DareDevila v eRku, tak mi tam ty efekty nechaji. Když si přehrávač pustím v režimu do 10 nebo do 12 let, tak mi to automaticky vyfiltruje, aby se na to mohly dívat i moje klony :-D

1.4.2022 | 8:54:41
majkl44

Když jsou tolik proti násilí – to je snad každá akční scéna – tak by měli zůstat jen u disneyovek a nemusí pokračovat v Marvelu ani Star Wars…

1.4.2022 | 15:01:49
Ireth Elessar

Když rodiče nechtějí vidět násilí, ať jim to nepouští. Copak už tam není nějaká rodičovská kontrola? Budou nám to kazit všem, kteří chceme reálné scény?

1.4.2022 | 21:55:08
beat

Nie nebudú, je tam pôvodná verzia.

2.4.2022 | 12:14:23
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

České titulky

Epizoda S01E06: One World, One People

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Kratos91

Novinky

Zpráva dne: Ve výrobě je film Kapitán Amerika 4, co zatím o projektu víme?

Zpráva dne: Ve výrobě je film Kapitán Amerika 4, co zatím o projektu víme?

Není ani čtyřiadvacet hodin po premiéře a už tady máme novinku, kterou asi nikdo nečekal. Kromě již ohlášených filmů se můžete pomalu začít těšit na další dobrodružství s Kapitánem Amerikou, který tedy po vzoru Thora taktéž dostal svůj čtvrtý film. Kdo se postará o příběh?

Reklama

Galerie

Galerie

Zajímavosti

Wyatt Russell vysvětluje frustraci Johna Walkera a původní plány tvůrců s postavou

Wyatt Russell vysvětluje frustraci Johna Walkera a původní plány tvůrců s postavou

Pokud máme zvolit nějakou postavu, která prošla největším vývojem od začátku do konce seriálu, je to rozhodně John Walker. Tvůrci si pro něj připravili zajímavý příběh, který zvedal nejednoho diváka ze židle. Wyatt Russell se nyní krátce rozpovídal o motivech tvůrců a vlastním vnitřním nastavení.

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama