The Falcon and The Winter Soldier (Falcon a Winter Soldier)
76/100 - 89×

The Falcon and The Winter Soldier(Falcon a Winter Soldier)

Po odchodu Stevea Rogerse do superhrdinského důchodu je svět bez svého ochránce. Štít Captaina Americy je aktuálně bez svého majitele. Jenže to nyní není na pořadu dne. Je tu nová hrozba, která musí být zažehnána. Do nebezpečného politického boje s časem se pouští Falcon a Winter Soldier.

USA | 2021 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Disney+ | 45 minut
žánr
Akční, Komiksový, Špionážní
hrají
Anthony Mackie (Sam Wilson), Sebastian Stan (Bucky Barnes), Emily VanCamp (Sharon Carter), Daniel Brühl (Helmut Zemo), Wyatt Russell (John Walker), Erin Kellyman (Karli Morgenthau), Florence Kasumba (Ayo), Carl Lumbly (Isaiah Bradley), Georges St-Pierre (Georges Batroc), Adepero Oduye (Sarah Wilson), Julia Louis-Dreyfus (Valentina Allegra de Fontaine)

Isaiah Bradley

Isaiah Bradley

Veterán z korejské války, na kterém bylo experimentováno celých třicet let. V žilách mu koluje sérum supervojáka.

Sezóny 1
2021 - 2021

Isaiah Bradley je jeden z prvních černošských superhrdinů minulého století. Během padesátých let mu bylo vpíchnuto sérum supervojáka, které na něj poměrně dobře zapůsobilo. Hrstka dalších také sérum dostalo, ale jeho kolegové už takové štěstí jako Isaiah neměli. Americká armáda Bradleyho sílu využila například v Jižní Koreji, kde měl eliminovat Buckyho Barnese, který v té době vystupoval jako Winter Soldier a plnil rozkazy Hydry.

Bradley sice v eliminaci neuspěl, ale urval alespoň Buckymu jeho mechanickou paži. Od té doby si ho Barnes pamatoval. Posléze byl Bradley zavřený do experimentačního tábora, kde skupina vědců chtěla zjistit, proč právě u něj sérum zapůsobilo. Na Bradleym se experimentovalo holých třicet let. Chvilku to byla americká armáda, jindy zase Hydra. Jedna doktorka, se kterou se ve vězení Bradley sblížil, pomohla narafičit Isaiahovu smrt.


Ten následně uprchl z vězení a od té doby žije v ústraní. Ví ale o něm Bucky Barnes, který se za ním vydá společně se Samem Wilsonem. Tomu se ani nechce věřit, že tu v minulosti existoval černošský superhrdina a nikdo o tom nemá ani zdání. Wilson Bradleyho ještě jednou navštíví a Isaiah Samovi pomůže najít správnou životní cestu. Bradley žije se svým vnukem, který možná nějakou tu sílu navíc po svém dědovi zdědil.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
tominotomino

Jasně, má dojemný příběh. Ale je to člověk, který svádí všechno, co se mu v životě přihodilo, na svou rasu. Ty pokusy ale na něm nedělali proto, že by byl černý, což si během svého života mohl uvědomit. Měl na to času dost. Určitě byly mezi pokusnými králíky různé osoby. Tahle postava mi tam prostě přišla násilně vecpaná.

webmaster
4.5.2021 | 10:39:17
S.T.A.L.K.E.R.

Jeho životní příběh bych vážně nechtěl zažít. Sice mě nenadchnul podtón rasové politiky, ale to je bohužel u Marvel již zvykem.

1.5.2021 | 12:27:49
ori

Super postava pre obohatenie príbehu.

webmaster
1.5.2021 | 10:39:05
LAZARUS111

To je ale ufňukaná a najotravnejšia postava.

25.4.2021 | 23:35:17
akashko12

Veľmi sympatický dedko :D.

redaktor
25.4.2021 | 12:55:08
Blackhand47XD

Solidně napsaný a zahraný, prohlubuje mytologie Kapitánova odkazu stejně jako v komiksech.

webmaster, grafik
22.4.2021 | 23:00:40
tom99

Carl Lumbly je skvělý herec a pokaždé, když ho vidím, tak dá do role srdce. To dal i tady. Díky tomu je jeho postava tak sympatická a hmatatelná.

webmaster, grafik
19.4.2021 | 0:03:36

České titulky

Epizoda S01E06: One World, One People

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Kratos91

Novinky

Zpráva dne: Ve výrobě je film Kapitán Amerika 4, co zatím o projektu víme?

Zpráva dne: Ve výrobě je film Kapitán Amerika 4, co zatím o projektu víme?

Není ani čtyřiadvacet hodin po premiéře a už tady máme novinku, kterou asi nikdo nečekal. Kromě již ohlášených filmů se můžete pomalu začít těšit na další dobrodružství s Kapitánem Amerikou, který tedy po vzoru Thora taktéž dostal svůj čtvrtý film. Kdo se postará o příběh?

Reklama

Galerie

Galerie

Zajímavosti

Wyatt Russell vysvětluje frustraci Johna Walkera a původní plány tvůrců s postavou

Wyatt Russell vysvětluje frustraci Johna Walkera a původní plány tvůrců s postavou

Pokud máme zvolit nějakou postavu, která prošla největším vývojem od začátku do konce seriálu, je to rozhodně John Walker. Tvůrci si pro něj připravili zajímavý příběh, který zvedal nejednoho diváka ze židle. Wyatt Russell se nyní krátce rozpovídal o motivech tvůrců a vlastním vnitřním nastavení.

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama