The Falcon and The Winter Soldier (Falcon a Winter Soldier)
76/100 - 89×

The Falcon and The Winter Soldier(Falcon a Winter Soldier)

Po odchodu Stevea Rogerse do superhrdinského důchodu je svět bez svého ochránce. Štít Captaina Americy je aktuálně bez svého majitele. Jenže to nyní není na pořadu dne. Je tu nová hrozba, která musí být zažehnána. Do nebezpečného politického boje s časem se pouští Falcon a Winter Soldier.

USA | 2021 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Disney+ | 45 minut
žánr
Akční, Komiksový, Špionážní
hrají
Anthony Mackie (Sam Wilson), Sebastian Stan (Bucky Barnes), Emily VanCamp (Sharon Carter), Daniel Brühl (Helmut Zemo), Wyatt Russell (John Walker), Erin Kellyman (Karli Morgenthau), Florence Kasumba (Ayo), Carl Lumbly (Isaiah Bradley), Georges St-Pierre (Georges Batroc), Adepero Oduye (Sarah Wilson), Julia Louis-Dreyfus (Valentina Allegra de Fontaine)

Wyatt Russell vysvětluje frustraci Johna Walkera a původní plány tvůrců s postavou

Wyatt Russell vysvětluje frustraci Johna Walkera a původní plány tvůrců s postavou

Pokud máme zvolit nějakou postavu, která prošla největším vývojem od začátku do konce seriálu, je to rozhodně John Walker. Tvůrci si pro něj připravili zajímavý příběh, který zvedal nejednoho diváka ze židle. Wyatt Russell se nyní krátce rozpovídal o motivech tvůrců a vlastním vnitřním nastavení.

25 0
20.4.2021

John Walker možná dostal nakládačku od Sama a Buckyho, ale rozhodně se nevzdává. Alespoň tak soudíme z potitulkové scény z epizody Truth, kde si vyráběl svůj vlastní štít. Walker přišel téměř o všechno a hned po pátém díle se k tomu vyjádřil sám jeho představitel Wyatt Russell:

Walker znal pouze jednu rodinu, a to byla armáda Spojených států. Záleželo mu na ní, bojoval pro ni a nakonec mu všechno vzali. Využili ho a Walker tomu nerozumí. Všichni se k němu otočili zády, což je velice nebezpečné udělat někomu, komu koluje v žilách sérum supervojáka.


I když finále vypadá co se týče nevyřešených zápletek tak trochu přeplněné, doufejme, že Walkera ještě uvidíme. Finální konflikt se stoprocentně bude točit okolo Vlajkobijců a samozřejmě tajemného Power Brokera. Nesmíme zapomínat, že tu stále máme Georgese Batroca, který má s Falconem nevyřízené účty. Ještě se nějakým způsobem musí vyřešit situace okolo Sharon Carter. A pak je tu náš John Walker. Pokud tvůrci chtějí ukončit všechny dějové linky, mají co dělat.

(Walker se předvedl ve velkém. Foto: Disney+)

Wyatt Russell prohlásil, že jeho John Walker splnil účel. Již od samého začátku tušil, že ho lidé budou nenávidět. A ostatně tak byla postava koncipována. Když režisérka Kari Skogland točila nějakou scénu, vždy rozebírali, jak udělat Walkera co nejvíce nesnesitelného. I vůbec první záběr na Walkera ze závěru první epizody byl natočen z několika úhlů. A následně byl do finálního sestřihu vybrán ten, kde Walker působil úplně nejméně sympaticky.

Každičké mávnutí na kameru, každičký výběr slov byl pečlivě zvažován. Tvůrci zkrátka chtěli v divákovi vzbudit dojem, že toto již někdy viděli u své milované a oblíbené postavy, ale nyní to vidí dělat naprosto neznámého a nesympatického týpka. Režisérce Kari Skogland se tak podařilo v divácích probudit nevídané emoce, kdy lidé začali s virální kampaní #NotMyCap na sociálních sítích. Pokud pomineme urážky na adresu herce, které jsme rozebírali minule, tak se to tvůrcům povedlo na jedničku.

Pro Russella je to tak malá výhra. S tvůrci měli nějaký plán, který vyšel. Lidé postavu nenávidí. On sám se ale na Walkera dívá trochu jinak. Russell přiznal, že až tak nerozeznává čisté dobro a čisté zlo. Celý život žije ve své šedé zóně, protože lidé a svět zkrátka takoví jsou. A každý, kdo říká něco jiného, tak trochu lže sám sobě do kapsy. Russell doufá, že Walker v lidech probudí právě onu šedou zónu, která je kolem nás přítomná a která nás každý den obklopuje. Ultimátní dobro a zlo neexistuje.

Když u většiny diváků Walker neprošel jako kladná postava, může naopak obstát jako slušný záporák?

Zdroj: ComicBook.com (článek 1, článek 2)

Diskuze /17

Thorinek

No musím říct, že u mě jejich plán nevyšel :-D. Kdo trochu zná svět Marvelu jinak než MCU, tak rozumí. Navíc pro mě osobně Captain America (Steve Rogers) je nejméně oblíbený člen Avengers je až moc černobílý, což chápu, že tak má být. Nicméně US Agent se mi jako postava líbí. A respekt Russellem, který chudák musel čelit obohým rádoby fanouškům.

20.4.2021 | 18:28:00
ori

Podľa mňa ho nevyriešia, vlastne ho už možno v tomto seriáli uvidíme, uvidíme ho buď v niektorom filme alebo v pokračovaní seriálu o ktorom sa hovorí.

webmaster
20.4.2021 | 18:28:29
luboss0008

bežným ľudom stačí malo na hatovanie a samozrejme nesklamali a zhatovali ho okamžite …

20.4.2021 | 18:32:56
PecaCZE

Kdyby jste viděli ten rozhovor jak se Russel těm blbcům co hejtujou vysmívá :D Jasně asi to není příjemný co ti lidi dělaj, ale Russel působí jako dobrej týpek a vypadá to že spíš naopak z toho má ještě větší radost.

20.4.2021 | 19:31:55
UPIRIK2

Moc se jim to nepovedlo. Osobně bych teď chtěl seriál/minisérii U.S. Agent. Russel je sympaťák a chci s ním vidět víc.

20.4.2021 | 21:21:50
Kerneas

Mně se ta postava líbí. Vidíme jak na něj působí tlak a jak se třeba snaží, ale prostě není tak dobrej jako ostatní hrdinové. Líbí se mi, když každej hrdina nemá lví srdce a kýbl sebeobětování a nesobeckosti.

20.4.2021 | 22:17:20
pavel.hangman

Lidsky Walkera dost chápu, protože se mi v profesním životě stalo nedávno něco podobnýho (metaforicky). Ve špatnou dobu a na špatným místě udělal špatnou věc. Nejhorší je ten pocit, že všechno, čemu jste věřili a na čem jste roky makali, bylo naprd. Proto díky za tenhle seriál a tuto skvěle ztvárněnou postavu v této divné době. A doufám, že jim to John v pátek ještě ukáže.

20.4.2021 | 23:10:30
Ingimir

ešte niekto zistil vdaka tomuto článku že v poslednej časti bola potitulková scéna? :-D už som to automaticky hneď vypol, keď v predchádzajúcich častiach nebola

#11 6000r
21.4.2021 | 0:04:41
Ratemus

Paradoxně Russel jako US agent je nejlepší postavou seriálu. Jsem hodně na něj zvědav až bude v Thunderbolts

21.4.2021 | 15:14:13
fanta2pomeranc

Walker je podle mě nejvydařenější charakter seriálu a úplně bych se nezlobila, kdyby si troufli a něco sólo o něm. Mnohonásobně zajímavější postava než „hlavní“ Falcon… a bohužel byl jeho prostor podle mě využit i trochu lépe než u Buckyho… ale nechci úplně odsuzovat, ještě nebylo finále.

21.4.2021 | 18:25:05
6000r

#8 Ingimir: ve WV taky byla první potitilkovka v předposledním díle, tak jsem očekával že tady bude taky.

#12 PecaCZE
21.4.2021 | 18:31:03
PecaCZE

#11 6000r: Ne, tam jich bylo víc :D

21.4.2021 | 19:55:17
max_payne

Zahrál to perfektně…já rozhodně sem #TEAMCAP a Walker neni můj Captain, ale urážet herce, který ho navíc zahrál geniálně je ubohost!!!! Perfektně vystihnul frustraci z toho že se máte srovnávat s někým kdo má supersérum a legenda, když jste jen obyčejnej chlápek a dostáváte od všech naprdel a to nosíte štít. Takže logicky použil sérum když mohl…prostě jak říkám perfektně zahraná postava a rád bych jí viděl dál třebas v Thunderbolts nebo jak se spekulovalo v Dark Avengers

23.4.2021 | 11:23:42
Oncek

Vůbec nechápu proč měl být Power Broker hlavní postavou seriálu a nebyl tam ukázán ani v masce chápete to ?

#15 ori #16 ori #17 Sapphire1977
24.4.2021 | 21:31:37
ori

#14 Oncek: A kto povedal že má byť hlavnou postavou? :D

webmaster
24.4.2021 | 22:06:47
ori

#14 Oncek: A vlastne, pochopil si že to

bola Sharon?

Či si to len pretáčal a tú scénu si vynechal?

webmaster
25.4.2021 | 20:51:03
Sapphire1977

#14 Oncek: bol tak ukázaný hneď niekoľko krát, ak som to správne vydedukoval :D

26.4.2021 | 12:04:29
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

České titulky

Epizoda S01E06: One World, One People

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Kratos91

Novinky

Zpráva dne: Ve výrobě je film Kapitán Amerika 4, co zatím o projektu víme?

Zpráva dne: Ve výrobě je film Kapitán Amerika 4, co zatím o projektu víme?

Není ani čtyřiadvacet hodin po premiéře a už tady máme novinku, kterou asi nikdo nečekal. Kromě již ohlášených filmů se můžete pomalu začít těšit na další dobrodružství s Kapitánem Amerikou, který tedy po vzoru Thora taktéž dostal svůj čtvrtý film. Kdo se postará o příběh?

Reklama

Galerie

Galerie

Zajímavosti

Wyatt Russell vysvětluje frustraci Johna Walkera a původní plány tvůrců s postavou

Wyatt Russell vysvětluje frustraci Johna Walkera a původní plány tvůrců s postavou

Pokud máme zvolit nějakou postavu, která prošla největším vývojem od začátku do konce seriálu, je to rozhodně John Walker. Tvůrci si pro něj připravili zajímavý příběh, který zvedal nejednoho diváka ze židle. Wyatt Russell se nyní krátce rozpovídal o motivech tvůrců a vlastním vnitřním nastavení.

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama