The Flash To nejlepší a nejhorší na druhé řadě seriálu The Flash

To nejlepší a nejhorší na druhé řadě seriálu The Flash

To nejlepší a nejhorší na druhé řadě seriálu The Flash

Druhá série měla své klady i zápory, proto si pojďme shrnout to nejlepší a nejhorší, co nám druhá řada Flashe nabídla.


33 0
2.7.2016

1. Nejlepší epizoda: Enter Zoom

Příchod Zooma byl skutečně velkolepý a především tato událost rozhodla o volbě nejlepší epizody. V šestém díle Enter Zoom se však stalo ještě něco, co upoutalo naši pozornost. Barry Allen se cítil neporazitelný a věřil, že dokáže Zooma porazit. Tohle však byl díl, první díl celého seriálu, ve kterém Barry dostal absolutní nakládačku.

Pro vývoj příběhu to bylo jenom dobře. Ukázalo se, že Barryho „hloupé“ chování nemělo šanci proti novému rychlíkovi, kterého do této chvíle ani neviděl. Zoom mu zároveň způsobil velmi vážné zranění, ze kterého se Barry sice brzy vyléčil, ale i tak mu ukázal, že našel sobě rovného, ne-li lepšího rychlíka.


Další kandidáti: Welcome to Earth-2, The Darkness and the Light, Escape from Earth-2

2. Nejhorší epizoda: The Runaway Dinosaur

Speed Force (nebo Zdroj rychlosti, chcete-li) je věc, která je velmi citlivá na dotek. Podobně tomu je i s Flashpointem, kterého se dočkáme na začátku třetí řady. Nicméně, zpátky ke Speed Force. Epizoda The Runaway Dinosaur nás měla zavést na místo, kam se Barry přemístil po své smrti. Jednalo se však o místo, které se tvůrcům nepodařilo ztvárnit.

Hlavním prvkem tohoto dílu byly emoce, které byly skutečně silné. Měli jsme se ztotožnit s Barryho opětovným setkáním s matkou, které se však nepovedlo. Tvůrci totiž neustále omílají stejnou věc a chvílemi nám přijde, že neví, kam dál. Kromě Speed Force nás zklamala i dějová linka na Zemi 1, kde jsme se dočkali zombie verze padoucha Girdera. Tuto ubohou a nepoutavou výplň netřeba komentovat.

Největším zklamáním epizody bylo však to, že se Barry ze Speed Force dostal za tak krátkou dobu. Tvůrci mohli využít jeho nepřítomnosti v Central City. Bylo by zajímavé sledovat tým bez Flashe, jak brání Central City proti hrozbám. Podobnou chybu tvůrci udělali i u seriálu Arrow, když ve třetí řadě nepočkali s Oliverovým návratem o něco déle.

Další kandidáti: Potential Energy, Gorilla Warfare, Flash of Two Worlds

3. Nejlepší vývoj postavy: Harrison Wells

V této kategorii jsme vybrali poněkud ošemetného vítěze. Stal se jím Harrison Wells, v této řadě častěji oslovovaný jako Harry. Už v předchozí sérii se nám jeho postava líbila – byla vtipná, přísná a plná charakteru. Avšak v první řadě se nejednalo o skutečného Wellse, nýbrž o Eobarda Thawnea.

Druhá řada nám představila Wellse ze Země 2 a musíme přiznat, že se jednalo o skvělý návrat herce Toma Cavanagha. Všem se nám ulevilo, když jsme se ho na konci čtvrté epizody The Fury of Firestorm konečně dočkali. Bez Toma Cavanagha by seriál The Flash nebyl nikdy takový, jaký je.

Další kandidáti: Cisco Ramon, Barry Allen, Caitlin Snow

4. Nejhorší vývoj postavy: Iris West

Stanice CW nám ukazuje, že hlavní ženské postavy prostě neumí správně napsat. Ukázalo se to celkem dvakrát u seriálu Arrow, kde jsme nejprve nenáviděli Laurel, po které se nenávist přesunula na Felicity. U seriálu The Flash se jedná o podobnou situaci. Iris West sice není nijak špatná postava, herečka Candice Patton ji hraje poměrně dobře, ale její příběh je přímočarý a bohužel nudný. Každopádně se nejedná o žádnou katastrofu, ale prostě příběh Iris West a její rodiny trošku shazuje celý seriál.

Další kandidáti: Wally West, Henry Allen, Jesse Wells

5. Nejlepší nová postava: Hunter Zolomon

Na druhou stranu zatím musíme být spokojení s padouchy, které stanice CW vytváří. Po Reverse Flashovi přišel na scénu další rychlík, tentokrát s přezdívkou Zoom, který nás děsil po celou druhou řadu. Jeho příchod byl velmi očekávaný a jeho totožnost byla poměrně dlouho utajována. Zoom byl drsný, chladnokrevný, mocný a brutální. Barry s ním měl moc práce. Jejich finální souboj sice nestál za moc, ale i tak byly jejich předešlé bitvy skutečně velkolepé.

Nejvíce se nám však líbilo samotné obsazení. Herec Teddy Sears odvedl naprosto famózní práci. Nesmíme však zapomenout na parádní dabing Zooma v kostýmu, který namluvil herec Tony Todd. Jednalo se o skutečně děsivý hlas.

Další kandidáti: Patty Spivot, Cisco Ramon ze Země 2, Caitlin Snow ze Země 2

6. Největší zvrat: Odhalení totožnosti Zooma

U Zooma ještě na chvíli zůstaneme. Samotná totožnost, jak jsme již psali výše, byla poměrně dlouho utajována. Více než polovinu dílů druhé řady jsme nevěděli, kdo je v kostýmu Zooma. Dozvěděli jsme se to až v patnácté epizodě King Shark, kde se nám Zoom na konci odhalil. A že se jednalo o pořádné odhalení. Všichni tipovali někoho jiného, jen málokdo uhodl, že se pod kostýmem schovává Teddy Sears.

Další kandidáti: smrt Ronnieho Raymonda, smrt Henryho Allena, přiznání Reverse Flashe k zabití Nory Allen

7. Nejvíce promarněná příležitost: Barry a Patty

Patty byla naprosto skvělou novou postavou druhé řady, jen je velká škoda, že v seriálu nevydržela déle. Pokud patříte mezi ty, které nebaví „vztahová problematika“ seriálů, tak i tak musíte uznat, že Barrymu a Patty jste fandili. Tvůrcům se totiž podvedlo namíchat takovou chemii, která předčila samotný vztah mezi Barrym a Iris. Škoda, doufejme, že se Patty brzy vrátí.

Další kandidáti: Speed Force, Gorilla Grodd, Wally West

8. To nejlepší na druhé řadě: Země 2

Vrátíme se zpátky k těm pozitivnějším věcem, které se ve druhé řadě povedly. Už jsme zmiňovali, jak jsme byli spokojeni s Harrisonem Wellsem ze Země 2, proto musíme zmínit i samotnou Zemi 2, která byla skvělá. Dvojdíl na Zemi 2 byl totiž parádní. Nejenom, že nás bavily dvojníci postav, které známe ze Země 1, ale také nás zaujala záhada Muže s maskou, jehož totožnost jsme se dozvěděli až na konci druhé série.

Ještě zmiňme samotné postavy na Zemi 2. Všechny se dočkaly zajímavé proměny, ale tou nejvíce pozitivní změnou byla povaha Floyda Lawtona, kterého známe jako Deadshota ze seriálu Arrow. Kdo by byl čekal, že na Zemi 2 se jedná o ustrašeného policistu, který je ve střelbě absolutní poleno?

Další kandidáti: hlavní padouch, Harrison Wells, Vibe

9. To nejhorší na druhé řadě: Někteří epizodní padouši 

Ať hledáme, jak hledáme, tak nemůžeme najít vyloženě jednu jedinou věc, kterou bychom ve druhé řadě odsoudili. Seriál má stále problémy s tím, že se někdy stává „epizodním“. To se však děje hlavně kvůli jeho epizodním padouchům, kteří sice vypadají dobře a mají správný komiksový nádech, ale nemůžeme se zbavit pocitu, že jsou tam jenom na jednu epizodu, aby vyplňovali díry v příběhu. Nicméně v této souvislosti musíme pochválit jednotnost celého příběhu, který se nás držel prakticky od začátku druhé řady až do konce.

Další kandidáti: Francine West, Barryho rozhodnutí na konci řady, představení postav seriálu Legends of Tomorrow

Foto: CW

Diskuze /20

tom99

Nemyslím si, že by CW vyloženě psalo špatné ženské role, problém je podle mě v současné době, jak se na ženy nahlíží a jak je vnímá divák. Dneska už nikoho nebaví sledovat klasickou superhrdinovu holku (Mary Jane, Rachel Dawes, Laurel, Iris). Ty jsou totiž pro dnešního diváka nudný a nezajímavý. Dneska frčí silné, samostatné ženy, které se dokážou o sebe postarat – viz. Katniss z Hunger Games, Tris z Divergence, Rey ze Star Wars apod. Ubrečenou holku, která potřebuje každou epizodu zachraňovat, bavilo lidi sledovat před deseti lety.

Iris je sice otravná, ale furt to v rámci možností jde (s Felicity a Olsenem ze Supergirl je to už horší). Problém je spíše v tom, že nikdo neví, jak Iris zakomponovat do příběhu, protože většinu času stojí, čumí, ničím nepřispěje, což je zásadní rozdíl například od Karen Page z Daredevila, kde se příběh točil „okolo ní“.

#2 JakeCameron #4 Liss93 #14 LMDizajn
webmaster
2.7.2016 | 18:18:00
JakeCameron

#1 tom99: presne tak :)

2.7.2016 | 18:41:50
Lucifrid

Perfektně sepsáno, pod to se podepisuju.

webmaster
2.7.2016 | 19:44:59
Liss93

#1 tom99: Souhlasím, jen bych upřesnila, že se jedná víceméně jen o postavy, které jsou v páru s hlavním hrdinou. Laurel jsem si oblíbila co se přestala chovat ublíženě, přestala pít a dala se dohromady. Za to Iris mi byla nesympatická od začátku, u té vztah s Barrym nehraje roli (pro mne).

2.7.2016 | 19:49:52
Gae

Skvělý článek, dík!

2.7.2016 | 19:59:45
apollo86

Článek skvělý, ale mě osobně tu chyběla epizoda se supergril, která mě mile překvapila protože samostatný seriál už mě zas tolik neoslovil.

#11 totti
2.7.2016 | 20:25:45
Bednamarek

S článkem naprosto souhlasí, nejvíc mě mrzí nevyužití potenciálu Speed Force a odchod Patty, tuto postavu jsem si celkem rychle oblíbil a docela jsem si přál aby skončil právě s ní. Přece jenom i v jednom komixe se stalo, že neskončil s Iris a místo toho chodil s Patty :).

#8 Kennymcc
2.7.2016 | 22:05:51
Kennymcc

#7 Bednamarek: Jojo v jedne verzi reality to tak bylo :) Treba ve Flashovi z roku 1990 se Barry na Iris vyprdnul celkem rychle (tam udelali z Iris takovou podivnou pipinu :) ) a pak se spis tocil okolo Tiny McGee :)

2.7.2016 | 23:00:08
Kennymcc

A vzhledem k tomu ze znam serial Flash z roku 1990, tak pro me bylo naprosto suprove odhaleni pana v masce :) J.W. Shipp jako Jay Garrick, za me super :)

2.7.2016 | 23:03:24
Bednamarek

Jo jo taky se mi líbilo, že jsme se nadobro nerozloučily s Henrym, já tam od první chvíle co byl záběr na muže v masce, tak jsem tam čekal Ronniho :), jen doufám že ten Flashpoint paradox neošidí jako tu Speed Force :).

3.7.2016 | 0:38:16
totti

#6 apollo86: Tak vo Flashovi žiadna Supergirl nebola, takže nič nechýba

3.7.2016 | 9:07:38
Billy the Kid

ten padouch vypada jako adrian sepien z hellboy

3.7.2016 | 9:32:35
tominotomino

Souhlas skoro se vším. Jen bych nedal Harryho jako nejlepší vývoj postavy. Tam nevidím skoro žádný vývoj – celou sérii se snažil zachraňovat dceru a pomáhal v těch technických věcech. Jinak žádný jiný vývoj v něm nevidím. Spíš bych to viděl na Cisca, Caitlin nebo Jaye (původně kladný rychlík, ze kterého se stane hlavní záporák série) A Hunter Zolomon (aka Zoom) mi nepřijde jako nejlepší nová postava. Já z něj byl docela zklamaný, Reverse-Flash mi přišel jako lepší záporák. V této kategorii u mě vítězí Patty, a hned za ní Killer Frost. A co se týče nejhorší episody, tak mě osobně se The Runaway Dinosaur líbila. Našel bych určitě horší díly. Např. The Fury of Firestorm, The Reverse-Flash Returns, King Shark nebo samotné finále série, které bylo pro mě docela zklamáním.

3.7.2016 | 10:49:55
LMDizajn

Z niektorymi vecami by som možno aj suhlasil, z niektorymi nie. Ale ohladne ženskych postav ma #1 tom99: pravdu. Vec je v tom, že Laurel budovali postavu, videli sme ako na sebe makala, vyvíjala a nakoniec nepotrebovala Oliverovu pomoc. Tak isto ani Patty nepotrebovala Barryho pomoc. Flash je sice dobry serial ale absolutne nevie využit potencial.

3.7.2016 | 14:04:29
fanta2pomeranc

S něčím souhlasím, s něčím ne…K ženským postavám – Laurel jsem měla ráda vždycky, Felicity a Patty nikdy a Iris mi nijak nevadí…Mám ráda zmrzlou Caitlin ze Země 2 a budu ráda, když více rozvedou i Laurel ze Země 2…

6.7.2016 | 12:03:39
Kennymcc

Ted bych se zameril na jednu negativni stranku. Krom jinych podivnych veci v celem serialu uplne nechapu schopnost rychliku cestovat casem nebo mezi svety. V prvni serii jsme videli, ze k tomu potrebuji nejaka zarizeni (bud tu „zavodni drahu“ kde beha furt dokola a trefi ho nejaka castice :) nebo tachyonovy urychlovac – po kterem furt patral RF :) ). V druhe serii k tomu Zoom nepotreboval nic, vlastne pak uz ani Barry. Dobra, muzeme rict ze Zoom (diky V9) a Barry (diky tachyonovemu posilovaci) byli tak rychli, ze uz nic dalsiho extra nepotrebovali. Ale co potom RF jez disponoval technologii jez predal Barrymu (onen tachyonovy posilovac) :) RF to proste sam neumel, to je malicko divne ne :)?

#17 Simir
6.7.2016 | 15:01:13
Simir

#16 Kennymcc: Thawne to uměl :) přeci se dostal z budoucnosti do minulosti… takže musel umět cestovat časem. Jen nechápu, proč mu to pak nešlo zpátky.

#18 Kennymcc #20 Time Remnant
6.7.2016 | 20:57:44
Kennymcc

#17 Simir: No presne to mam na mysli ;)

#19 Simir
6.7.2016 | 21:21:41
Simir

#18 Kennymcc: Vidím tvůj point ;)

7.7.2016 | 2:18:04
Time Remnant

#17 Simir: Hej ale já to taky nevím nebo jsem to zapoměl :D Řekněte to někdo

redaktor
7.7.2016 | 21:31:37
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Čtvrtá série

Třetí série je za námi aneb co bude dál?

Třetí série je za námi aneb co bude dál?

Problém týkající se Savitara je konečně vyřešen, ale poslední události finálního dílu třetí řady nám nedají spát. Jak nyní bude seriál The Flash pokračovat?

Reklama

Na co se můžeme těšit

Na co se můžeme těšit v 22. - 23. díle?

Na co se můžeme těšit v 22. - 23. díle?

Závěrečné střetnutí mezi Savitarem a Flashem je nevyhnutelné. Barry je ochoten udělat cokoliv, aby zachránil lásku svého života.

Určitě nepřehlédněte

Deset důvodů, proč se dívat na seriál The Flash

Deset důvodů, proč se dívat na seriál The Flash

Ještě jste se nezačali dívat na seriál The Flash? Pokud skutečně ne, tak si přečtěte deset důvodů od našich fanoušků, proč byste tak měli udělat!

Po The Flash k dalším seriálům ze stejného světa

Pokud jste se ocitli v situaci, že jste dokoukali seriál The Flash a nevíte, na co jiného se podívat, vaše první kroky by měly směřovat k seriálům Arrow, Vixen, Legends of Tomorrow a Supergirl, které přímo souvisí se seriálem The Flash a mají tak (částečně) společný děj!

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny

Hlídejte si nás