The 100 Jak dlouho vydrží příměří mezi Skaikru a Zemšťany?

Jak dlouho vydrží příměří mezi Skaikru a Zemšťany?

Jak dlouho vydrží příměří mezi Skaikru a Zemšťany?

Sotva se v minulé epizodě Echoes obnovilo příměří mezi Zemšťany a Arkádií, tak hned v další epizodě bylo ohroženo několika zbrklými a nezodpovědnými činy. Vyburcuje Zemšťany k válce Ilian, nová postava, která prokoukla velice riskantní tah Octavie?


21 1
12.2.2017

V epizodě Heavy Lies the Crown jsme konečně poznali Iliana, dlouho dopředu avizovanou postavu, kterou hraje poměrně nezkušený herec Chai Romruen. Ilian byl v průběhu třetí série pod vlivem A.L.I.E. a byl nucen zabít svého bratra. Následně musel snést ještě jednu ztrátu ve svém životě, a to smrt své matky. Ilian si následně po osvobození své mysli vybral tu nejjednodušší cestu a ze všeho viní Skaikru.

Thelonius Jaha sice objevil město Světel, ale za vznik umělé technologie jsou zodpovědní Zemšťani úplně stejně jako Skaikru. Becca Pramheda byla vůbec první velitelkou Zemšťanů a byla to právě ona, která vyrobila umělou technologii. Bohužel Zemšťani se nad tímto faktem nechtějí pozastavovat a chtějí přesměrovat svůj vztek, bolest a ztrátu svých nejbližších na něco, co nenávidí. A to je právě Skaikru.


(Připravuje Echo skutečně Roana na boj, nebo studuje jeho taktiku? Foto: CW)

V premiéře čtvrté řady s názvem Echoes Clarke s ostatními těžce vybojovala tenké spojenectví s Roanem, ale hned v nejnovější epizodě bylo toto spojenectví několikrát ohroženo. A vina znovu není pouze na jednom člověku. Octavia se rozhodla vzít věci do svých rukou a než aby radši riskovala Roanův boj s vyzyvatelem, když není v úplně nejlepším zdravotním stavu, rozhodla se eliminovat hrozbu jednou provždy. Je pouze otázkou času, než na její zločin někdo přijde. Ilian není tak hloupý a už nyní Octavii podezírá. Co by ho ale mohlo zastavit, aby to neřekl ostatním Zemšťanům?

Láska. Již před začátkem čtvrté řady bylo avizováno, že Octavia by si mohla najít nového přítele. Zatím je těžké po prvním setkání těchto postav dělat nějaké závěry, ale na druhou stranu je Ilian jediný, který aktuálně připadá ze všech postav v seriálu v úvahu. Nesmíme také zapomínat na zbarvené motýly, kteří se objevili v seriálu naposledy v průběhu první řady. A to zrovna zažívala Octavia šťastné období s Atomem.

Kdo jednoznačně ohrozil spojenectví se Zemšťany a Arkádií, byl Bellamy, který se rozhodl zachránit tucet lidí z Farmářské stanice před záchranou většiny kvůli blížící se katastrofě. Ať už stojí Bellamy na jakékoliv straně, vždy ohrožuje úmluvy, které za něj domluví Clarke. V minulé řadě stál na straně Charlese Pikea, se kterým vyvražďoval Zemšťany, nyní sice zachraňuje lidi, ale na úkor záchrany většiny.

(Rozhodl se Bellamy v epizodě správně? Foto: CW)

Zatím jediným řešením, se kterým přišla Clarke, Monty a Raven, je, že po vzestupu úrovně radiace budou všichni žít v troskách Archy, kterou dostatečně opraví, aby v ní mohli přebývat několik let. Jenže do stanice se samozřejmě nevejdou všichni. Pokud bude někoho Clarke upřednostňovat, bude to určitě Skaikru. V epizodě jsme se dozvěděli, že Roan dovolil Echo navštívit Arkádii, aby se ujistila, že Clarke dodrží dohodu s králem.

Pokud skutečně Echo navštíví Arkádii, odhadujeme, že se dozví, že trosky Archy jsou jediným místem záchrany. Echo si následně může vyvodit, že Skaikru je dovnitř stanice nikdy nepustí a nikdy se jí nevzdá. Ve čtvrté sérii tak nemusí jít v první řadě o boj mezi Zemšťany a Skaikru, ale o boj o stanici, která zaručuje přežití v následujících letech.

V komentářích nám dejte vědět, jak podle vás bude příběh pokračovat.

Diskuze /5

mima33

No mne už tiež napadlo, že Ilian a Octavia by mohli skončiť spolu – nikto iný tam momentálne pre ňu nie je (jedine asi Roan, ale to by bolo trochu od veci :D ). Na to, čo urobil Bellamy podľa mňa ešte nepekne doplatia. Roan nie je Lexa, aby im všetko toleroval a s Echo za chrbtom už vonkoncom nie. Myslím, že ak nenájdu nejaký iný bunker, kde by mohli prežiť, tak sa strhne vojna medzi všetkými klanmi navzájom o Arkádiu. Teším sa, keď sa konečne všetci Zemšťania dozvedia, že ich čaká koniec sveta.

A k A.L.I.E – keď Kane hovoril s tým ambasádorom Trishanakru, kričala som na PC, aby mu pripomenul, že CoL bolo na zemi dávno predtým, ako tam Skaikru pristáli a tým pádom to vôbec nie je ich vina. Je len vinou Jahy, že AI priniesol medzi ľudí, ale za to všetci zo Skaikru fakt nemôžu, no to by museli byť Zemšťania aspoň trochu uvedomelý, aby im to došlo. Stále premýšľam, prečo sa Becca rozhodla vládnuť takýmto stredovekým spôsobom. Veď predsa keď pristála po konci sveta na zemi, nemohli byť všetky technológie zničené. Niečo „prežiť“ muselo a ona miesto toho, aby sa s ľuďmi snažila vybudovať znovu svet aký býval, tak z nich urobila divochov a zaviedla stredovekú politiku – tým myslím „Jus drein jus daun“ atď – ak to teda všetko spráskala ona, ale o tom myslím niet pochýb.

#2 mia28
12.2.2017 | 18:23:19
mia28

#1 mima33: Možná proto, že lidi se díky technologii vlastně skoro vyvraždili? Kvůli jaderným výbuchům přeci původně odešli na Archu a do Vesmíru… Takže to docela chápu, ten postoj, jako nechat technologii jako něco „magického“ (viz. Plamen), jinak žít jako divoši… Třeba si myslela, že bez technologie budou lidé lepší… + ti Zemšťani, které vidíme dneska, jsou o sto let dál, než byla Becca… Takže na začátku možná i spolupracovali víc nebo tak… Těžko říct :).

#3 mima33
13.2.2017 | 9:18:56
mima33

#2 mia28: Presne pre to by som brala spin-off :D aby nám viacej osvetlili ako to s Beccou bolo. Áno, bomby a podobne sú zlo, ale elektrina, autá (napríklad) určite nie. No zas treba sa na to pozerať asi aj tak, že za Beccu viac-menej rozhodovala AI, ktorá v nej prebývala… každopádne by som sa rada dozvedela viac o tom, čo sa dialo v dobe, keď Becca prišla na Zem a stala sa Hedou. Snáď raz. ;)

#5 DebiQue
13.2.2017 | 11:35:51
scottt1

Bellamy robi jednu chybu za druhou a divacky ho aj tak miluju. Kludne mohol vziat ten pristroj, pockat do vecera a potom ich vyslobodit. Ved tam bolo dokopy 5 Zemstanov.

Clarke je kapitola sama o sebe. Snazi sa byt niekym, kym nemoze. Viem, ze je to serial pre mladych, ale takto dalej nemoze rozhodovat.

Ako som uz pisal niekde, tak si myslim, ze sa dostanu do tej vily, kde Jaha nasiel AI. To honosne sidlo tam nebolo asi len tak. AI mozno vedela, ze tam je bezpecno pred radiaciou z atomovych bomb.

13.2.2017 | 14:43:18
DebiQue

#3 mima33: elektrina, auta, industrializacia, medicina — su zlom v zmysle, ze vytvaraju na zemi nerovnovahu medzi prirodou a clovekom… ved aj vdaka medicine, zije na zemi cim dalej tym viac ludi, a ak si spominas tak ALIE hovorila, ze problemom zeme bolo prlis vela ludi… preto jadrova apokaplypsa… elektrina, auta a podobne vydobytky iba napomahaju pokroku, ktory potom vedie aj k zlym veciam…

13.2.2017 | 16:30:06
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Stav titulků

Epizoda S04E13: Praimfaya

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENOPřeklad: @Kattharinna, @Jirkem
Korekce a časování: @ScaryX

Sedí na verze: 

  • HDTV.x264-SVA
  • WEB-DL.x264-RARBG
  • 1080p.HDTV.x264-CRAVERS

Po zhlédnutí nezapomeňte epizodu ohodnotit.

Diskutovat o aktuálně odvysílané epizodě můžete zde.

Reklama

Zajímavosti

Posune se seriál o pět let v čase?

Posune se seriál o pět let v čase?

Čtyři roky sledujeme osudy hlavních postav seriálu The 100, i když pro postavy jsou to pouze měsíce. Nyní poprvé v historii seriálu má show možnost dohnat své fanoušky tím, že posune seriál o pět let dopředu. Dočkáme se příští rok tohoto posunu, nebo budeme sledovat osudy postav z krytu?

Aktualizace postav

Během čtvrté řady budeme doplňovat nové i staronové postavy. Proto je určitě nezapomeňte ohodnotit.

Nejoblíbenější postavy

Fotografie

Fotografie

Nepřehlédněte

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Chcete být v obraze a vědět o novinkách jako první?

Nově jsme pro Vás zřídili fanouškovskou Facebookovou stránku. Přidejte se a buďte informovaní vždy jako první!