The Grand Tour
94/100 - 118×

The Grand Tour

Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May se po odchodu z BBC přestěhovali na Amazon, kde pokračuje jejich Velká jízda, kde se věnují autům a všemu, co s auty souvisí.

VB | 2016 | Pauza
vysílání
4 sezóny | Amazon | 60 minut
žánr
Komedie, Sportovní, Talk show
hrají
Jeremy Clarkson (Jeremy Clarkson), Richard Hammond (Richard Hammond), James May (James May), Mike Skinner (Mike Skinner), Abbie Eaton (Abbie Eaton)

Jeremy Clarkson je pod těžkou palbou za svůj nedávný článek

Jeremy Clarkson je pod těžkou palbou za svůj nedávný článek

Jeremy Clarkson si nebere servítky a nebojí se říct, co si myslí. Nedávno se negativně vyjádřil o vévodkyni Meghan Markle. To však netušil, jak si zavaří. Britové dokonce požadují jeho vyhazov a do případu se zapojila i policie.

4 3
22.12.2022

Jeremy Clarkson pravidelně dlouhá léta píše do časopisu The Sun a nebojí se s čtenáři podělit o svoje často kontroverzní nápady a myšlenky. Je zvykem, že některé čtenáře jeho články pobuřují a pravidelně si na něj stěžují. Tentokrát ale Jeremy rozpoutal něco, co tu nebylo od jeho vyhazovu z Top Gearu.

Ve svém nedávném článku se vyjádřil o vévodkyni Meghan Markle, manželce prince Harryho, a to v návaznosti na dokumentární seriál od Netflixu Harry & Meghan. Jeremy Meghan moc v lásce nemá, a ve svém článku napsal: „Meghan, to je jiný příběh. Nenávidím ji. Ne tak, jako nemám rád jiné lidi. Nenávidím ji na buněčné úrovni. V noci kvůli ní nemůžu spát, ležím tam, skřípu zuby a sním o dni, kdy se bude muset nahá procházet ulicemi všech britských měst a lidé na ni budou křičet: ‚Hanba!‘ a házet po ní exkrementy. Každý v mém věku si myslí to samé.“

Tento odstavec zažehl vůči Jeremymu vlnu nenávisti, která se raketově šíří hlavně na Twitteru. Vévodkyně se zastávají nejenom běžní lidé, ale také politici, herci a herečky, a dokonce jeho dcera, která napsala: „Moje názory na zesměšňování a šikanování žen byly vždy jasné. Chtěla bych ujasnit, že stojím proti všemu, co můj otec řekl, a stojím za Megan a každou obětí online šikany.“

(Foto: Amazon)

Když už jedni začali, druzí se hned připojili, a tak už někteří Jeremyho odpůrci vytahují rasizmus a požadují jeho vyhazov ze stanice ITV, kde Jeremy moderuje show Kdo chce být milionářem?. Stanice zatím o jeho vyhazovu nehovoří, ale ani hlavounům ITV není Jeremyho článek příjemný. K vlně agrese vůči Jeremymu se připojilo již několik desítek poslanců (třeba John Nicolson uvedl, že si nemyslí, že by se Jeremy měl ještě někdy objevit v britské televizi), jeho článek byl odstraněn z webových stránek novin a na Jeremyho již údajně došlo několik desítek tisíc stížností.

Mnoho z nich zamířilo na policii, která se na Jeremyho vyjádření „podívá blíže“, jak uvedl komisař Metropolitní policie Mark Rowley. Důvodem je to, že Meghan v minulosti vyhrožovali smrtí, a Jeremyho nenávistný komentář nadále přiživuje její odpůrce. A aby toho nebylo málo, i Jeremyho pivo Hawkstone Lager, které se vyrábí z přísad pěstovaných na jeho farmě, a které dokonce bylo oceněno, je nyní v obchodech bojkotováno.

A co na to Jeremy? Ten se neomluvil, uvedl pouze, že „je zdrcen, že naštval tolik lidí, a v budoucnu už bude opatrnější“. Jeremyho práce pro Amazon se to zatím netýká, protože ten není pod taktovkou britské televize, ale jeho farmu zřejmě čekají další těžké časy. Mimochodem, co druhá série pořadu Clarkson's Farm? Datum premiéry zatím stále není jasné, ale její vydání je již na spadnutí, navíc seriál již má potvrzenou i třetí sérii. O novém speciálu The Grand Tour, ve kterém moderátoři projížděli Českem a Slovenskem, se zatím nemluví, pořád totiž probíhá zdlouhavá postprodukce.

Diskuze /4

chateu

Ma pravdu

23.12.2022 | 14:57:06
percival2

Jeremy je takové to světlo ve tmě. Jeden z posledních milionářů, co se ještě nezbláznili ani neposrali před aktivisty. Podle mne ten jeho názor zastupuje názor tak tří čtvrtin domorodých Britonů. Megan tam nenávidí úplně všichni, jen jde o privilegovanou soudružku, tak se o tom nesmí mluvit.

24.12.2022 | 9:33:17
ndroo7

Jako absolutně nebudu řešit správnost jeho tvrzení, ale co fakt nechápu, že do toho hned někdo tahá rasismus, když on neřekl vůbec nic rasistického. Prostě jakmile někdo světlé pleti nemá rád někoho tmavé pleti byť čistě jen kvůli jeho povaze, tak se stejně najde někdo, kdo do toho zatáhne rasismus.

Mi přijde, že někteří absolutně netuší, co to znamená. Dokonce se najdou i tací, co si myslí, že rasista může být jen běloch. Jakmile ale černoch řekne něco na Asiata nebo bělocha, tak to rasismus dle nich není.

#4 Merisielu
27.12.2022 | 13:00:21
Merisielu

#3 ndroo7: Kéž by tohle chápalo víc lidí.

29.12.2022 | 21:56:13
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S05E02: The Grand Tour Presents: Eurocrash

cz100%
DOKONČENO

Překlad: Ludmila Vodičková
Korektivní dohled: Miroslav Kokinda

Po zhlédnutí nezapomeňte díl ohodnotit.
O epizodě můžete diskutovat v tomto fóru.

Ohodnoťte The Grand Tour

The Grand Tour Presents: Eurocrash

Thumbnail Play icon

Reklama

Pátá sezóna

The Grand Tour je znovu pohromadě, cílem jsou Viktoriiny vodopády

The Grand Tour je znovu pohromadě, cílem jsou Viktoriiny vodopády

Clarkson, Hammond a May znovu natáčí se štábem další celovečerní film, čímž dotahují nadcházející premiéry. Filmuje se na jihovýchodě Afriky v Zimbabwe a poslední klapka má padnout 30. září na mostě u Viktoriiných vodopádů.

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Ze světa Grand Touru

Recenze na knihu The Grand Tour Guide to the World

Recenze na knihu The Grand Tour Guide to the World

K první sérii pořadu The Grand Tour vydal Amazon také doprovodnou knihu, ve které se dozvíte spoustu nesmyslů a také zajímavostí ze zákulisí. Výpovědní hodnota je nulová, ale královsky se pobavíte. Vyplatí se ji koupit?

Moderátoři

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama