The Handmaid's Tale (Příběh služebnice)
92/100 - 212×

The Handmaid's Tale(Příběh služebnice)

V blízké budoucnosti vlivem pohlavních chorob a znečištěného životního prostředí lidstvo téměř ztratilo schopnost reprodukce. Nastalého chaosu využila sektářská skupina zvaná Synové Jákoba a násilně svrhla vládu. Spojené státy americké již neexistují. Teď je to republika Gileád. Totalitní režim založený na vlastním výkladu bible. Ženy již nemají žádná práva. Hrstka těch, které jsou stále plodné, jsou degradovány na tzv. služebnice, jejichž jediný úkol je rodit děti pro vládnoucí elitu. Jejich těla již nepatří jim, ale republice. Toto je příběh jedné z nich.

USA | 2017 | Pauza
vysílání
5 sezón | Hulu | 50 minut
žánr
Drama, Sci-fi
hrají
Elisabeth Moss (June Osborne), Alexis Bledel (Emily), Joseph Fiennes (Velitel Fred Waterford), Max Minghella (Nick Blaine), Yvonne Strahovski (Serena Joy), Samira Wiley (Moira), Madeline Brewer (Janine), Ann Dowd (Teta Lydie), O-T Fagbenle (Luke), Amanda Brugel (Rita), Sydney Sweeney (Eden Blaine), Bradley Whitford (Velitel Joseph Lawrence), Clea DuVall (Sylvia)

The Handmaid's Tale může klidně pokračovat až do desáté série

The Handmaid's Tale může klidně pokračovat až do desáté série

Pokud se bude seriálu dařit, může tady být dalších osm sérií. Před časem se takto vyjádřil jeden významný činitel z řad vedení stanice Hulu. Pro mnohé fanoušky toto ale není zrovna dobrá zpráva.

6 26
4.9.2018

Výkonný ředitel streamovací služby Hulu, Randy Freer, je natolik nadšený z úspěchu The Handmaid's Tale, že nedávno vyjádřil přání, aby seriál pokračoval tak dlouho dokud bude mít potenciál i kdyby to znamenalo pokračovat až do desáté série. Asi všichni tušíme, že v tomto případě jde především o zisk, který seriál stanici přináší a Hulu nebude moct pracovat bez účasti klíčových tvůrců. Nicméně třetí řada je již ve výrobě a Randy Freer slibuje veškerou podporu, kterou si tvůrci vyžádají. „Tvůrčí proces kolem The Handmaid's Tale bude pokračovat ať už je to čtvrtá nebo pátá řada. Myslím, že to je pro tvůrce hlavní výhoda ve světě streamovacích služeb. Pořady se mohou přirozeně vyvíjet a vysílat se tak dlouho, jak budou moct anebo prostě skončí. "

Randy Freer úplně vlevo. (Foto: Hulu)


Někteří fanoušci byli rozčarovaní již z existence druhé série a odvolávali se na knižní předlohu, která pokračování nemá. Stejně tak zakončení druhé řady vyvolalo rozporuplné reakce a vynořily se otázky, jak dlouho se dá takovýto příběh nastavovat, aby si pořad udržel stávající kvalitu.

Nicméně komise sestavující nominace na ceny Emmy si toto zřejmě nemyslí a druhá série The Handmaid's Tale získala úžasných dvacet nominací. Dle statistik však tento fakt není nijak překvapující a druhé řady seriálů získávají obecně více nominací než původní série.

Jaký na toto máte názor vy? Chcete se seriálem strávit dalších osm let nebo si spíše myslíte, že v nejlepším se má přestat?

Diskuze /24

hayemaker8

10 je strasne vela .. 6 si ale viem predstavit

4.9.2018 | 21:43:28
czjohns

Třetí, maximálně čtvrtou sérii, ale více opravdu ne

4.9.2018 | 21:46:01
skaza

tretia seria by to mohla kludne cele zakoncit

4.9.2018 | 22:06:11
FaithZombie

Za mě dosahovala druhá řada přinejmenším kvalit první a bylo to velice příjemné překvapení. Na třetí řadu se rozhodně těším, ale moc si nedovedu představit roztažení takového příběhu na deset řad tak, aby si udržel stejnou úroveň. Třetí řadou by se klidně mohlo skončit.

5.9.2018 | 2:30:05
Barbara94

Tento seriál mě opravdu zaujal, ale nemyslím si, že je to příběh, který by se dal natahovat na tolik sérií. Ještě ty 3–4, ale 10 určitě ne :D

5.9.2018 | 8:26:43
TinaMar

3–4 serie by byly tak akorát. Seriál mám ráda, ale samotná představitelka hl. postavy mi je nesympatická.

5.9.2018 | 9:16:21
Hortenzie

taky si rikam jako vetsina – dovedu si představit 3–4 serie – 3 bude chtit dostat prvni dceru, 4 dostane se ven a bude snazit „normalne“ zit..

5.9.2018 | 11:28:48
Only_S

Teď už je mi to jedno, seriál po uplně poslední scéně 2. serie přestávám sledovat a dál tím čas ztrácet nebudu. Přitom obě série jsem fakt žral, ale ono když 24 dílů někomu fandíte aby od někud zdrhnul a on si to pak v klíčový chvíli jen kvůli nastavení příběhu dobrovolně rozmyslí, tak tím ztrácím jakoukoliv sebemenší motivaci seriál dál sledovat. Škoda, samotnýho mě to strašně štve..

#17 igwar
5.9.2018 | 15:23:23
Jirka 007

Treti serie by to rozhodne mela ukoncit

5.9.2018 | 18:50:52
Kate.elf

mohlo by to konečně skončit dobře tím, že by Gileád padl :-)

9.9.2018 | 11:47:09
kristyn.g

jako že deset let? to snad ne… to už mě asi nebude ani zajímat …

16.9.2018 | 12:42:36
ImTheBeast

10 určitě ne max tak 5 celkově, kde by se stihlo vše co je potřeba a nic by se zbytečně nenatahovalo, a nebo nechodilo oklikou úpně zbytečně a sráželo tím i kvalitu.

18.10.2018 | 0:05:24
myssi

to je moc a hl. představitelka mi je dost nesympatická, vlastně na to koukám kvůli jiným postavám, myslím že 4 serie stačí

23.10.2018 | 15:11:13
AngryLittleFox

Souhlasím, třetí sérií by to bylo fajn ukončit, nastavování zabilo už i lepší počiny…

24.10.2018 | 17:54:11
Anmatra

Myslím si, že max. 4. série s tím, aby Gileád padl. Pokud se 3. a 4. sérií nic nezmění, nemá smysl se na to dívat dál. Rozhodně by mě jako ženu iritovalo, kdyby děj zůstal neukončený a v útrpných podmínkách společnosti.

#16 Agatea
24.1.2019 | 13:07:49
Agatea

vlastně by mi ani nevadilo, kdyby druhá série byla poslední… jinak třikrát a dost – během 10 dílů by odboj s pomocí zvenčí mohl nabourat a zničit Gilead, nebo by June měla stihnout zachránit Hannah a vypadnout.. nebo umřít..
#15 Anmatra:

8.5.2019 | 10:24:08
igwar

#8 Only_S: Neodísť nebolo samoúčelné. Nechcela tam nechať dcéru. Aj mňa to štvalo, ale chápal som jej motiváciu. Ale obdobný zvrat už použili dva krát, vždy v súvislosti s finále série. Jeden útek sa jej nepodaril, ďalší si rozmyslela a vždy skončila naspäť u Waterfordových. Chápem, že doteraz seriál stál predovšetkým na interakcii June s Waterfordovými, ale takýmto spôsobom sa to rozhodne nedá ďalej naťahovať a rozhodne nie ďalších desať sérii. Ďalší obdobne nevydarený útek už dúfam scenáristi znova nepoužijú, keď nechcú seriál potopiť. Zdá sa, však že tretia séria už ide iným smerom, a aj keď Jun zostala v Gileáde, príbeh sa výrazne posunul mimo domácnosť Waterfordových, čo je len dobre. Ak má mať seriál zmysel a uspokojivý koniec, musí buť vyhrať June alebo prehrať (padnúť) Gileád. Nemusí to byť úplný happyend s oboma týmito možnosťami. Ale minimálne jedna z nich tam musí byť, inak to bude od veci, useknuté a nedokončené.

