The Falcon and The Winter Soldier Sam Wilson

Sam Wilson

Sam Wilson

Přítel Kapitána Ameriky, který zdědil jeho štít, se kterým nyní neví co dělat. Vystupuje pod přezdívkou Falcon.

Sezóny 1
2021 - 2021

Celým jménem Samuel Thomas Wilson pracoval u americké armády jako parašutista. Když jeho parťák Riley zemřel, Sam se rozhodl armádu definitivně opustit. Následně pomáhal bývalým vojákům vyrovnat se s depresemi a umožnil jim zapojit se do běžných životů. Sam narazí na Stevea Rogerse alias Kapitána Ameriku, který taktéž hledá své místo ve světě, když posledních pár desítek let strávil zamrzlý a uvízlý pod ledem.

Když byl Rogers zrazen organizací HYDRA a nevěděl tak, komu věřit, obrátil se právě na Sama. Sam oprášil svůj starý oblek a stal se z něj Falcon. Společně s Kapitánem Amerikou zničí poslední buňky HYDRY a zastaví globální katastrofu a projekt Insight. Následně Wilson Rogersovi pomáhá najít Buckyho Barnese, jednoho z nejstarších Rogersových přátel, kterému byl vymyt mozek.


Během několika misí se Sam Wilson dobře osvědčí a stane se z něj právoplatný člen týmu Avengers. Během Občanské války je na Rogersově straně. Zúčastní se obou bitev proti Thanosovi. Po jeho definitivním poražení Kapitán Amerika předá Samovi štít. Sam si ho zpočátku nechce vzít, protože mu štít nepatří, ale nakonec po něm sáhne. Nyní ho čeká další dobrodružství s Buckym Barnesem.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Zargon

Na to ze ma být falcon v Avengers důležitá postava tak v MCU se to nepovedlo. Ani ve filmech a ani v “jeho” seriálu.

14.4.2021 | 22:36:42
AzurovyAzure77

Hrozně plochá postava mi přijde, pořád si jede to svoje, ničím nepřekvapí, po nějaké době to už není zábavné

11.4.2021 | 15:59:04
Navimisha

V seriálu překvapil, konečně vidím Falcona tak, jak si zasloužil. Skvělá chemie s Buckym, ale není divu. V roce 2014 MCU spojilo na společném promo turné extroverta Mackieho s introvertním Stanem, protože potřebovali, aby Stan mluvil :) A z tohoto spojení vzniklo překvapivě asi nejoblíbenější a nejvíce chaotické duo MCU.

10.4.2021 | 10:03:37
Lord Momin

Ok klišé afroameričan

9.4.2021 | 7:45:11
téčko171

>Lord Momin: Komentář smazán. Příště buď slušně, nebo vůbec.

webmaster
8.4.2021 | 14:55:24
fanta2pomeranc

Nějak mě nikdy nezaujal.

26.3.2021 | 10:42:23
tom99

Zpočátku mi nevadil a měl jsem ho rád. Postupem času ale moje oblíbenost šla rapidně dolů. Ani úplně tak nevím, zda je to (ne)vývojem postavy, nebo hercem, který mě stále svými nesmyslnými výroky v médiích šíleně irituje…

webmaster, grafik
21.3.2021 | 11:47:00
baraeliasova

Sam má také zajímavou minulost. Jsem ráda, že jsme se mohli seznámit s jeho rodinou a doufám, že se ještě dozvíme víc o té minulosti. On je prostě good guy. Nikoho lepšího bych si jako Kapitána Ameriku nepředstavovala.

20.3.2021 | 17:09:18
sábahi

Je zajímavý jak má v každém díle jiná křídla :D

20.3.2021 | 9:47:40
Kothy

Zatim slabsi…

19.3.2021 | 22:45:18
1

České titulky

Epizoda S01E05: Truth

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Kratos91

Novinky

Pozornost Sebastiana Stana si fanoušci vyprošují zvláštním způsobem a jak to nadále bude s cliffhangery?

Pozornost Sebastiana Stana si fanoušci vyprošují zvláštním způsobem a jak to nadále bude s cliffhangery?

S fanoušky je to občas složité. Ne každý herec si slávu užívá a už vůbec mu nemusí vyhovovat, když ho na ulici lidé poznávají a chtějí se vyfotit. Sebastian Stan je už dostatečně známý, nicméně fanoušci si k němu našli cestu trochu zvláštním způsobem, který dávají čím dál tím častěji najevo.

Reklama

Nejlepší postavy

Reklama

Galerie

Galerie

Zajímavosti

Je Power Broker záporákem celé řady? A kdo jím podle nás je?

Je Power Broker záporákem celé řady? A kdo jím podle nás je?

Třetí epizoda seriálu The Falcon and The Winter Soldier vůbec poprvé zmínila jméno Power Broker. Zatím víme, že tento muž či žena stojí za téměř veškerými událostmi, které se v seriálu dějí. O postavě se ovšem pouze mluví, kdo ale bude tím obávaným Power Brokerem, kterého všichni zmiňují?

Narozeniny herců