The Handmaid's Tale (Příběh služebnice) Chystá se knižní pokračování The Handmaid's Tale

Chystá se knižní pokračování The Handmaid's Tale

Chystá se knižní pokračování The Handmaid's Tale

Margaret Atwood, autorka knižní předlohy seriálu The Handmaid's Tale, plánuje po čtyřiatřiceti letech vydat pokračování příběhů služebnic Gileádu.

23 3
4.12.2018

Uznávaná kanadská autorka a bojovnice za ženská práva již před časem naznačila možnost knižního pokračování, když pro speciální edici audio vydání Příběhu služebnice připravila i blok otázek a odpovědí. Ty jí poskytly nečekanou inspiraci a množství nápadů, na jejichž základě se rozhodla postavit pokračování svého nejúspěšnějšího románu.

Embed from Getty Images

Kniha ponese název The Testaments a přestože se Margaret podílela na scénáři ke druhé řadě seriálu The Handmaid's Tale, nebudou tato díla nikterak propojena. Nicméně je velmi pravděpodobné, že v budoucnu dojde ke zfilmování i tohoto příběhu. The Testaments bude zpovědí tří žen a bude se odehrávat patnáct let po událostech z konce první knihy. Autorka ve svém prohlášení vzkázala:


Drazí čtenáři: Vše, na co jste se mě kdy ptali o Gileádu a jeho fungování, bylo inspirací pro tuto knihu. Tedy, skoro všechno! Další inspirací je svět, ve kterém žijeme.

Dovětkem v prohlášení nepřímo narážela na politiku amerického prezidenta Donalda Trumpa, již dlouhodobě kritizuje. Kniha by měla vyjít v anglicky mluvících zemích 10. září 2019 a už dnes si ji můžete předobjednat na Amazonu. Datum vydání českého překladu zatím není známo.

Diskuze /2

Annie2809

A proč ne. Autorka je velmi kvalitní, nebojím se, že by to nějak narušilo „feeling“ po první knize. :)

překladatel
6.12.2018 | 16:32:53
Myraelle

Atwoodová napsala jednu z nejlepších knížek století a i jinak je to skvělá autorka, takže za mě skvělá zpráva.

1.2.2019 | 20:15:30
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nepřehlédněte

The Handmaid's Tale může klidně pokračovat až do desáté série

The Handmaid's Tale může klidně pokračovat až do desáté série

Pokud se bude seriálu dařit, může tady být dalších osm sérií. Před časem se takto vyjádřil jeden významný činitel z řad vedení stanice Hulu. Pro mnohé fanoušky toto ale není zrovna dobrá zpráva.

Reklama

Nejlepší postavy

Narozeniny

Reklama

Hlídejte si nás