20.6.2019 | 8:41:35
ImTheBeast

Před časem jsem už sice komentář psal, ale zamýšlel jsem se nedávno a za sebe bych určitě byl rád, pokud by měl seriál pokračovat na několik dalších řad, tak z pohledu (už klidně od čtvrté) od jiné postavy a nemusí to být úplně nějaký Off… klidně z pohledu nějaké rodiny velitele, z pohledu marty, z pohledu tety (nejlépe Lidie a jak se dostala vůbec do Gileádu a co dělal před tím, o jejím životě a tak, to mě třeba osobně hodně a vždy zajímalo/zajímá!) potenciál ten seriál má obrovský! už bych ale určitě po téhle řadě (pokud zachrání June Hannah), tak bych s ní jako s postavou už nepokračoval do další řady.

28.6.2019 | 12:15:47
Negan Grimes

Toto nebude správna cesta. Bude to o ničom. Ešte jedna séria a stačí.

17.7.2019 | 21:53:03
Wadymen

Já osobně si taky myslim že max 5 sérií by zvládnout šlo, ale problém je už teď a to v tom, že příběh už nemá skoro co nabídnout. A začíná mi vadit jak June všechno prochází, nevychází, strádá, nestrádá nebo je na dně pak zas neni. Furt je to jen nahoru dolu a přestává to být napínavý, když se tam nedá scéna s někym kdo má průser nebo je na koni tak to ztrácí ten děj úplně smysl… Já si myslim, že do tý pátý série ať si to natáhnou a sledovat to samozřejmě budu.. Pokud ale chtějí udělat 10.sérii tak jim na to seru a možná až si na to za ty léta vzpomenu tak se na ten konec podívám, ať vim jak to dopadlo. :D

6.8.2019 | 0:54:00
AndreaLee

Tento seriál milujem, ale 6>10 ;)

15.8.2019 | 19:45:53
tucaan

Seriál je hodně zajímavý, ale 10 sérií? Z mého pohledu by stačily tak maximálně 4. Možná je to i tím, že mi není Elisabeth Moss sympatická.

16.8.2019 | 9:27:54
OriginalHunter

Podla mňa bola s1 lepšia ako 2 tá sa tak pomaly ťiahla. Uvidíme ako to bude pokračovať, ale 10s je blbosť, aj keby sa to vydalo dobrým smerom max tak 5s.

22.4.2021 | 4:19:49
Quentinius

Tretia séria patrí medzi najlepšie série hocijakého seriálu vôbec, hoci ma už tie dlhé zábery pomaly prestávajú baviť. Ako človek čo nečítal knižnú prelohu si myslím, že je to sa toho dajú spraviť ešte asi dve série (momentálne sme na štvrtej, v piatej môže byť vojna a v šiestej dostaneme Hannah do Kanady), no môže to byť zaujímavé celkovo, obzvlášť teraz s reakciou medzi Gilead a Kanadou.

24.5.2021 | 14:26:52
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nepřehlédněte

The Handmaid's Tale může klidně pokračovat až do desáté série

The Handmaid's Tale může klidně pokračovat až do desáté série

Pokud se bude seriálu dařit, může tady být dalších osm sérií. Před časem se takto vyjádřil jeden významný činitel z řad vedení stanice Hulu. Pro mnohé fanoušky toto ale není zrovna dobrá zpráva.

Reklama

Nejlepší postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama