The 100 Opravdu se nyní chová Arkádie jako lidi z Mount Weather?

Opravdu se nyní chová Arkádie jako lidi z Mount Weather?

Opravdu se nyní chová Arkádie jako lidi z Mount Weather?

Zbývá posledních deset dní, než Zemi zahltí oheň Praimfayi a Arkádie začíná být zoufalá. Aby našla způsob, jak zachránit co nejvíce lidí, je Clarke ochotná zajít až příliš daleko. To vyvolává jednu velice zásadní otázku – je Arkádie v něčem jiná, než byli lidé z Mount Weather?


27 0
2.4.2017

Raven Reyes použila v epizodě God Complex vhodné označení pro Clarke a její matku Abby, když se obě rozhodovaly o Emori a Johnovi jako o dalším testovacím subjektu. Obě chtěly vystavit Emori radiaci a zjistit tak, zda jejich experiment s temnou krví bude fungovat. Raven prohlásila, že nyní se už neliší od lidí z Mount Weather, kteří taktéž využívali lidi pro své vlastní sobecké účely.

Mount Weather hrála důležitou roli ve druhé sérii. Dante Wallace, Cage Wallace, Lorelei Tsing a další věznili původní Stovku, aby jim mohli postupně odebírat kostní dřeň, i když věděli, že mladiství zemřou. Kostní dřeň jim totiž umožnila přežít na čerstvém vzduchu. Ve druhé sezóně se jednalo o jasné padouchy, pro které měl málokdo pochopení. Seriál se ale za tu dobu vyvinul, a tak se nyní v průběhu čtvrté série ptáme – jsou Clarke a ostatní svými činy podobní lidem z Mount Weather?


(Stala se Clarke osobou, kterou by před dvěma sezónami nenáviděla? Foto: CW)

Svým způsobem ano. Obzvláště Cage byl ochotný zajít daleko, aby získal, co chce. Nijak jinak tomu není ani u Clarke a Abby, které jsou schopny obětovat téměř kohokoliv, aby lidstvo přežilo blížící se apokalypsu. Rozdíl mezi Arkádií a Mount Weather přesto existuje. Zatímco Cage chtěl pouze umožnit svým lidem, aby mohli kráčet na čerstvém vzduchu, i když měli zásoby a vybavení, a teoreticky by mohli zbytek života přežít v komplexu, Clarke s Abby chtějí zachránit celé lidstvo před Praimfayou.

To je ale prakticky jediný rozdíl. Cage byl sobecký, Clarke je taktéž sobecká. Pakliže se má Clarke rozhodnout, jaké lidi zachrání první, vždy si vybere Skaikru. Azgeda, Trikru a další klany budou vždy až na druhém místě. Jisté sobeckosti jsme si u Clarke mohli všimnout při psaní seznamu lidí, kteří se dostanou na záchrannou loď v Arkádii. Arkádie a Mount Weather jsou si tedy více podobní, než by se na první pohled zdálo. Vždy jde o to pochopit problémy druhé strany. Nyní, když by se v seriálu lidé z Mount Weather opět objevili, možná bychom pochopili, proč dělali, co dělali.

Jedná podle vás Arkádie nesobecky? A co má společného Clarke například s Cagem Wallacem?

Diskuze /20

mima33

Myslím, že je celkom normálne, že Clarke by si zvolila záchranu svojich ľudí pred inými. Každý by to tak urobil a kto chce tvrdiť, že nie, je poriadny pokrytec. A porovnávať Caga a Clarke mi príde trochu od veci. Clarke ukázala svoju nesebeckosť, keď sa rozhodla, že budú testovať ju, aj keď vedela, že môže zomrieť. Dá sa chápať, prečo MW robili čo robili – ale chápať ich a súhlasiť s nimi sú dve rozdielne veci.

2.4.2017 | 18:16:03
kanana

Musím se zastat minimálně Abby, ta opravdu má problém někoho zabít. O tom Grounderovi si myslela, že je to „zločinec“ (nebo jak to nazvat) a tím si to trochu ospravedlnila. Ale nebyla úplně v pohodě s tím, že by možná zabila Emori, vždyť jí nedokázala ani píchnout tu kostní dřeň. No a co udělala, když se chtěla nechat testovat Clarke, to všichni víme. A myslím si, že mezi Skaikru a MW je pořád hodně velký rozdíl. Přece jenom teď se jedná o osud celého lidstva, ne jenom o procházky ven a vyléčení pár konkrétních jedinců.

A opravte prosím ty chyby v prvním odstavci článku (po úvodu).

2.4.2017 | 18:40:51
vacicak

kdyby tam byla Octavia tak ji to mohli v pohode pichnout, vzhledem k tomu ze je nesmrtelna

#5 Jyrka21
2.4.2017 | 19:31:02
Xegiie

je to sice tezke rozhodnuti, ale na druhou stranu, kdyby nechaly celou lidskou rasu padnout, kvuli tomu, ze nechtely obetovat par lidi, byla by to velka hloupost

2.4.2017 | 21:00:44
Jyrka21

#3 vacicak: Made my day :D

2.4.2017 | 21:59:34
klepiy

Mně vždy přišlo, že lidé z MW tak nějak své oběti pro kostní dřeň mučili tím,že je neuspávali a tak nějak si v tom „libovali“, kdežto tady Luně vzali dřeň s menším násilím. Jen menší rozdíl mezi MW a Arkádií, ale spíše to bylo vyhrocené, abychom chápali MW jako záporáky.

2.4.2017 | 23:02:11
Akul

Abby je fakt kráva, Měli ji zabít v první sérii. Celkově amíci poserou snad každou ženskou postavu, když se chovají pořád tak nelogicky.

#8 Engeneer
2.4.2017 | 23:54:28
Engeneer

Tohle se mi na Stovce nejvíc líbí. Nejsou tady padouši, kteří by byli prostě zlý. Postavy často páchají zlé činy, z určitého úhlu pohledu se ovšem vždycky dají ospravedlnit. MW chtěli po 100 letech na vzduch. Pike nepoznal od Grounderů nic než násilí a proto se adaptoval, aby přežil a zachránil své lidi. Ani ALIE nebyla zlá, prostě dělala na co byla naprogramovaná. Problém lidstva, které ho ohrožovalo bylo přelidnění, tak se o problém postarala. Dalším problémem byl Praimfay, tak vytvořila řešení, jak všechny lidi „zachránit“. Seriál razí heslo „účel světí prostředky“ a věřím, že v postapokalip­tickém světě by to vypadalo podobně.

#7 Akul: Proč je kráva? Snad každého občas ovládnou emoce a dokáže myslet jen v krátkodobém měřítku. Abby věřila, že její dcera za pár minut zemře, tak udělala něco, aby to odvrátila. Myslím, že většina rodičů by se zachovala podobně.

3.4.2017 | 0:16:46
Quinzel

Arkádia úmyslně vraždila ostatní za účelem uzdravení vlastním pár lidí, tady se snaží zachránit všechny lidi (poslední na zemi), takže, ne.

#11 mima33
3.4.2017 | 8:43:49
Nilly

Rozhodně bych neřekla, že Clarke jedná sobecky. Chce zachránit všechny, ale je jí jasný, že to se jí nepodaří, takže staví Arkádii na první místo. Rozhodně to neděla kvůli vlastnímu prospěchu. Každý klan tam jede jen sám za sebe a nekouká na ostatní. Ona naopak kouká na ostatní, ale okolnosti jí nutí jednat jinak.

3.4.2017 | 10:16:46
mima33

#9 Quinzel: Arkádia? :D Skôr MW, či?

3.4.2017 | 12:30:33
Metrix

Opravte mě pokud se mýlím, ale podle mě se MW jen nechtělo čekat. Proto, aby měl člověk trvalou odolnost proti radiaci aby mohl ven, tak museli dárce vysát úplně. Ale myslím, že postupnými odběry dřeně by měli potřebné množství pro jedince bez toho aby dárce zabili. Mohli se v klidu domluvit. Dárci by se určitě našli Skaikru má hodně lidí, takže alespoň ta MOŽNOST tohoto řešení tu byla, jen by to trvalo o něco déle. Jak tu bylo řečeno úkryt měli prostředky také. Kdežto situace, která se řeší nyní je naprosto něco jiného. Mají nedostatek času na řešení. Omezené možnosti řešení. Při úspěchu lidská rasa přežije, při neúspěchu je to jedno. Jejich svědomí je bude trápit jen pár dní.

3.4.2017 | 13:12:30
scottt1

Arkadia sa nechova ako ludia z Mount Weather. Len niektori jedinci ano. V tomto su si podobny. Clarke a Cage su naprosto rovnaky. Kazdy chce zachranit len svojich ludi. Tak ako Cage uzavrel dohodu s Lexou, tak isto uzavrela aj Clarke dohodu s Roanom. Keby Clarke nebola sobecka (tak ako to tu niektori pisu), tak by sa dala testovat ako prva. Ja sa tym vobec netajim, ze Clarke (aj ked je hlavna postava) je pre mna nezaujimava a robia z nej velku hrdinku. Su tam ini, ktori by si to zasluzili viac.

#20 Stolid
3.4.2017 | 14:09:45
LeneWillhill

Cíl zachránit co nejvíc lidí je sobecký? Když přitom chtěla otestovat i sebe samu a zrovna moc možností nikdo z nich nemá? Sice má podle mě každý jiný názor, ale sobectví se podle mě projevuje jinak. A jaké sobectví jsme pozorovali u vytváření listu? Tehdy si sice hledali jinou možnost, ale tohle byla jedna z nich a je lepší zachránit alespoň někoho, když ta možnost existuje. Navíc na seznam se napsat původně nechtěla, pořád váhala a bylo vidět, jaký boj se v ní odehrává. A silně pochybuju, že by to hrála. V seriálu jsou mnohem sobečtější postavy než Clarke a to ji nijak extra v oblibě nemám…

#17 mesendy
3.4.2017 | 17:37:12
TheyAllDeservedBetter

Především – lidi z MW měli na vybranou. Nešlo o záchranu celého lidstva. Stačilo, aby byli trochu trpěliví a Skaikru jim mohli kostní dřeň darovat. Sama Abby jim to navrhla. Clarke by nezacházela tak daleko, kdyby měla jinou možnost, ale jiná možnost neexistuje a navíc jim dochází čas. Clarke a sobecká? Vždyť se nakonec sama nabídla na testování. A když sestavovala ten seznam? Nepřipadalo mi, že by to napsala a byla s tím úplně v pohodě. A to, že upřednostňuje svoje lidi? A kdo by upřesnil cizí lidi před svojí rodinou a přáteli? Myslím, že zrovna to je přirozené. Zrovna Clarke se snaží myslet na všechny, ale vzhledem k okolnostem prostě občas není možné zachránit všechny…

#17 mesendy
3.4.2017 | 19:06:12
vralawrey

Tenhle díl bych nazvala „Jak se všichni chovali jako kreténi“… Nechci říct, že vím, jak bych se chovala v jejich situaci, takže je těžký si na to vytvořit názor… ale když už, tak ten test měli udělat na někom, kdo s tím souhlasil… A vzhledem k tomu, jak jsou v tom seriálu všichni tak obětaví a hrozný hrdinové, tak by se někdo určitě našel… a vybrat jen tak někoho namátkou – jé, tys zabila cizího chlapa, tak tě zabijem… super no, všichni tam někdy někoho zabili, a i když byla Emori trochu paranoidní, tak jí na jednu stranu trochu chápu, vzhledem k tomu, jakej měla život… A jak Johna všichni ujišťovali, že to přežije… Jako fakt? Tak si tam sakra měli jít sami, místo ní (jasně, Clarke to nakonec tak chtěla udělat, ale až fakt NAKONEC)… Zkrátka, takhle někoho vybrat, protože není z Arkadie, a protože… no, přišlo mi, že se jim velice hodilo, že jim lhala… aspoň měli důvod jí vybrat…

#19 Ellyse
6.4.2017 | 19:02:31
mesendy

#14 LeneWillhill: #15 TheyAllDeservedBetter: uplny suhlas, hlavne s tym zostavovanim zoznamu, nechapem ako to niekto moze pouzit ako priklad pre sebeckost, ked prave seba tam ani nenapisala a isla cisto podla praktickosti, toto bolo tvrdenie trafene riadne vedla…

7.4.2017 | 21:09:12
Ellyse

Mě fakt nas*alo když Abby rozmlátila tu… rakev… Dobře, chápu že nechce testovat svoji dceru když není 100% šance, že se odtamtud dostane živá, ale dává jí to právo zničit jedinou šanci na přežití kterou měli (teda mysleli si že je jediná, ale jako vždy se samozřejmě všechno vyřeší…) Navíc kohokoli jinýho tam strčíme, abychom zjistili, jestli jsme schopni ochránit se před radiací, ale běda jak tam jde Clarke, to radši celou tuto šanci zahodíme do kanálu! To mě fakt dostalo… :'DD Chápu její perspektivu z jedné strany, ale bylo to sobecký, bylo to hnusný. Mohli to vyřešit nějak racionálně, dohodnout se, a nebo prostě respektovat rozhodnutí Clarke, ale ne… rozmlátíme to na cucky a necháme všechny umřít <3

14.4.2017 | 15:08:46
Ellyse

#16 vralawrey: Moje slova… jsem ráda že to tak vidí i někdo jiný :D tenhle díl mě fakt nehorázně vytočil v mnoha směrech

14.4.2017 | 15:10:02
Stolid

#13 scottt1: Nejsou stejní! Díváš se na stejný seriál? Clarke se snaží zachránit všechny nebo co nejvíc životů. A nezajímavá postava? Tvůj život je taky jako na houpačce, nejsi jenom nahoře ale někdy i dole. Navíc za to nemůže Clarke ale scénáristi.

24.4.2017 | 0:31:09
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S04E13: Praimfaya

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENOPřeklad: @Kattharinna, @Jirkem
Korekce a časování: @ScaryX

Sedí na verze: 

  • HDTV.x264-SVA
  • WEB-DL.x264-RARBG
  • 1080p.HDTV.x264-CRAVERS

Po zhlédnutí nezapomeňte epizodu ohodnotit.

Diskutovat o aktuálně odvysílané epizodě můžete zde.

Reklama

Zajímavosti

Posune se seriál o pět let v čase?

Posune se seriál o pět let v čase?

Čtyři roky sledujeme osudy hlavních postav seriálu The 100, i když pro postavy jsou to pouze měsíce. Nyní poprvé v historii seriálu má show možnost dohnat své fanoušky tím, že posune seriál o pět let dopředu. Dočkáme se příští rok tohoto posunu, nebo budeme sledovat osudy postav z krytu?

Aktualizace postav

Během čtvrté řady budeme doplňovat nové i staronové postavy. Proto je určitě nezapomeňte ohodnotit.

Nejoblíbenější postavy

Fotografie

Fotografie

Nepřehlédněte

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Chcete být v obraze a vědět o novinkách jako první?

Nově jsme pro Vás zřídili fanouškovskou Facebookovou stránku. Přidejte se a buďte informovaní vždy jako první!