The Handmaid's Tale (Příběh služebnice) The Handmaid's Tale je nejlepším seriálem roku

The Handmaid's Tale je nejlepším seriálem roku

The Handmaid's Tale je nejlepším seriálem roku

Včera se v Los Angeles tradičně rozdávaly Zlaté glóby. Seriál The Handmaid's Tale potvrdil očekávání a na 75. ročníku udílení těchto cen dosáhl na metu nejvyšší.

23 0
9.1.2018

S novým rokem začala i sezóna udělování cen za nejlepší počiny sezóny 2017. Jedním z nejprestižnějších ocenění jsou bez pochyby Zlaté glóby.

The Handmaid's Tale proměnil ve výhru dvě nominace v těch nejzásadnějších kategoriích, a to za nejlepší dramatický seriál roku a nejlepší herečku v hlavní roli dramatického seriálu, kde zvítězila Elisabeth Moss.


Elisabeth svou řeč věnovala autorce předlohy Margaret Atwood a poděkovala jí za odvahu promluvit proti nespravedlnosti a intoleranci a bojovat za rovnost a svobodu v dnešním světě. Celá akce byla velmi silně ovlivněná kampaní #metoo, která momentálně hýbe Hollywoodem. Elisabeth byla jednou z prvních mezi oceněnými a ve své děkovné řeči citovala postavu June Osborne, kterou v seriálu ztvárnila: „Již nežijeme v prázdném bílém místě na okraji stránky. Již nežijeme mezi řádky. Jsme těmi příběhy a píšeme je samy“. Za tato slova sklidila ovace a nedlouho po přenosu mnozí na Twitteru její výrok sdíleli.

The Handmaid's Tale tímto pokračuje v jízdě, kterou započal již v září na Emmy, kde zvítězil ve stejných kategoriích. Všem oceněným gratulujeme, ceny jsou zcela zasloužené!

Embed from Getty Images

Diskuze /1

pufa

Gratuluji celému ansámblu, je to skvěle odvedená práce a adaptace knihy. Tenhle seriál mě naprosto dostal a už se nemůžu dočkat pokračování.

9.1.2018 | 11:41:39
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nepřehlédněte

The Handmaid's Tale může klidně pokračovat až do desáté série

The Handmaid's Tale může klidně pokračovat až do desáté série

Pokud se bude seriálu dařit, může tady být dalších osm sérií. Před časem se takto vyjádřil jeden významný činitel z řad vedení stanice Hulu. Pro mnohé fanoušky toto ale není zrovna dobrá zpráva.

Reklama

Nejlepší postavy

Narozeniny

Reklama

Hlídejte si nás