The Following (Stoupenci zla)
84/100 - 114×

The Following(Stoupenci zla)

Když Ryan Hardy před lety konečně posadil sériového vraha mladých dívek Joeho Carrolla za mříže, netušil, že tím vše jen začíná. Joe Carroll, inteligentní a velmi charismatický fanoušek E. A. Poa, se stal kultem pro mnoho následovníků, kteří jsou stále na svobodě a v jeho jméně nebo dokonce na jeho příkaz se neštítí těch nejbrutálnějších zločinů.

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | FOX | 43 minut
žánr
Detektivní, Krimi, Thriller
hrají
Kevin Bacon (Ryan Hardy), James Purefoy (Joe Carroll), Shawn Ashmore (Mike Weston), Valorie Curry (Emma Hill), Natalie Zea (Claire Matthews), Annie Parisse (Debra Parker), Nico Tortorella (Jacob Wells), Adan Canto (Paul Torres), Kyle Catlett (Joey Matthews), Jessica Stroup (Max Hardy), Connie Nielsen (Lily Gray), Tiffany Boone (Mandy Lang), Sam Underwood (Luke Gray), Sam Underwood (Mark Gray), Gregg Henry (Arthur Strauss)

O seriálu

O seriálu

The Following je novým seriálem stanice FOX pro televizní sezónu 2012/2013. Pojďme si ho tedy představit.

0 0
18.9.2012

Stanice FOX se rozhodla pro budoucí sezónu objednat kriminální seriál od Kevina Williamsona. Kdo je Kevin Williamson? Je to známý scenárista a producent, který je podepsaný pod mnoha úspěšnými projekty. Z jeho pera vzešly hororové kousky jako Vřískot 1–4, Tajemství loňského léta nebo třeba Fakulta, ale i scénáře k seriálům jako je Dawsonův svět a Upírské deníky. Uvedené seriály zároveň produkoval. Tuto sezónu to zkoušel i s The Secret Circle, ale bohužel neúspěšně, protože seriál byl hned po první sérii zrušený.

FBI odhaduje, že v Americe působí na 300 sériových vrahů. Co kdyby spolu dokázali komunikovat, pracovat, vytvářet spojenectví? Co kdyby je jeden geniální psychopatický sériový vrah dokázal sjednotit a vytvořit tak kult hodný následování? Joe Carroll (James Purefoy) úspěšně unikl spravedlnosti a chystá se znovu vraždit. Zpět do služby je proto povolán bývalý agent FBI Ryan Hardy (Kevin Bacon), aby pomohl tento případ konzultovat. Ryanovi se před devíti lety podařilo Joea polapit poté, co zavraždil 14 mladých studentek ve Virginii, kde pracoval jako učitel literatury. Hardy ví o Carrollovi všechno, ale po devíti letech se situace přece jenom změnila a změnili se i oba muži, Hardy i Carroll.

Toto vyšetřování je proto pro bývalého agenta návratem do pole, vykoupením, návratem do akce. Tentokrát spolupracuje i s týmem FBI složeným z agentky Jennifer Mason (Jeananne Goossen) a mladým agentem Mikem Westonem (Shawn Ashmore). Ryan zjišťuje, že Carroll komunikuje pomocí sítě s ostatními sériovými vrahy. Zjistí, že nejde pouze o útěk z vězení, že je za tím něco víc. Stopy vedou FBI ke vrahově exmanželce Claire Matthews (Natalie Zea), matce jeho desetiletého syna Joeyho (Kyle Catlett), která snad pomůže FBI k jeho polapení.

Thriller tak bude sledovat Hardyho a FBI, jak se snaží zastavit množící se počet vražd kolem nich a zastavit ne jednoho, ale rovnou celý kult sériových vrahů, jež se zrodil v šílené Carrollově mysli. Zabiják sní o tom, že napíše román, jehož hlavní postavou bude právě Hardy.

Seriál bude mít maximálně 15 epizod kvůli pracovním povinnostem hlavního herce – Kevina Bacona. Premiéra je plánovaná na leden 2013.

Jak už bylo řečeno, postavu Ryana Hardyho si zahraje filmový herec Kevin Bacon. Je držitelem Zlatého glóbu za rok 2009 za minisárii Taking Chance. V Hollywoodu prorazil hororovou komedií Chvění, jež mu otevřela bránu k velkým filmům, jako jsou Hráči se smrtí, JFK, Pár Správných chlapů, Apollo 13 a mnoho dalších. Jde o všestranného herce, který má komediální i dramatický talent. Na seriálové obrazovce to pro něj bude první delší záležitost.

Postava Joea Carrolla připadla sympaťákovi z britských ostrovů, Jamesi Purefoyovi. Po skromných začátcích v britských televizních produkcích se mu na počátku 21. století otevřely dveře do Hollywoodu, když se objevil v historické komedii Příběh rytíře. Nejvíce se však zatím proslavil v seriálu z produkce HBO – Řím, kde si zahrál postavu Marca Antonia. Následovaly filmy Solomon Kane, Ironclad nebo John Carter.

Jediný, kdo přežil řádění Joe Carrolla, byla mladá Sarah Fullerová. Tuto postavu ztvárnila krásná herečka Maggie Grace. Fanoušci ji určitě znají z kultovního seriálu Lost, kde si zahrála Shannon. Kromě tohoto seriálu uspěla i na filmovém plátně, když se objevila ve filmech jako Taken, Pulz, The Twilight Saga nebo Knight and Day.

V seriálu si zahraje i Natalie Zea, která ztvární exmanželku Joea Carrolla. Natalie momentálně účinkuje v seriálu Justified kabelové stanice FX, ale není to její jediná role, odkud bychom ji mohli znát. Objevila se na příklad v seriálech Dirty Sexy Money, Californication, Hung nebo** The Defenders**.

V roli Willa Wilsona, souseda Sarah Fullerové, uvidíme Nica Tortorella. Mladý herec si zahrál v seriálech The Beautiful Life: TBL a Make It or Break it a ve filmech Vřískot 4 a Trespass.

Dalšího agenta FBI, konkrétně agenta Rileyho, ztvární Shawn Ashmore. Svou kariéru odstartoval jako Iceman v komiksových X-Menech. Kromě toho si zahrál i v hororových snímcích Mothers Day, Frozen a The Ruins.

Již brzy můžete očekávat plnohodnotný web a další informace o tomto seriálu.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Konec The Following

Seriál The Following je u konce. Strávil s námi tři roky, během kterých jsme s Ryanem Hardym a týmem FBI pátrali po stoupencích zla. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama