The 100 Jak dopadla premiéra čtvrté řady?

Jak dopadla premiéra čtvrté řady?

Jak dopadla premiéra čtvrté řady?

Seriál The 100 je konečně zpět a s ním i nová epizoda Echoes, která odstartovala divokou zápletku. Zatímco stoupá úroveň radiace a Země bude do šesti měsíců neobyvatelná, Zemšťani a Skaikru už spolu kvůli Ledovému národu znovu začínají bojovat. Co vše odhalila nová epizoda?


26 0
5.2.2017

Po osmi měsících se vrátil na televizní obrazovky seriál The 100. Zatímco my diváci jsme čekali takovou dobu, v seriálu neuběhl ani den a začíná se přesně tam, kde skončila třetí řada. Proto není na škodu si v našem článku zopakovat, co důležitého se během třetí sezóny přihodilo. I když natáčení čtvrté řady začalo několik týdnů po natáčení finále třetí sezóny, žádný herec během pauzy neprošel razantní obměnou vlasů a vousů, aniž by to bylo poznat.

Nová epizoda nese název Echoes, který můžeme chápat jako dvojsmysl. Jednak odkazuje na postavu Echo, kterou jsme poprvé poznali během druhé řady, kdy si navzájem pomohli s Bellamym Blakem v Mount Weather. Mezi postavami to jiskřilo, a proto bylo otázkou času, než se Echo v seriálu znovu objeví. Množné číslo v názvu dílu je zřejmě proto, že Ledový národ slepě následuje Echo a plní její rozkazy, aniž by k tomu měl větší důvod.


(Echo neprojevila k Skaikru příliš velkou náklonnost. Foto: CW)

Název v překladu také znamená ozvěny, čímž mohou být myšleny dozvuky událostí třetí řady, které byly hlavně z kraje epizody velice cítit. Po vypořádání s lidmi z Mount Weather a umělou technologií A.L.I.E. se tak vracíme zpět k nikdy nekončícímu boji mezi Zemšťany a Arkádií. Zemšťani jsou po smrti Ontari bez temnokrevného velitele, který by byl schopný přijmout Plamen a vládnout všem klanům. Zemšťani bez něj tak trochu tápou ve tmě. Pomyslné místo velitele si tak vzal Roan, jenž se stal novým (a zřejmě dočasným) strážcem Plamene.

Jelikož temnokrevných už na světě moc není, brzo se na scénu vrátí Luna. Do té doby budeme sledovat boj Arkádie a Ledového národu. I když je Skaikru stále platným třináctým klanem dle vůle Lexy, Echo a zbytek Ledového národu zatím nevypadají, že by v budoucnu tuto dohodu ctili. Ve střetu zájmu tedy bude Roan, který zatím jako jediný Zemšťan ví o blížící se katastrofě v podobě hořících elektráren, a uvědomuje si, že k odvrácení této hrozby potřebuje Skaikru.

Na kratičký okamžik jsme se také podívali do Arkádie, kde Monty Green prožívá jedno ze svých nejhezčích období v životě s Harper. To samé se už bohužel nedá říct o Raven Reyes, které se znovu vrátila bolest nohy, a Jasperu Jordanovi. Na začátku epizody Jasper vypadal poněkud šťastně, v další scéně málem spáchal sebevraždu.

(První lidé umírají na radiaci. Foto: CW)

Možná si vzpomínáte, že tvůrce seriálu Jason Rothenberg původně uvažoval, že Jasper se ve finále třetí řady zabije. Nakonec Rothenberg od nápadu upustil, protože se mu toto téma zdálo až moc drastické. Nyní se ale k této zápletce vrátil a Jasper se v epizodě Echoes málem zabil. Na poslední chvíli ho ale vyrušil Monty. I Raven prochází velikou proměnou. Je patrné, že má v sobě skutečně nějaké znalosti A.L.I.E., kterou měla v hlavě zhruba v polovině třetí řady. O upgradu Raven se dokonce zmínila i v jednom rozhovoru Lindsey Morgan.

Kromě všech těchto dějových linek, které nastínil začátek čtvrté série, nás čeká ta hlavní – blížící se apokalypsa v podobně hořících elektráren, které způsobí, že za šest měsíců nebude Země obyvatelná. Tedy bude obyvatelná pouze ze 4 %. Je to poněkud zajímavé téma a hlavně veliká výzva pro tvůrce, jak si s tímto neviditelným protivníkem poradí. Dokáže nás tato zápletka udržet v pozoru po všech třináct dílů? To brzy zjistíme.

Diskuze /6

mima33

Len taká poznámočka odo mňa → o blížiacom sa konci sveta vie aj Indra, takže Roan nie je jediný Zemšťan, ktorý má tieto informácie ;)

#2 tom99
5.2.2017 | 20:10:36
tom99

#1 mima33: To je fakt. Na druhou stranu mi přijde, že se Indra snad od Zemšťanů úplně distancovala :-)

#3 LCEM
webmaster
5.2.2017 | 22:32:01
LCEM

#2 tom99: no tak jestli to s Trikru vypadá opravdu tak zle, tak já se jí nedivím, že se od nich distancuje a přidává se vice ke Skaikru :-). Já bych na jejím místě (asi) udělala to samí. :-)

#4 NaTTs #5 Raya
5.2.2017 | 23:10:15
NaTTs

#3 LCEM: No neviem Indra mi nepríde ako postava, ktorá by v podstate zradila svoj kmeň len preto že sa im nedarí a pridala sa ku skaikru

6.2.2017 | 17:40:30
Raya

#3 LCEM: Mě spíš připadá, že jak Octavia tak i Indra se distancovali tak nějak od všech.

Jinak na Lunu se těším, doufám že začne vyskytovat často. A mojí nejoblíbenější postavě Raven bych už konečně přála nějaký šťastnější období …

6.2.2017 | 23:44:47
Golradir

Ono bude jenom 13 dílů? :( No, ale je to možná dobře, aspoň to nebudou natahovat…

6.2.2017 | 23:59:28
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S04E13: Praimfaya

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENOPřeklad: @Kattharinna, @Jirkem
Korekce a časování: @ScaryX

Sedí na verze: 

  • HDTV.x264-SVA
  • WEB-DL.x264-RARBG
  • 1080p.HDTV.x264-CRAVERS

Po zhlédnutí nezapomeňte epizodu ohodnotit.

Diskutovat o aktuálně odvysílané epizodě můžete zde.

Reklama

Zajímavosti

Posune se seriál o pět let v čase?

Posune se seriál o pět let v čase?

Čtyři roky sledujeme osudy hlavních postav seriálu The 100, i když pro postavy jsou to pouze měsíce. Nyní poprvé v historii seriálu má show možnost dohnat své fanoušky tím, že posune seriál o pět let dopředu. Dočkáme se příští rok tohoto posunu, nebo budeme sledovat osudy postav z krytu?

Aktualizace postav

Během čtvrté řady budeme doplňovat nové i staronové postavy. Proto je určitě nezapomeňte ohodnotit.

Nejoblíbenější postavy

Fotografie

Fotografie

Nepřehlédněte

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Chcete být v obraze a vědět o novinkách jako první?

Nově jsme pro Vás zřídili fanouškovskou Facebookovou stránku. Přidejte se a buďte informovaní vždy jako první!